Úvod » Rozchody » Ve vztahu to neklape je lepší zůstat nebo odejít?

Ve vztahu to neklape je lepší zůstat nebo odejít?


Ve vztahu to neklape, znáte to, jste zamilovaní a všechno kolem vidíte trochu jinak. Víte, že na problémy jste dva a že spolu je vám nejlíp. Všechno je tak nějak jednodušší, protože máte jistotu, že jste milovaní a že se máte ke komu vrátit.

Jenže některé vztahy zamilovanost dříve či později opustí a ve vztahu pak zbudou dva lidé, kteří jsou si buď najednou cizí, nebo se v ideálním případě nadále milují i se svými chybami. Jako ve všem však existuje také něco mezi, jeden miluje a druhý už ne.

To pak by nejspíše ten, kterému už vztah nic nepřináší, chtěl odejít a ten, kdo miluje, by chtěl zůstat a alespoň se snažit o nápravu.

Ve vztahu to neklape

Bylo by lepší zůstat nebo odejít? A když už k vám jednou přijde, věřte, že jentak se ho nezbavíte. Jediným způsobem, jak celou záležitost opravdu vyřešit, je si jednoznačně odpovědět. Což mnohdy vůbec není jednoduché.

Existují totiž pro a proti obou variant a těžko se mezi nimi volí. Nechávat věci jentak na osudu se ale také většinou nevyplácí. Přijdete o spoustu času a se vší pravděpodobností vás ani žádný „extra happyend“ nečeká. Bohužel nežijeme ve filmu, aby se věci o sebe postaraly samy. Víte, že na známé seznamce BezvaFlirt.cz je nově vestavěný video chat kde se můžete před první schůzkou poznat tváří v tvář?

Ale jak se tedy rozhodnout? Když je ve vašem vztahu něco, o co přijít nechcete, ale zároveň cítíte, že už to není ono? Přesný manuál zřejmě neexistuje. Jen několik užitečných rad, které vás mohou popostrčit o krok dopředu.

Říká se, že kdo už jednou přemýšlí o rozchodu

Ať už ho bude chtít uskutečnit nebo se rozhodne vztah zachránit – měl by již dopředu počítat s tou horší možností. Není třeba si jí vnucovat, pokud víte, že ještě máte naději, ale je dobré se na ni připravit. Zřejmě totiž ve vašem vztahu došlo k něčemu razantnímu, co by vás jako celek mohlo ohrozit. Co to bylo, zda nevěra, hádka nebo něco jiného, na tom tak docela nezáleží.

Možná je dobré si jen stanovit míru důležitosti a závažnosti celého problému na stupnici od 1 do 10, přičemž 9 a 10 už je stav, kdy je rozchod definitivní. Do pětky se nejedná o důvod k rozchodu a mezi 6 a 9 se o rozchodu dá uvažovat. Dalším důležitým krokem je sečíst si (sepsat na papír) všechna pro a proti obou variant. Např. jako zde:

Chci zůstat

Pro: miluji ho/ji; mám s ní/m děti; chci se snažit; je milý/á a hodný/á; pomáhá mi; věřím mu/ji; nechci začínat s někým jiným odznovu…


Proti: nemiluje mě (a budu s tím muset počítat); má své chyby (nepomáhá v domácnosti; neuklízí po sobě atd.); jsem si jist/a, že existuje lepší než je on/a…

Chci odejít

Pro: mohu začít znovu; mohu změnit svůj život; nejsme k sobě vázáni; nebudu se (nebo druhého) dál trápit…

Proti: zůstanu sám/sama; ztratím milujícího člověka; přijdu o nejlepšího přítele; nebudu mít pravidelný sex…

Následně je důležité obě varianty porovnat. Buď tím stylem, že vyhraje to, kde je toho napsáno víc (v bodech ne obsahem); nebo to, kde je méně věcí, s nimiž je vám příkoří žít. Nikdo totiž není dokonalý a každý má něco, co musí ten druhý ve vztahu akceptovat.

Nakonec je nejdůležitější, abyste si o svém úsudku promluvili s partnerem a společně došli k jednotnému závěru. Pamatujte přitom ale ještě na jednu věc. Protahovat případný rozchod neprospěje vám ani vašemu partnerovi. Druhá šance se dává v každém problému jen jednou.

Pouze vyjímečné případy-problémy si zaslouží větší úsilí k nápravě vztahu. Pak ale musíte počítat s tím, že nebudete mít vztah protkaný pouze bílou nití.

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..