Pro páry, které se hádají, ale přesto se navzájem 100% milují

· Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Pro páry, které se hádají hledáte skutečné rady ohledně vztahů pro páry? Začněme kontrolou reality. Už jste někdy mluvili s přítelem, který je ve vztahu, a řekl slova, nikdy se nehádáme? No, jsem tu, abych ti řekl, že je to LEŽ. Všechny páry se občas hádají.

Hádání je známkou toho, že vám na sobě a na vašem vztahu záleží dost na to, abyste chtěli být na stejné straně a řešit rozdíly. A je to také způsob, jak vyjádřit sebe a své potřeby a být vůči svému partnerovi otevřený a upřímný. 

Důležité je naučit se zdravě argumentovat, což vám pomůže vyřešit věci a přiblížit se k sobě. Místo vytváření většího napětí a tření. Křičet a křičet nikdy není dobrý nápad a všechno to jen zhorší. Jak tedy řešíte neshody jako dospělý?

Zde je několik mocných vztahových rad pro páry, které se hádají, ale přesto se navzájem milují a chtějí být lepšími. 

Pro páry, které se hádají
Hádání je přirozená věc v každém vztahu

Pro páry, které se hádají

Udělejte si oddechový čas, než skočíte do hádky

Nenechte se unést horkým okamžikem a začněte diskutovat o deset minut později, než uděláte něco čeho budete později litovat. 

To lze snadno provést, když reagujete na něco, co váš partner doslova právě řekl nebo udělal. Tak pauza. Nadechni se. Nejprve se uklidněte. Možná jděte na procházku. Diskuzi si nechte na později, když se budete cítit racionálnější a měli jste příležitost shromáždit své myšlenky. Znáte novou seznamovací službu seznamku amatéři?

Přemýšlejte o nejlepším způsobu řešení této situace a o tom, jak chcete citlivě a pečlivě reagovat na svého partnera. 

Komunikujte otevřeně, ale s láskou a úctou

Komunikace je skutečně jednou z nejdůležitějších dovedností, které se musíme naučit, a to jak jednotlivci, tak ve vztahu jakéhokoli druhu.

Je strašidelné říkat, jak se opravdu cítíme, a dovolit si být zranitelní, ale toto je jediný způsob, jak může náš partner vědět, co potřebujeme, a chovat se tak, jak to potřebujeme. 

Na druhém konci stupnice je zásadní, abychom v tomto procesu neubližovali svému partnerovi. 

To znamená stanovit některá základní pravidla pro případ, že dojde k neshodě. Zde jsou některé pevné:

 1. Nepřerušujte se navzájem 
 2. Poslouchejte a buďte vnímaví
 3. Mluvte s láskou k sobě navzájem

Zkuste si navzájem hledět do očí

I když se hádáte, může vám opravdu pomoci zjistit, jaké jsou pocity toho druhého. Realita je taková, že jsme všichni různí lidé, někteří z nás více než ostatní.  

Pokud nejste na stejné vlně, pokud jde o velké věci, jako je angažovanost nebo děti, může být obtížné se k tomu propracovat. Ale po menších věcech je navigace mnohem jednodušší.

Řekněte svému partnerovi něco jako: Vím, že vidíš věci jinak, než já, ale oceňuji, že se snažíš vidět mou perspektivu, a chci, abys věděl, že se snažím ze všech sil vidět tu tvoji vaši.

Pro páry, které se hádají – Mějte pevné argumenty

Někdy se páry hádají kvůli malým, nepodstatným věcem. Víš, o čem mluvím. Jako když vždycky kouří na záchodě nebo když nechá šaty rozházené po celé ložnici.

Toto je často jen povrch skutečného problému. Možná má váš partner pocit, že ho nikdo neposlouchá ani neslyší. Nebo možná máte pocit, že váš vztah není dostatečně podporován z jeho strany.

Pokud se zdá, že se stále hádáte o stejných malých věcech, stojí za to se zeptat sami sebe, jestli je toho víc. Jaký je skutečný problém? Je to věc, o které se dohadujete, nebo je ve vztahu něco, co musí být špatně?

Vezměte v úvahu to, jak říkáte věci

Když říkáte, jak se cítíte, místo slova „vy“ použijte slovo „já“. Tím zabráníte tomu, aby se váš partner cítil napaden nebo obviňován; navíc převezmete odpovědnost za to, jak se cítíte.

Místo „neposloucháš mě,“ řekněte, „mám pocit, že mě tady nikdo neslyší.“

A místo toho se zaměřuje na to, co váš partner  nedělá, nebo to, co dělá špatně, řekni mu, co může udělat, aby vám pomohl, nebo požádejte jej, aby něco udělat. 

Místo toho, abyste „nikdy neuklízeli,“ řekněte, cítím stres, že dům je tak špinavý, můžete dnes strávit úklidem deset minut?

Naučte se správný způsob, jak se omluvit

Někdy se budete muset navzájem omluvit a nejdůležitější je, jak to uděláte. Protože různí lidé chtějí od omluvy různé věci.  Někteří z nás chtějí velkolepé gesto, zatímco jiní chtějí jednoduché a upřímné „Je mi líto, že jsem ti ublížil, a už to nikdy neudělám.

Pokud si nejste jisti, co pro vašeho partnera v takových dobách znamená nejvíce, zeptejte se ho, abyste to věděli příště, a omluvte se tím nejvýznamnějším způsobem. 

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

2 odpovězeno

 • Co mám dělat,když partner chodí pomalu denně opilý,v ničem mi nepomůže.Musim dělat vse!!!!kolem baráku sama a on se na mě dívá,jak dnů.Potom se neudrží a začnu řvát.On se sebere a jde na týden,I víc pryč.Když se laskavě vrátí,ani seneomluví.

  • Dobrý den Ireno,
   Neznám podrobně situaci, ale určitě platí promluvte si s ním. Pokud bude ochoten na sobě pracovat a léčit se z nadměrného užívání alkoholu dejte mu šanci. Pokud nemá zájem se sebou nic dělat značí to, že nemá zájem ani o Vás a vztah s Vámi. Žijete proto aby jste byla šťastná ne aby jste se trápila ve vztahu s alkoholikem.

   Požádejte o pomoc Vašeho lékaře a o doporučení na psychologa a zvažte rozvod, rozchod.
   tady máte článek, který by Vám mohl pomoci
   Držím palce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..