Úvod » O seznamování » Rizika seznamování na internetu čtěte

Rizika seznamování na internetu čtěte

Rizika seznamování na internetu v současnosti je mnoho lidí, kteří mají problém se seznámit. Mají mnoho práce, po příchodu domů jsou unaveni a už se jim nechce vyrazit do společnosti a pokusit se hledat nové partnery. Seznámit se v práci nebo na cestě do práce se většině lidí nepodaří.

Proto jsou tak oblíbené seznamky, zvláště internetové. Pohodlí, v jakém můžete seznamování zahájit, je přitažlivé – vše si připravíte v příjemném prostředí vlastního domova. Napíšete inzerát, vytvoříte si profil nebo oslovíte některou profesionální seznamku a můžete komunikovat s případnými partnery.

Rizika seznamování na internetu

Víte však, s kým komunikujete? Dokud se nesetkáte a partnera si neprověříte, nemůžete mít jistotu, zda nejde o podvodníka nebo vtipálka. Když se ovšem setkáte s někým, kdo to také myslí vážně, může vzniknout hezký vztah. Vyměníte si základní informace, zjistíte, jaké máte zájmy a také, jestli si alespoň ve virtuální korespondenci rozumíte. Tak můžete zjistit, zda vůbec budete mít zájem o osobní setkání. Tato forma počátku vztahu vyhovuje také nesmělým a těm, kteří se příliš stydí.

Rizika seznamování buďte opatrní

Pokud jste si vybrali seznámení přes internet, musíte být opatrní. Protože nevíte, s kým komunikujete, vyhněte se sdělování osobních údajů a posílání intimních fotografií. Vaše údaje i fota by mohly být zneužity. Také není potřeba sdělovat přesné údaje o bydlišti a poskytovat telefonní číslo.

Zjistíte – li, že byste si s partnerem mohli vyhovovat, trvejte na osobním setkání. Ověříte si tak identitu partnera a nestihnete si vytvořit ideál, kterému by pak ten druhý nemusel vyhovovat.

Jak na první rande bez rizika

První schůzka by měla být na místě, které je veřejné a kde je hodně lidí. Řekněte někomu z přátel, kam jdete a s kým. Určete si nějaké poznávací znamení, fotografie nemusejí zcela odpovídat reálné situaci. Počítejte i s tím, že se nedohodnete a budete muset odejít, mějte tedy ústupovou cestu. Je vždy lepší být připravený, než se pak dostat do trapné nebo dokonce nebezpečné situace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..