Žena obtěžuje muže. Jak je to časté a co mají muži dělat

· Doba ke čtení 6 minut
pošli přátelům

Žena obtěžuje muže když hovoříme o genderových problémech a dalších sociálních problémech, často zapomínáme mluvit o sexuálním obtěžování mužů. I když je nezbytné učinit společnost bezpečnější pro ženy, v dnešním světě je také velké procento mužů sexuálně obtěžováno.

Toto je součást naší pokračující série, jejímž cílem je vidět sexuální obtěžování a napadení ze všech úhlů, bez genderových stereotypů. Zatímco muži jsou i nadále zobrazováni jako sexuální predátoři a utlačovatelé v partnerství, manželství nebo vztahu, musíme otevřít oči realitě, že se společnost změnila a problém obtěžování se neomezuje pouze na ženy.

Muži jsou sexuálně obtěžováni

Zdá se, že je příliš trapné o tom mluvit, muži, kteří jsou dnes sexuálně obtěžováni, nikdy nevycházejí a neříkají své zkušenosti frustraci. Ať už je to na pracovišti nebo dokonce doma, muži dnes nejsou tak zabezpečení, jak předpokládáme. Mohou být fyzicky silnější, ale někdy ani to nestačí.

Sexuální obtěžování mužů v práci není nic nového, ale jsme překvapeni, že o něm slyšíme kvůli nedostatku konverzace kolem něj. Ať už je důvod jakýkoli, už to nemůžeme popřít- žena obtěžující muže existuje v našem dnešním světě.

Žena obtěžuje muže – Muži na pracovišti

Jdeme do pompézních korporátních rad, kde více žen zaujímá vedoucí pozice a místa moci. Může žena v silné pozici sexuálně a emocionálně obtěžovat muže, který je její podřízený?

Ano, v globální podnikové atmosféře se to stává často. Můžete se zeptat mužů kolem sebe a jsem si jist, že objevíme spoustu případů, kdy si muž bude stěžovat na svou šéfku, která ho sexuálně a emocionálně obtěžuje.

Jaký je rozdíl mezi mužem obtěžujícím zaměstnankyni a ženou, která obtěžuje zaměstnance

V mnoha zemích je žena chráněna zákonem, alespoň na papíře, zatímco muž nemusí mít podobnou ochranu, přestože také čelí emocionálnímu a sexuálnímu obtěžování.

Žena obtěžuje muže
Neexistuje žádný návod, co by se mělo dělat, když žena obtěžuje muže na pracovišti

Žádný zákon proti tomu není

V Indii se zákony o sexuálním obtěžování vztahují výhradně na ženy. Neexistuje žádný takový zákon, který by chránil muže. Neexistuje žádný dostupný návod, co by se mělo dělat, když žena obtěžuje muže na pracovišti jako šéfka. Existuje pro muže jiné východisko, než odejít z práce potichu se zavěšenou hlavou? Žádný.

Toto je opět další příklad, kdy jsou zákony zkreslené a specifikují, že muži jako „silnější“ pohlaví nemohou nikdy propadnout sexuálnímu obtěžování. Tyto tradiční genderové role se staly dnes nadbytečnými je třeba to promítnout do našich zákonů. Dovolte mi, abych vám dal tři příklady sexuálního obtěžování ženskou šéfkou (všechny vyprávěné mými blízkými přáteli a kde šéfy byly ženy).

Názvy v následujících případech byly kvůli ochraně identity změněny.

Žena obtěžuje muže – Případ 1

Lenka dříve před svým týmem žertem říkala Adamovi „snadné skóre“. Příklad: „Kde je to snadné skóre. Požádejte ho, aby teď přišel do mé kajuty. “ Bylo to trapné nejen pro Adama, ale i pro všechny ostatní v týmu.

Jednoho dne to Adam už nevydržel a řekl své šéfce, že se mu nelíbí, když ho oslovují tímto jménem. Do šesti měsíců Adam přišel o práci kvůli špatnému výkonu poté, co jeho šéfka rozeslala 63 e -mailů o jeho neposlušnosti a neformálním přístupu k práci svým nadřízeným. Po celou tu dobu mu stále říkala „snadné skóre“, dokonce i na oficiálních schůzkách.

Žena obtěžuje muže – Případ 2

Na večírku v kanceláři ho Jirkova šéfka požádala, aby s ní pil a tančil. Jirka byl v sektoru IT služeb a pocházel z konzervativní katolické rodiny. Byl vzděláván ve velmi uzavřené komunitě a byl ženatý a měl tři děti. Jirka se cítil trapně na večírcích i v kanceláři, natož tancovat.

Když odmítl tančit se svou opilou šéfkou, která to nebrala příliš laskavě, protože „odmítnutí“ se i ní v týmu stalo jakýmsi vtipem, protože nikdo si nedovolil odporovat. Jirka byl propuštěn z práce, protože nebyl týmovým hráčem do měsíce od incidentu

Nebyl to jediný případ sexuálního obtěžování mužů v této kanceláři. Po Jirkově nešťastné situaci se, ale nikdo neodvážil stěžovat si na šéfku na pracovišti.

Žena obtěžuje muže – Případ 3:

Petra a její manžel pracovali na stejném oddělení. Petra a její šéfka se nemuseli, ale Petra svoji šéfku profesionálně respektovala. Šéfka, ale Petry manžela začala.

Často seděla blízko a dotýkala se ho tělem, zatímco si jako mimochodem prohlížela marketingovou studii na, které Petry manžel pracoval. Některé dny mu bezstarostně dala ruku kolem ramen nebo ho objala bez zjevného důvodu. Petra nahlásila chování šéfky vedení společnosti a do tří měsíců od incidentu byl její manžel bez práce.

Její manžel byl obviněn ze sexuálního obtěžování svého šéfa. Ano, když se ředitel zeptal šéfa, lhala o celém incidentu a vytvořila svůj vlastní příběh. 

Myslíte si, že výše uvedené tři incidenty spadají do kategorie ženy obtěžující muže? Všichni tři výše uvedení zaměstnanci byli propuštěni ze zaměstnání a ve třetím případě zaměstnanci nebylo uděleno ani čestné propuštění.

Sexuální obtěžování mužů šéfy žen ve firemním scénáři je zjevně bezútěšná realita. Existuje spousta starších žen, které obtěžují své mužské podřízené, ale jen zřídka muži brání.

Těch incidentů je mnoho, ale neexistuje řešení. Musíme uznat, že zločin nemůže být genderově specifický – lidé všech pohlaví jsou schopni obtěžování a obětí může být muž, který se příliš stydí nebo se bojí přijít o práci, aby se vyjádřil.

Potřebujeme pro sexuální obtěžování genderově neutrální zákony? Dejte nám vědět v komentářích.

Časté dotazy

Vědci zjistili, že nejméně 1 ze 6 mužů zažilo sexuální zneužívání nebo napadení, ať už v dětství nebo v dospělosti. A to je pravděpodobně nízký odhad, protože nezahrnuje bezkontaktní zážitky, které mohou mít také trvalé negativní účinky

Častější, než si myslíme. Víme, že jsou ženy sexuálně obtěžovány v práci, ale procento mužů, kteří jsou sexuálně napadeni ženskými šéfy, je mnohem vyšší, než víme

Ne v případě mužů. Muži nemají téměř žádnou ochranu před sexuálním obtěžováním, a to jak sociálně, tak právně.

Připravte se na první rande


SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..