Rande se starším mužem. Vědecké důvody proč mladší ženy randí se staršími muži

· Doba ke čtení 4 minut
pošli přátelům

Rande se starším mužem co třeba George Clooney a Amal Clooney? Jsou jedním z příkladů co dál třeba Michael Douglas a Catherine Zeta-Jones a jsou další. A ano, dokonce i prezident Trump a první dáma jsou jednimi z nich. 

Romantika květen-prosinec, to je vztah mezi mladší ženou a starším mužem. V Hollywoodu stejně běžná jako ve vašem rodném městě. Co tedy dává? Proč mladší ženy nejen přitahují starší muži, ale je také pravděpodobnější, že s nimi budou chodit?

Rande se starším mužem

Ukázalo se, že důvody mají méně společného s romantikou a více s dobrou evolucí.

Starší muži poskytují podle psychologie jistotu. Starší muž představuje společensky ceněné atributy, které vedou jeho mladšího partnera k tomu, aby se s ním chtěl spojit. S věkem získává většina mužů ve své kariéře větší moc, takže mají větší bohatství a jistotu. 

Ať už je to domov, více peněz nebo jiný luxus. Tento VIP status je pro mladší ženu mimořádně atraktivní.

Pokud se muži v tomto věku dokážou okázale projevovat, pak pro mladší ženy opravdu musí něco mít. A vzhledem k tomu, že řada mladších mužů zdánlivě uvízla v zastaveném vývoji, nemluvě o sotva rozkládacím gauči IKEA :) v jejich garsonce. Díky zabezpečení staršího muže se žena může cítit lépe zabezpečena.

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Rande se starším mužem vědecké důvody

Než však tyto ženy označíme za zlatokopky, je důležité si povšimnout otázky, která byla vznesena ve ve vědecké studii.

Pak je tu samozřejmě celá evoluční věc. V naší evoluční minulosti muži ve dvaceti a třiceti obvykle byli k neopoužití. Pokud se člověk dožil 60 let, trefil se do genetické loterie, a proto byl považován za vysoce žádoucího Proulx teoretizuje, že je atraktivní pro mladší ženu jak dlouhověkost muže, tak jeho bankovní účet. Skutečnost, že žil dlouho a získal bohatství, je jako zabít dvě mouchy jednou ranou.

Dvacetiletý Justin Drew Bieber teď může mít ta luxusní auta a bohatství, ale dokáže to udržet a udržovat jako Clooney? První říká flirt, zatímco druhý říká životní partner.

Rande se starším mužem – Starší muži vypadají …


Ukázalo se, že Elektřin komplex může mít určitou platnost, proč si mladší žena vybere za partnera staršího muže.

Většina vědců se domnívá, že preference pro staršího muže může být spojena s našimi otci.

Ženy mají statisticky větší pravděpodobnost, že si vezmou muže, kteří se podobají jejich otcům barvou vlasů a očí, a ženy se staršími rodiči mohou mít větší pravděpodobnost, že si vezmou starší muže.”

Říká známý psycholog

I když je rozhodně trochu strašidelné si myslet, že si vybíráme své kamarády na základě našich rodičů, Vědec trvá na tom, že se náš výběr děje nevědomě. Ačkoli to dělají obě pohlaví, podle Fodborníka se zdá být „výhodnější“ pro mladší ženy, protože, peníze a geny dlouhověkosti, které starší muž má je podvědomně přitahují.

Zajímavé je, že podle studie skotských psychologů z roku 2010, zatímco mladší, finančně nezávislejší ženy byly přitahovány staršími muži, muži stále museli být krásní bez ohledu na to, kolik měli peněz.

Rande se starším mužem
Starší muži pokud o sebe dbají jsou přirozeně přitažlivý

Starší muži ztělesňují „mužský pohled“


Další teorie naznačuje, že protože ženy vyrůstají s internalizací „mužského pohledu“ – mužské, heterosexuální perspektivy, která představuje a reprezentuje ženy jako sexuální objekty pro potěšení mužského diváka „pak se vidíme, jak se zrcadlíme v očích našeho partnera. 

Pokud nás náš partner vidí mladého a žhavého, vidíme sami sebe mladého a žhavého. Pokud nás považuje za stárnoucí a nežádoucí, internalizujeme to také. Muž je jen tak mladý jako žena, kterou cítí, ale žena je tak mladá, jak ji vidí muž.

Pokud tedy žena věří, že její hodnota s věkem klesá, mohla by být přitahována starším mužem, který ji bude vnímat jako věčně mladší, a tedy i atraktivnější.

Jde se na první rande

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..