Úvod » O seznamování » Seznámení s katolíkem křesťanské chození a úskalí vztahu s věřícím

Seznámení s katolíkem křesťanské chození a úskalí vztahu s věřícím

|
Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Seznámení s katolíkem v dnešním pluralistickém světě se mnoho nekatolíků seznamuje s katolicky zaměřenými a přemýšlí, kam by vztah mohl jít. Prozkoumejte základy učení Církve o intimních vztazích, v otázkách položených vzhledem k Vašemu seznámení. Mnoho nekatolíků má názory katolíků vytvořených z rodiny, náboženství nebo médií. Ujistěte se, že vidíte správně své katolický protějšek, kým je, aniž by mu bránily jakékoli osobní stereotypy katolicismu.

Křesťanské chození seznámení s katolíkem jako křesťan nebo nevěřící

Sex při randění s katolíkem
Sex je přirozený ve vztahu s katolíkem záleží na Vás

Křesťanské chození když si většina nekatolíků myslí na katolickou církev dnes, může se na mysli objevut poslední titulek o pro-životě nebo zneužívání duchovenstva. Většina moderních lidí není zvyklá na instituci, jako je katolická církev, která nařizuje chování věřících ve všech aspektech života, včetně vztahů. Z katolického hlediska se Církev stará o všechny své věřící a chce, aby žily svatě a blízce Bohu posloucháním církevní doktríny nebo učení ve všech aspektech života.

Jako člověk, který chodí s katolíky, může být vaše církevní učení a kultura ovlivněna. To, jak se Církev projevý v součástí vašeho života, bude záviset na tom, jak vážný vztah máte ke svému katolickému protějšku a jak vážný je on vůči své víře.

Co seznamuje s katolickým prostředkem
Pokud Vás například protějšek uvádí, že „Jsem katolík“ v den dva v týdnu, může to znamenat jednu z několika věcí:

Jsem kulturně katolík kvůli své rodině, ale do kostela nechodím. Jsem praktikující katolík a chci, abys to věděl, protože víra ovlivňuje moje rozhodnutí o vztazích.

Pokud je vaše katolický protějšek kulturně katolický, ale nepraktikuje. Jeho víra nemusí být problémem, pokud se oba dva nestane vážnými věřícími. Pokud je Váš katolický protějšek je praktikujícím katolíkem a bere víru velmi vážně, buďte připraveni na katolická učení formující váš vztah.

Úskalí vztahu s věřícím co může katolicismus znamenat pro váš vztah

Úskalí vztahu s věřícím
Ve vztahu se věřícím je důležité zda si porozumíte a budete se respektovat

Úskalí vztahu s věřícím jen vy můžete zjistit, jak moc váš zájem o katolickou lásku oceňuje učení její víry. Následující otázky po datu vám mohou pomoci posoudit postoj vašeho dne k církevnímu učení:

  • Jak často chodíte na mši (zjišťujete, zda Váš protějšek se modlí nebo ne)?
  • Jste liberální katolík nebo konzervativní katolík?
  • Víte, jak se v Katolické církvi vdáváte provádí manželství (což znamená, že by se potenciální partner stal také katolíkem)?

Tyto otázky zahájí rozhovor o roli katolicismu v životě vašeho partnera a pomohou vám lépe porozumět katolickému přesvědčení vašeho partnera a jak mohou ovlivnit možný vztah mezi vámi.


Podle církevního učení musí všichni věrní katolíci dodržovat

  • Sex mezi darem manželů od Boha, který zachovává posvátnost manželství (žádný sex před manželstvím)
  • Manželství mezi mužem a ženou (praktikování homosexuality a homosexuálních manželství je tabu)
  • Sex v manželství regulované plánováním přirozené rodiny. Rytmická metoda jako jediná schválená forma antikoncepce
  • Jakákoli forma antikoncepce nebo interupce jakýmkoli jiným způsobem, než je plánování přirozené rodiny, je zakázána, protože se předpokládá, že porušuje posvátnost života
  • Manželství se uznává pouze mezi dvěma katolíky nebo pokřtěným křesťanem a katolíkem se zvláštním povolením. Církev velmi vybízí nekatolického partnera, aby se před manželstvím stal katolíkem a aby všechny děti byly také katolíky.

V neformálním seznamování nemusí základní katolická učení o sexu a manželství nikdy přijít. Jak se vztah stane vážnější a uvažujete o angažovanosti nebo manželství. Tehhdy Církev však může ve vašem vztahu hrát zásadní roli.

Sex při randění s katolíkem před uzavřením manželství

V seznamovacím vztahu jsou sexuální přitažlivost a kompatibilita na vrcholu seznamu většiny lidí. Církevní výuka zakazuje sex před manželstvím a sex s moderními antikoncepcemi. Jako kondomy, IUD a pilule, považované církví za potrat.

Přestože všichni katolíci mají následovat církevní učení, někteří nemusí. Pouze rozhovor s vaším katolickým partnerem odhalí, zda je ochoten mít sex mimo manželství a používat moderní antikoncepci.

Váš katolický partner je nejlepším zdrojem informací o tom, jak katolická víra ovlivňuje jeho život a jeho očekávání ve vztahu.

Informace pro neznalé

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..