Pozvání na rande SMSka nebo zavolat? My doporučujeme zavolat!

· Doba ke čtení 3 minut
pošli přátelům

Pozvat ní na rande SMSka není zrovna nejlepší způsob, ale berme v potaz, že možnosti, jakými se setkáváme a poznáváme, se neustále vyvíjí. Před časem online seznamování změnilo způsob, jakým se spojujeme s ostatními singly.

 A nyní, s rozšířenou popularitou mobilních telefonů, textové zprávy změnily způsob, jakým komunikujeme..

Hluboko jsme se ponořili do statistik od různých odborníků, abychom zjistili, jak moc se textové zprávy změnily ve způsobu, jakým spolu komunikujeme. Existuje mnoho předpokladů o tom, jak textové zprávy a technologie změnily způsob naší interakce, ale po prozkoumání čísel jsme našli některé překvapivé trendy.

Pozvání na rande SMSka nebo zavolat?
Pozval mě na rande – přišla mi od něj SMS

Pozvat někoho ven zavolat nebo napsat?

Posílání textových zpráv se stalo jednodušším způsobem, jak někoho pozvat na rande, než mu “po staru” zavolat na telefon. Od roku 2012 bylo někomu zavolat ještě častější než jen poslat textovou zprávu. 

Ve studii BezvaFlirt.cz z roku 2012 odborníci na partnerské vztahy zjistili, že 60% uživatelů mobilních telefonů s nedávnou zkušeností se seznamováním požádalo někoho o schůzku tím, že mu zavolalo . Naproti tomu 37% zaslalo textovou zprávu.

Než řeknete, že pomocí tradičních metod zavoláním oslovují pouze starší ročníky, průzkumem se zjistilo, že mladší generace (18-29 let) a následující skupina (30-49) raději volí telefonní hovor než SMS. 

Není však žádným překvapením, že u mladší skupiny je pravděpodobnější, že používala textové zprávy jako další nebo alternativní metodu pozvání na rande. Muži mnohem častěji volali ženě, aby je pozvaly, než naopak. Zajímavé to je, ale v žádném případě nepřekvapuje. 

Zatímco odborníci na partnerské vztahy měli údaje o většině svých otázek ze svého průzkumu z roku 2005. Od roku 2013 to bylo 6 z 10 seznamujících, které navštěvovali stránky sociálních sítí a více než polovina byli uživatelé chytrých telefonů. Není pochyb o tom, že se toto číslo v následující letech ještě zvýšilo.

Naše telefony, které se staly součástí nás samých, jsou hlavním důvodem, proč online seznamování ztrácí své stigma; pokud s ním zacházíme jako s jinými procesy prováděnými na našich smartphonech. 

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..