Zvládání konfliktů s humorem a smíchem nejen v partnerských vztazích

· Doba ke čtení 8 minut
pošli přátelům

Role humoru a smíchu ve vztazích

Zvládání konfliktů s humorem, všichni jsme slyšeli, že smích je nejlepší lék, a je to pravda. Smích zmírňuje stres, zvyšuje náladu a dělá vás odolnějším. Ale je také dobrý pro vaše vztahy a nejen partnerské.

V nových vztazích může být humor účinným nástrojem nejen k přilákání druhé osoby, ale také k překonání nepříjemnosti, která vzniká během procesu vzájemného poznávání. V navázaných vztazích může humor udržovat věci vzrušující, svěží a živé. Může vám také pomoci překonat minulé konflikty, neshody a nepatrné zhoršení, které se může v průběhu času vytvářet a zničit i ty nejsilnější svazky.

Sdílení potěšení z humoru vytváří pocit intimity a spojení mezi dvěma lidmi. Je to vlastnost která definuje pevné a úspěšné vztahy. Když se spolu smějete vytvoříte mezi vámi pozitivní pouto. Toto pouto působí jako silný nárazník proti stresu, neshodám, zklamáním a špatným situacím ve vztahu. A smích je opravdu nakažlivý jen slyšení někoho, kdo se směje, vás nutí, abyste se usmáli a zapojili se do zábavy.

Ať už chcete zlepšit svůj vztah s romantickým partnerem, přáteli, rodinou nebo spolupracovníky, humor vám může pomoci. Pomocí těchto tipů se můžete naučit používat humor k vyhlazení rozdílů, snížení úrovně stresu každého člověka a komunikaci způsobem, který posiluje a prohlubuje vaše vztahy.

Výhody používání humoru ve vašich vztazích

Zvládání konfliktů s humorem
Humor a společný smích v partnerských vztazích velmi pomáhají

Zvládání konfliktů s humorem

Vytvoříte si silnější pouto s ostatními lidmi

Vaše zdraví a štěstí do značné míry závisí na kvalitě vašich vztahů – a smích spojuje lidi dohromady.

Hladce se přenesete přes problémy

Používání jemného humoru vám často pomůže řešit i ty nejcitlivější problémy, jako je sex nebo tchyně.

Zmírnit aktuální napětí

Dobře načasovaný vtip může zmírnit napjatou situaci a pomůže vám vyřešit neshody.

Překonat problémy a neúspěchy

Smysl pro humor je klíčem k odolnosti. Pomáhá vám brát těžkosti v pohodě jako je, zklamaní, špatné počasí a odrazit se od protivenství a ztráty.

Dejte si věci do perspektivy

Většina situací není tak bezútěšná, jak se jeví při pohledu z hravého a vtipného hlediska. Humor vám může pomoci překonat problémy, které by se jinak mohly zdát ohromující a poškodit vztah.

Buďte kreativní. 

Humor a hravost vás mohou uvolnit, oživit vaše myšlení a inspirovat vás

Zvládání konfliktů s humorem řízení a odstraňování konfliktů

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Konflikt ve vztahu je nevyhnutelnou součástí všech vztahů. Může to mít podobu velkého rozporu mezi vámi dvěma nebo jednoduše drobných přitížení, která se časem vybudovala. Ať tak či onak, jak zvládáte konflikty, může často určit úspěch vašeho vztahu.

Humor není zázračný lék na konflikty, ale může to být důležitý nástroj, který vám pomůže překonat drsná místa, která čas od času postihují každý vztah. Humor bez škodlivého sarkasmu nebo výsměchu neutralizuje konflikt tím, že vám pomáhá:

 • Přerušte boj o moc, okamžitě uvolněte napětí a umožněte vám znovu se připojit a získat perspektivu.
 • Buďte více spontánní. Sdílení smíchu a hry vám pomůže osvobodit se od rigidních způsobů myšlení a chování, což vám umožní vidět problém novým způsobem a najít kreativní řešení.
 • Být méně defenzivní. V hravém prostředí slyšíme věci jinak a můžeme tolerovat učení věcí o sobě, které by jinak mohly být nepříjemné nebo dokonce bolestivé.
 • Pusťte zábrany stranou. Smích nás otevírá a osvobozuje nás, abychom vyjádřili, co skutečně cítíme, a umožnili našim hlubokým, opravdovým emocím vystoupit na povrch.

Zvládání konfliktů s humorem ujistěte se, že jste opravdu vtipní

Jako každý nástroj lze humor použít jak negativně, tak pozitivně. Například ušklíbnutí, škodlivé poznámky, poté kritizování druhé osoby za to, že není schopen vtipkovat, vytvoří ještě více problémů a nakonec poškodí vztah.

Humor by měl být stejně zábavný a příjemný pro všechny zúčastněné. Pokud si ostatní nemyslí, že je váš vtip nebo škádlení vtipné okamžitě zastavte. Než začnete vtipkovat, věnujte chvilku úvahám o svých motivech, stavu mysli a smyslu pro humor druhé osoby.

Položte si následující otázky:

 1. Cítíte se klidně, jasně s druhou osobou?
 2. Je vaším skutečným úmyslem komunikovat pozitivní pocity? Nebo chcete rýpat, vyjadřujete hněv nebo se smějete na úkor druhé osoby?
 3. Jste si jisti, že vtip bude pochopen a oceněn?
 4. Jste si vědom emocionálního tónu neverbálních zpráv, které posíláte? Vydáváte pozitivní, teplé signály nebo negativní nebo nepřátelský tón?
 5. Jste citliví na neverbální signály, které druhá osoba vysílá? Vypadají otevřeně a vstřícně k vašemu humoru, nebo jsou uzavřené a uraženi?
 6. Jste ochotni a schopni ustoupit, pokud druhá osoba na vtip reaguje negativně?
 7. Pokud řeknete nebo uděláte něco, co uráží, je pro vás snadné se okamžitě omluvit?

Zvládání konfliktů s humorem nepoužívejte humor k zakrytí jiných emocí

Humor vám pomůže zůstat odolný tváří v tvář k životním výzvám. Ale jsou chvíle, kdy humor
není zdravý a tehdy se používá jako krytí, aby se zabránilo bolestivým emocím. Smích může stát v přestrojení za pocity zranění, strachu, hněvu a zklamání, které nechcete cítit nebo nevíte, jak vyjádřit.

Můžete být zábavní ohledně pravdy, ale zakrývání pravdy není zábavné. Když použijete humor a hravost jako krytí jiných emocí, vytvoříte ve svých vztazích zmatek a nedůvěru.

Zvládání konfliktů s humorem rozvíjejte si chytřejší smysl pro humor

Někteří považují za jednodušší než ostatní používat humor, zejména v napjatých situacích. Pokud vaše úsilí nejde dobře, mohou vám pomoci následující tipy.

 • Sledujte neverbální narážky. Pokud se někomu nebude líbit váš pokus o humor, budete to moci číst z řeči jeho těla. Vypadá to, že jejich úsměv je falešný nebo nucený? Naklánějí se od vás nebo se naklánějí k vám, povzbuzují vás, abyste pokračovali?
 • Vytvářejte vnitřní vtipy. Vnitřní vtip je něco, čemu rozumíte jen vy a Váš partner. To může být často omezeno na slovo nebo krátkou frázi, která vám připomene legrační incident nebo zábavný příběh, který se Vám stal. Obvykle je zaručeno, že vytvoří úsměv nebo smích i druhé osoby. 

Je bezpečné začít se sebepodceňujícím humorem

Všichni milujeme lidi, kteří se neberou příliš vážně a jsou dělat si legraci sami ze sebe. Koneckonců všichni děláme chyby. Takže pokud máte špatný den nebo jste si na sebe jen rozlili kávu, udělejte o tom žert.

Zvládání konfliktů s humorem nažhavte svou hravou stránku

Je pro vás těžké žertovat nebo se uvolnit? Možná si také nemyslíte, že jste legrační. Nebo možná máte sebevědomí a starosti o to, jak budete vypadat a před ostatními

Strach z odmítnutí nebo výsměchu při pokusu o humor je pochopitelný strach, ale je důležité zdůraznit, že nemusíte být komikem, abyste mohli humor použít k řízení konfliktů. Smyslem není zapůsobit nebo pobavit druhou osobu, ale jednoduše odlehčit náladu a zbavit napětí. 

Poté, co rozpoznáte hravé věci, které už máte rádi, můžete se pokusit začlenit je do svých vztahů. Důležité je najít zábavné aktivity, které vás uvolní a pomohou vám přijmout vaši hravou povahu s ostatními lidmi. Čím více vtipkujete, hrajete a smějete se, tím snazší to je.

Pracujte s „experty“ na hraní

 • Hrajte si se zvířaty. Štěňata, koťata a jiná zvířata mladá i stará jsou dychtivými spoluhráči a jsou vždy připraveni se smát.
 • Hrajte si s dětmi a malými dětmi. Skutečnou autoritou v lidské hře jsou děti, zejména malé děti. Hra s dětmi, které vás znají a důvěřují, je skvělý způsob, jak se dostat zpět do kontaktu s vaší hravou stránkou.
 •  Většina lidí v odvětví služeb je sociální a zjistíte, že mnozí uvítají hravé žertování. Vyzkoušejte svého vtipného přátelského pokladníka, recepční, číšníka, hostesky nebo prodejce.
close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..