Úvod » První schůzka » Radíme jak nepokazit první rande – 2. díl

Radíme jak nepokazit první rande – 2. díl


V prvním díle randících přešlapů jsme se podívali na zoubek například pozdním příchodům nebo skrytým projevům nervozity. Teď zjistíme, jaké problémy může způsobit třeba křečovitá snaha o humor nebo pevná pupeční šňůra vedoucí k nejlepším kamarádům.

Problémy působí problémy

Pamatujte na to, že nikdo nechce hned ze startu poslouchat cizí problémy. Ani postesknutí nad minulými vztahy na první schůzku nepatří. Místo toho mluvte třeba o svých plánech na další dny, o letní dovolené nebo o novém albu vaší oblíbené skupiny. Když si vzájemně alespoň trochu padnete do noty, příjemná konverzace přijde sama.

Nepatřičné vtípky

Ke každé konverzaci patří i chvilka mlčení. Dává oběma stranám čas důležitý ke zformování myšlenek a pocitů. Chvilka ticha není trapná ani nepřístojná.

Přesto si to někteří myslí a snaží se prolomit podobné chvíle vtípky nebo humornými historkami ze života. Občas je to dobrá strategie, ale neměla by se používat příliš často a už vůbec ne jednostranně. Nikdy byste neměli být tím, který ve všech případech rozetne mlčení jako první.

Telefon pro zlost

Vždycky si vypněte telefon nebo ho alespoň přepněte na vibrace. Při úplném vypnutí ale máte jistotu, že vám rande nepokazí nepříjemný telefonát od šéfa nebo SMS od vašeho ex. A patříte-li ke vtipálkům, kterým telefon při každé zprávě krká nebo vydává vtipné hlášky, napište si tohle pravidlo červenou tužkou do kalendáře. Nic totiž nedokáže při dobře plynoucím rozhovoru znechutit víc.

Nejlepší kamarády nechte doma

Že byste si na schůzku neměli brát jinou osobu, pokud se na tom předem nedomluvíte, je úplně samozřejmé. Své kamarády si ale na rande můžete přivést, aniž to tušíte. Imaginárně. Stačí je použít jako téma konverzace a samozřejmě do nejmenších podrobností.

Nemluvíte přece o sobě, tak je to v pořádku. Cizí kamarádi ale na první schůzce nikoho nezajímají. Svět je malý a nikdy nemůžete vědět, jestli se svým novým objevem zůstanete napořád. A naštvaná esemeska od neznámého člověka by vaše přátele určitě nepotěšila.

Platím já a hotovo

Doba prvorepublikových gentlemanů je už dávno pryč. Nemusí to tedy být muž, kdo za všech okolností vytahuje peněženku jako první. Naopak. Pokud dáma usoudí, že se chce s tím milým pánem vidět ještě jednou, klidně zaplatí celou útratu. Dává mu tím šanci elegantně požádat o další schůzku, na které pro změnu zaplatí zase on.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..