Rizika seznamování na internetu čtěte

· Doba ke čtení 2 minut
pošli přátelům

Rizika seznamování na internetu v současnosti je mnoho lidí, kteří mají problém se seznámit. Mají mnoho práce, po příchodu domů jsou unaveni a už se jim nechce vyrazit do společnosti a pokusit se hledat nové partnery. Seznámit se v práci nebo na cestě do práce se většině lidí nepodaří.

Proto jsou tak oblíbené seznamky, zvláště internetové. Pohodlí, v jakém můžete seznamování zahájit, je přitažlivé – vše si připravíte v příjemném prostředí vlastního domova. Napíšete inzerát, vytvoříte si profil nebo oslovíte některou profesionální seznamku a můžete komunikovat s případnými partnery.

Rizika seznamování na internetu

Víte však, s kým komunikujete? Dokud se nesetkáte a partnera si neprověříte, nemůžete mít jistotu, zda nejde o podvodníka nebo vtipálka. Když se ovšem setkáte s někým, kdo to také myslí vážně, může vzniknout hezký vztah. Vyměníte si základní informace, zjistíte, jaké máte zájmy a také, jestli si alespoň ve virtuální korespondenci rozumíte. Tak můžete zjistit, zda vůbec budete mít zájem o osobní setkání. Tato forma počátku vztahu vyhovuje také nesmělým a těm, kteří se příliš stydí.

Rizika seznamování buďte opatrní

Pokud jste si vybrali seznámení přes internet, musíte být opatrní. Protože nevíte, s kým komunikujete, vyhněte se sdělování osobních údajů a posílání intimních fotografií. Vaše údaje i fota by mohly být zneužity. Také není potřeba sdělovat přesné údaje o bydlišti a poskytovat telefonní číslo.

Zjistíte – li, že byste si s partnerem mohli vyhovovat, trvejte na osobním setkání. Ověříte si tak identitu partnera a nestihnete si vytvořit ideál, kterému by pak ten druhý nemusel vyhovovat.

Jak na první rande bez rizika

První schůzka by měla být na místě, které je veřejné a kde je hodně lidí. Řekněte někomu z přátel, kam jdete a s kým. Určete si nějaké poznávací znamení, fotografie nemusejí zcela odpovídat reálné situaci. Počítejte i s tím, že se nedohodnete a budete muset odejít, mějte tedy ústupovou cestu. Je vždy lepší být připravený, než se pak dostat do trapné nebo dokonce nebezpečné situace.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..