Seznámení po rozvodu jste připraveni?

· Doba ke čtení 3 minut
pošli přátelům

Seznámení po rozvodu je složitá věc. Podívejme se jak tuto situaci řešit. Jak dlouho po odloučení a nebo rozvodu počkáš, než se rozhodneš hledat potenciálního nového partnera? Zatímco načasování se může lišit u různých lidí, je třeba mít na paměti některé klíčové prvky.

Zeptali jsme se psychologa specialisty na partnerské vztahy. Navrhuje, abyste jste si položili tyto otázky a zamysleli se na těmito kroky. Snad Vám pomohou překonat nejhorší období všichni víme napasali jsem o tom že rozchod s partnerem bolí přečtěte si jak se posunout dál.

Seznámení po rozvodu nespěchejte dejte si na čas

Udělejte si čas na léčení své duše po rozvodu (rozpadu) vztahu. Nespěchejte se seznamováním. U mnoha lidí, je přirozené, že po ztrátě partnera se snaží co nejrychleji nalézt nový vztah. To je špatná volba. Dejte svému myšlení čas aby jste se vyrovnali s novým způsobem života.

Pokud tak neuděláte, nebudete přitahovat ty správné lidi. Mohli byste špatnou zkušenost ze seznamování přelít na nový vztah. Nejste ještě připraveni a stále máte v hlavě bývalého partnera.

Dejte se na čas a věnujte se sami sobě.

Kdy je ten správný čas na nový vztah po rozvodu

Zajímavá rovnice, která všeobecně doporučuje ten správný čas na nový vztah je procento celkového času, kdy jste byli spolu. Pokud vaše manželství ( vztah ) trvalo několik let, mohlo by to trvat celý rok nebo i 14 měsíců, než se budete cítit připraveni na setkání s někým novým. Někteří oddělení nebo rozvedení lidé s dětmi mohou dokonce čekat dva až tři roky. Než nadejde ten správný čas.

Uvědomte si, že hovoříme o partnerském vztahu – přítele (milence) si samozřejmě najděte dle svých potřeb. S vážným vztahem nespěchejte.

V každém případě čas na léčení znamená, že se začnete podobat svému starému já. Postupem času bude mnohem více dobrých dnů, než špatných už nebudete posedlý svým ex a začnete na něho stále méně myslet.

Budete se cítit se lépe ve svém životě – jste optimističtější, máte pocit, že jste připraveni flirtovat a jste připraveni na sex. Vše je úměrné času ve vztahu k délce vztahu viz rovnice výše.

Existují konkrétní signály, abyste zjistili, že nadešel čas? Jsou to drobné signály, které si ani neuvědomíte a přichází postupně. Například když jste venku s přáteli, a po několika nápojích si Vás zaujme někdo u baru a vy bez přemýšlení s ním začnete flirtovat. To je jedna z přirozených věcí, která značí, že se Vaše duše vrací k normálu.

Uvědomte si odpovědnost za svou část rozchodu

I když se snažíte nechat za sebou svůj starý vztah, musíte se z něj učit. Pokud nepracujete s problémy, které způsobily, že vaše manželství nefungovalo, přivedete tytéž problémy do svého dalšího vztahu.

Bylo to nešťastné, ale buďte připraveni jít dál. Užívejte si života. Hodně štěstí!

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..