Překážky při seznamování. Hledání lásky a budování vztahu

· Doba ke čtení 16 minut
pošli přátelům

Překážky při seznamování, jste svobodní a hledáte lásku? Je pro vás těžké setkat se s tou správnou osobou? Když máte potíže s nalezením milostného spojení, je až příliš snadné se odradit nebo začít přemýšlet o ničivých mýtech o randění a vztazích.

Žít jako svobodný člověk nabízí mnoho odměn, jako je svoboda vykonávat své vlastní koníčky a zájmy, učit se, jak si užít svou vlastní společnost, a ocenit tiché chvíle samoty. Pokud jste však připraveni s někým sdílet svůj život a chcete si vybudovat trvalý, hodnotný vztah, může se zdát frustrující i život jediného člověka.

Pro mnohé z nás může naše emoční zavazadlo způsobit, že nalezení správného romantického partnera bude obtížné. Možná jste vyrostli v domácnosti, kde neexistoval žádný vzor solidního a zdravého vztahu a pochybujete, že taková věc vůbec existuje. 

překážky při seznamování
Překážky při hledání lásky jsou přirozené a překonáte je

Nebo možná vaše historie seznamování se skládá pouze z krátkých flirtů a nevíte, jak si udržet vztah. Mohli byste být přitahováni nesprávným typem člověka nebo pokračovat ve stejných špatných rozhodnutích znovu a znovu z důvodu nevyřešeného problému z vaší minulosti. Nebo možná nejste v nejlepším prostředí, abyste se setkali s tou správnou osobou.

Ať už je to jakýkoli případ, můžete překonat své překážky. I když jste se opakovaně spálily nebo máte špatné výsledky, pokud jde o randění. Tyto tipy vám mohou pomoci dostat se na cestu k nalezení zdravého a láskyplného vztahu, který vydrží.

Překážky při seznamování – Co je to zdravý vztah?

Zdravý vztah je, když si dva lidé vytvoří spojení založené na:

 1. Vzájemném respektu
 2. Důvěře
 3. Poctivosti
 4. Podpoře
 5. Spravedlnosti / rovnosti
 6. Oddělené identity
 7. Dobré komunikace
 8. Pocit hravosti / laskavosti

Přehodnoťte své mylné představy o seznamování a vztazích

Prvním krokem k nalezení lásky je přehodnocení některých mylných představ o randění a vztazích, které vám mohou bránit v hledání trvalé lásky.

Překážky při seznamování mýty o hledání lásky

Mýtus 1

Můžu být šťastný a naplněný, pokud jsem ve vztahu nebo je lepší mít špatný vztah než žádný vztah.

Fakt: 

I když existují výhody pro zdraví, které přicházejí s pevným vztahem, mnoho lidí může být stejně šťastných a naplněných, aniž by byli součástí páru. Navzdory stigmatu v některých sociálních kruzích, pro, které je typické být singl. Je důležité nevstoupit do vztahu, jen aby už někoho měli. Být sám a být osamělý není totéž. A nic není tak nezdravé a zneklidňující jako ve špatném vztahu.

Mýtus 2

Pokud mě někdo okamžitě nepřitahuje, není to vztah, který stojí za to sledovat.

Skutečnost: 

Toto je důležitý mýtus, který je hodně zakořeněn, zejména pokud jste v minulosti dělali nevhodná rozhodnutí. Okamžitá sexuální přitažlivost a trvalá láska nemusí nutně jít ruku v ruce. Emoce se mohou časem měnit a prohlubovat a přátelé se někdy stanou milenci. Pokud těmto vztahům dáte šanci se rozvinout.

Mýtus 3

Ženy mají jiné emoce než muži.

Skutečnost: 

Ženy a muži cítí podobné věci, ale někdy vyjadřují své pocity odlišně, často podle společenských zvyklostí. Muži i ženy však prožívají stejné základní emoce, jako je smutek, hněv, strach a radost.

Mýtus 4

Pravá láska je konstantní nebo fyzická přitažlivost v průběhu času mizí.

Fakt:

Láska je zřídka statická, ale to neznamená, že láska nebo fyzická přitažlivost jsou odsouzeny k postupnému vyblednutí. Jak stárneme, muži i ženy mají méně sexuálních hormonů, ale emoce často ovlivňují vášeň více než hormony, a sexuální vášeň může časem zesílit.

Mýtus 5

Budu moci změnit věci, které se mi na partnerovi nelíbí.

Fakt: 

Nemůžete nikoho změnit. Lidé se mění jen tehdy když se chtějí změnit.

Mýtus 6

Nepocítil jsem se lásku svých rodičů, takže intimita pro mě bude vždy nepříjemná.

Skutečnost: 

Nikdy není příliš pozdě na změnu chování. Postupem času a s dostatečným úsilím můžete změnit způsob, jakým přemýšlíte, cítíte a jednáte. Pokud si myslíte, že to nezvládnete navštivte odborníka na duševní zdraví mohl by Vám pomoci.

Mýtus 7

Neshody vždy způsobují problémy ve vztahu.

Skutečnost: 

Konflikt nemusí být negativní nebo ničivý. Se dovednostmi správného řešení konfliktů může konflikt také poskytnout příležitost pro růst a upevnění vztahu.

Očekávání ohledně randění a hledání lásky

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Když začneme hledat dlouhodobého partnera nebo vstoupíme do romantického vztahu, mnozí z nás tak dělají s předem určeným souborem (často nerealistických) očekávání. Jako je to, jak by osoba měla vypadat a chovat se, jak by měl vztah postupovat, a role, které by měl každý partner plnit. 

Tato očekávání mohou vycházet z vaší rodinné historie, vlivu vaší skupiny vrstevníků, vašich minulých zkušeností nebo dokonce ideálů zobrazených ve filmech a televizních pořadech. Zachování mnoha z těchto nerealistických očekávání může způsobit, že se jakýkoli potenciální partner bude zdát nedostatečný a jakýkoli nový vztah se stane zklamáním.

Překážky při seznamování – Zvažte, co je opravdu důležité

Rozlišujte mezi tím, co chcete a co potřebujete od partnera. Chce být obchodovatelný, potřeby nejsou.

Zahrnovat věci, jako je povolání, intelekt a fyzické atributy, jako je výška, váha a barva vlasů. I když se některé vlastnosti na první pohled zdají být zásadně důležité, v průběhu času často zjistíte, že jste zbytečně omezovali své volby. Například může být důležitější najít někoho, kdo je:

 1. Zvědavě než extrémně inteligentní. Zvědaví lidé mají v průběhu času tendenci být chytřejší,
 2. Smyslné spíše než sexy.
 3. Pečující o sebe spíše než krásná nebo hezká.
 4. Trochu záhadnější než okouzlující.
 5. Humorná spíše než bohatá.
 6. Od rodiny s podobnými hodnotami jako je ta vaše, nikoli od někoho ze specifického etnického nebo sociálního prostředí.

Potřeby jsou ty vlastnosti, na kterých vám nejvíce záleží, jako jsou hodnoty, ambice nebo cíle v životě. Pravděpodobně to nejsou věci, které zjistíte o osobě, když se na ně podíváte na ulici. Přečtete si jejich profil na seznamovací stránce BezvaFlirt.cz

Překážky při seznamování – Co je pro tebe pravé?

Když hledáte trvalou lásku, zapomeňte, co vypadá dobře, zapomeňte na to, co si myslíte, že by mělo být správné, a zapomeňte na to, co si vaši přátelé, rodiče nebo jiní lidé myslí, že je správné, a zeptejte se sami sebe: Cítím, že je vztah, který někam povede? Jsem ve vztahu spokojený?

Zeptejte se sami sebe

 Cítím, že je to vztah, který někam povede? Jsem ve vztahu spokojený?

Hledání lásky tip 1: Udržujte věci v perspektivě

Nedopusťte aby hledání vztahu bylo středem vašeho života. Soustřeďte se na činnosti, které vás baví, na vaši kariéru, zdraví a vztahy s rodinou a přáteli. Když se soustředíte na to, abyste byli šťastní, udrží váš život vyvážený a učiní z vás zajímavější osobu, když potkáte někoho zvláštního.

Nezapomeňte, že první dojmy nejsou vždy spolehlivé, zejména pokud jde o internetové seznamování. Vždy to trvá dlouho, než se člověk skutečně seznámí a vy musíte zažít bytí s někým v různých situacích. 

Například, jak dobře se tato osoba drží pod tlakem, když věci nejdou dobře, nebo když jsou unavené, frustrované nebo hladové? Každý se chová jinak a je třeba společně zažít co nejvíce životních situací a vy pozorujte jak se Váš partner chová.

Buďte upřímní o svých vlastních nedostatcích. Každý má nedostatky a chcete, aby vztah trval, chcete, aby vás někdo miloval takového jaký jste, ne za osobu, kterou chcete být, nebo za osobu, o které si myslíte, že byste měli být.

Kromě toho to, co považujete za vadu, může být ve skutečnosti něco, co jiná osoba považuje za nepředvídatelné a přitažlivé. Tím, že se zbavíte veškerého předstírání, povzbuzujete druhou osobu, aby udělala totéž, což může vést k upřímnému a naplňujícímu vztahu.

Hledání lásky tip 2: Vytvořte skutečné připojení

Seznamovací hra může být nervově zničující. Je jen přirozené si děláte starosti s tím, jak se setkáte a zda se vám vaše rande bude líbit. Ale bez ohledu na to, jak stydlivý nebo sociálně nepříjemný máte pocit, můžete překonat nervy a sebevědomí a vytvořit skvělé rande.

Překážky při seznamování zaostřete směrem ven, ne dovnitř. Chcete-li bojovat proti nervům prvního rázu, zaměřte svou pozornost na to, co vaše rande říká a dělá a co se děje kolem vás, spíše než na vaše vnitřní myšlenky. Zůstat plně přítomný ve chvíli vám pomůže zbavit se starostí a nejistot.

Buď zvědavý. Když jste opravdu zvědaví na myšlenky, pocity, zkušenosti, příběhy a názory někoho jiného, ​​ukazuje to Váš zájem a oni vás za to budou mít rádi.

Buďte skuteční. Projevující zájem o ostatní nemůže být falešný. Pokud předstíráte, že posloucháte nebo se o to staráte Váš partner to pozná. Nikdo nemá rád manipulaci.

Dávej pozor. Snažte se skutečně poslouchat druhou osobu. Když věnujete velkou pozornost tomu, co říká, dělá, rychle se s ní seznámíte. Malé věci jdou dlouhou cestou, jako je vzpomínka na něčí preference, příběhy, které vám vyprávěly, a co se děje v jejich životě.

Vypněte tak aby to druhá osoba na rande svůj mobil. V duchu to velmi ocení a získáte cenné body. Komunikace, jemná gesta, výrazy a další vizuální podněty nám říkají hodně o jiné osobě, ale pokud se nenaladíte, je snadné je minout.

Hledání lásky tip 3: Dej přednost zábavě

Pro některé lidi jsou příjemné online seznamky a dohazování, jako je přihlouplý speed dating. A ať už vám říkají experti na randění cokoliv existuje velký rozdíl mezi nalezením zaměstnání a nalezením trvalé lásky.

Namísto hledání seznamovacích webů nebo vysedávání v barech a kavárnách se jděte projít třeba do města nebo nákupního centra a pozorujte zda náhodou nepřelítne jiskra. Pokud se tak stane ihned vyrazit do útoku a pozvěte dotyčného na kávu.

Sledováním aktivit, které si užíváte, a přicházením do nového prostředí se setkáte s novými lidmi, kteří sdílejí podobné zájmy a hodnoty. I když nenajdete někoho zvláštního, budete se stále bavit a možná také navazovat nová přátelství.

Tipy pro hledání zábavných aktivit a podobně smýšlejících lidí:

 • Dobrovolník pro oblíbenou charitu, úkryt pro zvířata nebo politickou kampaň. 
 • Absolvujte kurz na místní vysoké škole nebo univerzitě.
 • Přihlaste se k kurzu tance, vaření nebo umění atd.
 • Připojte se k běžeckému klubu, turistické skupině, cyklistické skupině nebo sportovnímu týmu.
 • Připojte se k divadelní skupině, filmové skupině nebo se zúčastněte diskuse v muzeu.
 • Najděte místní knihovnu nebo fotografický klub.
 • Zúčastněte se místních ochutnávek jídla a vína nebo otevření umělecké galerie.
 • Buďte kreativní: Napište seznam aktivit dostupných ve vaší oblasti a se zavřenýma očima náhodně vložte do jedné špendlík., i když je to něco, co byste za normálních okolností nikdy neudělali. Co takhle tanec na tyči, origami nebo bowlingu na trávníku? Vymanit se ze své zóny pohodlí může být samo o sobě prospěšné.

Hledání lásky tip 4: S odmítnutím zacházejte elegantně

V určitém okamžiku se každý, kdo hledá lásku, bude muset vypořádat s odmítnutím. A to jak osoba, která je odmítnuta, tak osoba, která odmítnutí udělá. Je to nevyhnutelná součást randění a nikdy není fatální. Tím, že zůstanete pozitivní a čestní vůči sobě a ostatním, může být vyřizování odmítnutí mnohem méně zastrašující. Klíčem je uznat, že odmítnutí je nevyhnutelnou součástí seznamování, ale nestrávit s tím příliš mnoho času přemýšlením proč. 

Tipy pro řešení odmítnutí při datování a hledání lásky

Neber to osobně. Pokud jste odmítnuti po jednom nebo několika schůzkách, druhá osoba vás pravděpodobně odmítá pouze z povrchních důvodů, nad nimiž nemáte kontrolu. Někteří lidé prostě dávají přednost blondýnkám před brunetami, povídáním před tichem. Buďte vděční za včasné odmítnutí – může vám ušetřit mnohem více bolesti na Vši cestě vedoucí k trvalému vztahu..

Neuspokojte se s tím, ale poučte se ze zkušenosti. Neboj se kvůli chybám, o kterých si myslíš, že jsi udělal. Pokud se to však stane opakovaně, věnujte nějaký čas úvaze jak to změnit. Zdravé řešení odmítnutí může zvýšit vaši sílu a odolnost.

Potvrďte své pocity. Je normální cítit se trochu zraněný, rozhořčený, zklamaný nebo dokonce smutný, když čelíte odmítnutí. Je důležité uznat vaše pocity, aniž byste se je snažili potlačit. Procvičování všímavosti vám může pomoci zůstat v kontaktu s vašimi pocity a rychle přejít od negativních zážitků.

Hledání lásky tip 5: Sledujte vztahové varovné signály

Překážky při seznamování důkladně sledujte varovné signály mohou naznačovat, že vztah nepovede ke zdravé a trvalé lásce. Věřte svým instinktům a věnujte velkou pozornost tomu, jak druhou osobu cítíte v duši. Pokud máte sklon se cítit nejistě, stydět se nebo podceňovat, možná je čas přehodnotit tento vztah.

Společné varovné signály

 • Vztah je závislý na alkoholu. Komunikujete dobře – smích, mluvení, milování – když jste jeden nebo oba z vás pod vlivem alkoholu nebo jiných látek.Doporučujeme článek na Seznamky.com vztah s narkomanem a alkoholikem získáte zajímavé informace, které by Vám mohli pomoci.
 • Je problém s přijetím závazku. Pro některé lidi je závazek mnohem obtížnější než u jiných. Je pro ně těžší důvěřovat druhým nebo porozumět výhodám dlouhodobého vztahu kvůli dřívějším zkušenostem nebo rostoucímu nestabilnímu životu.
 • Neverbální komunikace je nefunguje. Místo aby se s vámi chtěl spojit, pozornost druhé osoby je zaměřena na jiné věci, jako je telefon nebo televizor.
 • Žárlivost o vnější zájmy. Jeden z partnerů nemá rád (nesnáší) žárlí když druhý tráví čas s přáteli a členy rodiny mimo vztah.
 • Ovládání chování. Na jedné straně existuje touha ovládat druhou osobu a zabránit jim v tom, aby měli nezávislé myšlenky a pocity.
 • Vztah je výhradně sexuální. Není zájem o nic jiného než o sex. Smyslný a naplňující vztah závisí na více než jen na dobrém sexu.

Hledání lásky tip 6: Vyřešte problémy s důvěrou

Vzájemná důvěra je základním kamenem každého blízkého osobního vztahu. Důvěra se nestane přes noc vyvíjí se postupem času, jak se prohlubuje vaše spojení s jinou osobou. Pokud však máte někoho, kdo má problémy s důvěrou někdo, kdo byl v minulosti zrazen, traumatizován nebo zneužíván může být pro něho nemožné věřit druhým a najít trvalou lásku. Možná by mohl pomoci psycholog.

Pokud máte problémy s důvěrou, bude v romantických vztazích dominovat strach. Strach z toho, že je zradí jiná osoba, strach ze zranitelnosti. Je však možné se naučit důvěřovat druhým. Spoluprací se správným terapeutem nebo v prostředí podpůrné skupinové terapie můžete identifikovat zdroj vaší nedůvěry a prozkoumat způsoby, jak vybudovat bohatší a naplňující vztahy.

Hledání lásky tip 7: Vyživujte své nadějné vztahy

Překážky při seznamování pokud se Vám podaří nalézt tu správnou osobu je jen začátek cesty, nikoli cíl. Chcete-li přejít od příležitostného randění k odhodlanému, milujícímu vztahu, musíte budovat toto nové spojení.

Budování vážného vztahu

Investujte do vztahu čas a lásku. Žádný vztah nebude probíhat hladce bez pravidelné pozornosti a čím více do sebe investujete, tím více budete růst. Najděte aktivity, které si můžete společně užít a zavázat se, že si vyhradíte oba čas, i když jste zaneprázdněni nebo stresovaní.

Komunikujte otevřeně. Váš partner není jasnovidec, proto mu řekněte, jak se cítíte. Když se oba cítíte pohodlně a vyjadřujete své potřeby, obavy a touhy, bude pouto mezi vámi silnější a hlubší.

Řešte konflikty spravedlivě. Bez ohledu na to, jak přistupujete k rozdílům ve vašem vztahu, je důležité, abyste se nebáli konfliktu. Musíte se cítit v bezpečí, abyste mohli vyjádřit problémy, které vás trápí. Být schopni vyřešit konflikt bez ponížení, degradace nebo trvat zarputile na pravdě.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..