Online seznamování má i rizika na internetových seznamkách pozor

· Doba ke čtení 2 minut
pošli přátelům

Jako každá činnost má i online seznamování svá rizika. Potkáte sice mnoho lidí, které byste jinak v obvyklém životě potkat nemuseli, ale nemáte záruku, že ten, kdo se s Vámi chce seznámit, je skutečně takový, jak se prezentuje.

Výzkumy ukazují, že si lidé často vybírají možné partnery podle zcela jiných parametrů, než v běžném životě, a proto se často stane, že po osobním setkání dojde k rozčarování. Chybí totiž osobní kouzlo, které funguje při přímém kontaktu.

Online seznamování

Mnoho možností k online seznamování může zkreslovat očekávání a požadavky těch, kteří touží po vhodném partnerovi. Tím se ovšem šance na nový kvalitní vztah výrazně snižuje.

Lidé často příliš spoléhají na informace obsažené v profilech. Vyhledávají různé zajímavosti a zapomínají na to, co je pro ně samotné opravdu důležité a na co by se měli soustředit.

Pak se zaměří na takové profily, které však jejich skutečným požadavkům vůbec neodpovídají.

Lákavý profil neznamená skutečnou přitažlivost

K tomu, aby člověk našel vhodného partnera, by měl především znát sám sebe a vědět, co ho přitahuje. Podle toho by pak měl vyhledávat vhodné protějšky.

Jenže mnoho lidí hledá v úplně jiných seznamovacích profilech a při osobní schůzce pak zažijí zklamání. Přitom studiu jednotlivých profilů věnovali obrovskou spoustu času, přesto výsledek neodpovídá jejich očekávání.

Také přehnaná náročnost může sehrát svou roli.

Přílišná nabídka může zahlcovat

Bohužel i velké množství profilů, které se pro seznámení nabízejí, může sehrát negativní roli. Lidé začnou být ve výběru povrchní, vybíraví, neustále partnery porovnávají a neuvědomují si, že virtuální shoda rozhodně nemusí znamenat shodu v obvyklém životě.

Setkání naživo a spontánní reakce nemůže virtuální svět nahradit. Proto by internetová komunikace neměla trvat příliš dlouho,..

mohlo by pak docházet k přehnanému očekávání a následnému rozčarování

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..