Spoluzávislost ve vztahu známky, které hledat léčba spoluzávislosti

· Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Spoluzávislost ve vztahu když mají dva lidé velmi blízký vztah, je přirozené a zdravé na určitých věcech záviset. Pokud však jeden z vás ztratí přehled o tom, kdo jste, aby potěšil druhou osobu, vztah se může stát velmi nezdravým.

Jedním z nejzávažnějších problémů ve vztahu je spoluzávislost . Abychom rozpoznali znaky závislostí na spoluzávislosti, musíte nejprve pochopit, co je to závislost. 

Pracovní definice spoluzávislosti

Společná závislost je definována jako nezdravý vztah, kdy partneři na sebe příliš spoléhají. Výsledkem je, že se mezi nimi vyvine dysfunkční model života a řešení problémů.

Spoluzávislost ve vztahu otázky k položení:

Spoluzávislost ve vztahu
Spoluzávislost ve vztahu je třeba rozpoznat a ihned řešit

Spoluzávislost známky, které hledat

Dobrým pohledem na váš vztah je dobré začít. Odpověď na tyto otázky vám může pomoci prozkoumat, zda byste mohli být zapojeni do spoluzávislého vztahu. 

Bojíte se vyjádřit skutečné pocity svému partnerovi?

Pokud si všimnete, že se často cítíte ve svých pocitech ze strachu, jak váš partner bude reagovat, je to znamení, že vztah není tak zdravý, jak by mohl být.

Pokud upřímně vyjadřujete city, cítíte se provinile?

Možná si myslíte, že „poté, co jste se otevřeli svému partnerovi, jste neměl nic říkat, protože to jen zhoršilo diskutované vztahové záležitosti.

Zabírá vám hodně času udělat pro vašeho partnera vše co mu vidíte na očích?

Pokud dokončujete řadu úkolů pro své blízké, které by oni mohli snadno udělat sami, mohli byste být chyceni v nefunkčním, spoluzávislém vztahu. Tyto práce jsou prováděny na úkor vašich vlastních povinností a života.

Ostražitě žádáte o pomoc svého partnera?

Pokud nemůžete vyhledat pomoc od svého partnera, je to velmi frustrující. Ve zdravém vztahu partneři volně a pravidelně žádají o pomocnou ruku.

Když požádáte o pomoc, jak váš partner reaguje?

Doufejme, že váš partner je otevřený a ochotný vám pomoci, kdykoli o to požádáte. Pokud jste však spoluzávislí, nemusíte se cítit pohodlně s žádostí o pomoc nebo s odpovědí svého partnera.

Máte pocit, že jste zraněný nebo naštvaný, protože váš partner si nevšiml vašich potřeb?

Přestože se o vše pokoušíte, jste zklamáni, že váš partner spontánně nevidí, co se s vámi děje. Čekáte, až váš partner rozpozná vaše potřeby, ale jen zřídka nebo vůbec se tomu tak stane.

Věříte, že nemůžete mít přátelství nezávislá na vašem vztahu?

Protože jste zaneprázdněni prací a podporou svého partnera a jste zřídka spokojeni s tím, jak věci děláte, nemáte čas na udržení dalších přátelství ve svém životě.

Máte koníčky a aktivity, které si užíváte odděleně od svého partnera?

Pro udržení zdravé individuální identity je důležité kultivovat vaše vlastní koníčky a zájmy mimo vztah. Pokud tak neučiníte, mohl by to být znak spoluzávislosti.

Snažíte se ovládat věci, abyste se cítili lépe?

Protože máte pocit, že chodíte po skořápkách, nechcete svého partnera rozrušovat. Proto podniknete kroky k ovládání jiných situací, jak můžete.

Popsal byste svého partnera jako potřebného, ​​emočně vzdáleného nebo nespolehlivého?

Tyto vlastnosti často vycházejí z partnerů, kteří jsou považováni za pečovatele. Tím začíná spoluzávislost.

Máte perfekcionistický cit a snažíte se dělat věci na 100%? 

Koneckonců, pokud se snažíte dělat věci perfektní, pak možná bude váš partner šťastnější, spokojenější a méně naštvaný, zklamaný. Pokud se cítíte tímto způsobem, váš vztah je pravděpodobně závislý.

Důvěřujete svému partnerovi?

Pokud ano, možná váš vztah není závislý. Pokud vás zajímá, co dělá ve svém volnu, nebo máte podezření, že vám o něčem neříká pravdu, ve vašem vztahu by mohla být spoluzávislost. Na druhou stranu mohou existovat jen některé problémy s důvěrou, které byste mohli chtít vyřešit.

Jaké je vaše zdraví, pokud jde o stres? 

Lidé, kteří se podílejí na vztazích závislých, často trpí zdravotními problémy, které mohou souviset se stresem, jako je astma, alergie, nekontrolované stravování, bolest na hrudi a kožní poruchy. Samozřejmě, pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků, je moudré navštívit svého lékaře.

Dobrou zprávou je, že pokud uvidíte tyto znaky závislosti na spoluzávislosti, můžete začít měnit své chování a získat tak zdravý pocit individuality.

Pomocí těchto otázek vás provádíme při opravě vašeho chování a emočních výrazů, abyste si vytvořili milující a zdravý vztah. 

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..