Seznámení s katolíkem křesťanské chození a úskalí vztahu s věřícím

· Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Seznámení s katolíkem v dnešním pluralistickém světě se mnoho nekatolíků seznamuje s katolicky zaměřenými a přemýšlí, kam by vztah mohl jít. Prozkoumejte základy učení Církve o intimních vztazích, v otázkách položených vzhledem k Vašemu seznámení. Mnoho nekatolíků má názory katolíků vytvořených z rodiny, náboženství nebo médií. Ujistěte se, že vidíte správně své katolický protějšek, kým je, aniž by mu bránily jakékoli osobní stereotypy katolicismu.

Křesťanské chození seznámení s katolíkem jako křesťan nebo nevěřící

Sex při randění s katolíkem
Sex je přirozený ve vztahu s katolíkem záleží na Vás

Křesťanské chození když si většina nekatolíků myslí na katolickou církev dnes, může se na mysli objevut poslední titulek o pro-životě nebo zneužívání duchovenstva. Většina moderních lidí není zvyklá na instituci, jako je katolická církev, která nařizuje chování věřících ve všech aspektech života, včetně vztahů. Z katolického hlediska se Církev stará o všechny své věřící a chce, aby žily svatě a blízce Bohu posloucháním církevní doktríny nebo učení ve všech aspektech života.

Jako člověk, který chodí s katolíky, může být vaše církevní učení a kultura ovlivněna. To, jak se Církev projevý v součástí vašeho života, bude záviset na tom, jak vážný vztah máte ke svému katolickému protějšku a jak vážný je on vůči své víře.

Co seznamuje s katolickým prostředkem
Pokud Vás například protějšek uvádí, že „Jsem katolík“ v den dva v týdnu, může to znamenat jednu z několika věcí:

Jsem kulturně katolík kvůli své rodině, ale do kostela nechodím. Jsem praktikující katolík a chci, abys to věděl, protože víra ovlivňuje moje rozhodnutí o vztazích. Láska a znamení zvěrokruhu zajímavý článek pro Vás.

Pokud je vaše katolický protějšek kulturně katolický, ale nepraktikuje. Jeho víra nemusí být problémem, pokud se oba dva nestane vážnými věřícími. Pokud je Váš katolický protějšek je praktikujícím katolíkem a bere víru velmi vážně, buďte připraveni na katolická učení formující váš vztah.

Úskalí vztahu s věřícím co může katolicismus znamenat pro váš vztah

Úskalí vztahu s věřícím
Ve vztahu se věřícím je důležité zda si porozumíte a budete se respektovat

Úskalí vztahu s věřícím jen vy můžete zjistit, jak moc váš zájem o katolickou lásku oceňuje učení její víry. Následující otázky po datu vám mohou pomoci posoudit postoj vašeho dne k církevnímu učení:

  • Jak často chodíte na mši (zjišťujete, zda Váš protějšek se modlí nebo ne)?
  • Jste liberální katolík nebo konzervativní katolík?
  • Víte, jak se v Katolické církvi vdáváte provádí manželství (což znamená, že by se potenciální partner stal také katolíkem)?

Tyto otázky zahájí rozhovor o roli katolicismu v životě vašeho partnera a pomohou vám lépe porozumět katolickému přesvědčení vašeho partnera a jak mohou ovlivnit možný vztah mezi vámi.

Podle církevního učení musí všichni věrní katolíci dodržovat

  • Sex mezi darem manželů od Boha, který zachovává posvátnost manželství (žádný sex před manželstvím)
  • Manželství mezi mužem a ženou (praktikování homosexuality a homosexuálních manželství je tabu)
  • Sex v manželství regulované plánováním přirozené rodiny. Rytmická metoda jako jediná schválená forma antikoncepce
  • Jakákoli forma antikoncepce nebo interupce jakýmkoli jiným způsobem, než je plánování přirozené rodiny, je zakázána, protože se předpokládá, že porušuje posvátnost života
  • Manželství se uznává pouze mezi dvěma katolíky nebo pokřtěným křesťanem a katolíkem se zvláštním povolením. Církev velmi vybízí nekatolického partnera, aby se před manželstvím stal katolíkem a aby všechny děti byly také katolíky.

V neformálním seznamování nemusí základní katolická učení o sexu a manželství nikdy přijít. Jak se vztah stane vážnější a uvažujete o angažovanosti nebo manželství. Tehhdy Církev však může ve vašem vztahu hrát zásadní roli.

Sex při randění s katolíkem před uzavřením manželství

V seznamovacím vztahu jsou sexuální přitažlivost a kompatibilita na vrcholu seznamu většiny lidí. Církevní výuka zakazuje sex před manželstvím a sex s moderními antikoncepcemi. Jako kondomy, IUD a pilule, považované církví za potrat.

Přestože všichni katolíci mají následovat církevní učení, někteří nemusí. Pouze rozhovor s vaším katolickým partnerem odhalí, zda je ochoten mít sex mimo manželství a používat moderní antikoncepci.

Váš katolický partner je nejlepším zdrojem informací o tom, jak katolická víra ovlivňuje jeho život a jeho očekávání ve vztahu.

Informace pro neznalé

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..