Obavy z online seznamování. Je to přirozené. Pomůžeme Vám! Co dělat na online seznamkách pokud jste v rozpacích.

· Doba ke čtení 7 minut
pošli přátelům

Obavy z online seznamování jsou přirozené. Všichni ti, kteří mají poctivé úmysly a hledají partnera online mají obavy. Jednou z realit seznamování je, že se bojíme a máme strach, že se sami zraníme. 

A přesto je to také součást toho, co dělá setkání s někým a jeho poznávání tak úžasným. Je riziko se dostat k prvnímu rande, ale když se otevřete a pustíte lidi do svého světa, může to být neuvěřitelně prospěšné.

Online seznamování usnadnilo komunikaci s lidmi více než kdy dříve, ale také vás může vést k obavám k tomu, že si nebudete jisti jaký je další krok vpřed. Jak tedy překonat strach z online seznamování? Prvním krokem je rozpoznat, jaké jsou vaše obavy.

Obavy z online seznamování
Mít obavu z online seznámení je přirozené

Obavy z online seznamování. Zde je pět běžných obav a několik tipů, jak je řešit

Strach z neznáma

Pro ty, kteří s online seznamováním začínají, může být někdy tou nejděsivější částí orientace v tomto novém světě a jeho jedinečných sociálních normách. 

Obavy z online seznamování – Nejčastější obavy dle BezvaFlirt.cz

  • Kdy mám někomu poslat zprávu? 
  • Kolik zpráv je „normálních“ k odeslání?
  •  Kdy bych ji měl pozvat na rande?

Pokud neznáte všechny podrobnosti, může to zpočátku vypadat trochu skličující. Pokud si nejste jisti, jak začít, zvažte malý průzkum. Jedním z nejlepších způsobů, jak překonat pocit nejistoty, je dozvědět se jak se seznámit online.. 

Promluvte si se svými přáteli, promluvte si s lidmi, které znáte, kteří to již na internetových seznamkách byli, a poznejte jejich zkušenosti. 

Obavy z online seznamování jak mám vyplnit profil?!

Všichni jsme tam byli. Zaregistrujete se na seznamovací web, přidáte svoje foto a dalším krokem je prázdné pole a výzva k popisu sebe sama.

 Hm to je dobrý a co tam máme napsat do seznamovacího profilu?

obava a rozpaky

Psaní je vždy těžké, když začínáte s prázdnou stránkou, takže místo toho začněte několika otázkami, na které chcete odpovědět. Při vyplňování svého profilu je dobré nechat se řídit několika klíčovými body

Základní klíčové body seznamovacího profilu dle odborníků z Bezva Flirt seznamky

  • Kde se právě nacházíte ve svém životě? 
  • Co rádi děláte ve svém volnu? 
  • Jaké lidi máte rádi, co Vás přitahuje a co cítíte? 
  • Proč jste se registrovali na seznamce zdarma k vyzkoušení?

Přemýšlejte o tom, když se vás nový přítel zeptá, jestli máte zájem o schůzku. že za Vámi přijede a chce se setkat. Jaké jsou první věci, které byste o druhé osobě chtěli vědět? 

Obavy z online seznamování – Strach z odmítnutí

Všichni kdo jsou na online seznamkách a i ti mimo ně se obávají odmítnutí. Když posíláte zprávy a říkáte “ano” a nedostáváte žádné odpovědi, můžete mít pocit, že na druhé straně nikdo není(?).

Nebo si myslíte, že jste někoho našli kdo Vám vyhovuje a bojíte se říct něco špatně. Je to přirozené, ale stejně jako ve všech ostatních situacích, nikdy nic nezjistíte, dokud to nezkusíte a nenapíšete – nikdo Vám hlavu neuřízne a třeba uděláte nejštastnější věc ve svém životě. 

Pamatujte, že ostatní lidé riskovali stejně jako Va také se tam dali. Dobrá věc na online seznamování je, že víte, že zažíváte stejné věci jako lidé, se kterými se snažíte a chcete spojit.

radí Seznamky.com

Chodit s někým vyžaduje statečnost. Je pravděpodobné, že můžete být odmítnuti i když se Vám dotyčný(á) líbí a je to Váš tip viz chemie (ta se nikdy nemilý a to je bez debat). Je to stejné jako když Vy odmítnete ostatní, mohou být ve stejné situaci jako vy.

Ale měli byste si také uvědomit, že je to součást přirozeného procesu seznamování. Objevujete, co děláte a nemáte rádi. To co je pro vás důležité v romantickém vztahu

Ostatní lidé, se kterými komunikujete, dělají totéž. Buďte připraveni čelit odmítnutí, ale buďte otevřeni myšlence, která je krokem k nalezení správné té osoby.

Obava z první schůzky mimo internet

Podle studie BezvaFlirt.cz z roku 2015 36% lidí, kteří používají online seznamky, nikdy nechodili na rande s někým, koho potkali online. Pokud se bojíte setkání s lidmi off-line, nejste sami.  To je důležité sdělení!

Vždy si vyberte své tempo, které je pro vás to pravé, ale pokud zjistíte, že máte nesmyslně dlouhé online vztahy s lidmi se, kterými se nikdy nedostanete ke skutečné schůzce (zajít na kávu a poznat se), je na čase posoudit zda tento vztah o ničem má smysl.

Obava z nalezení něčeho skutečného

Takže tohle všechno se pro Vás se může zdát trochu divné. Někdy si myslíte, že víte, co chcete je to láska, společnost, někoho, s kým můžete sdílet svůj život.

Když jste konfrontováni s realitou na online seznamkách, že je to velký krok. Setkání s někým, na kom vám opravdu záleží, mění věci. Udělat prostor někomu ve vašem životě znamená provést změny ve vašem životě. A to může být trochu děsivé.

Stejně jako při přesunutí vztahu do režimu off-line je i přesun vztahu na vyšší úroveň něco, co děláte svým vlastním tempem. Možná začnete někoho mít opravdu rádi, vaše city začnete skutečně cítit, a to vás může vyděsit. 

A je tady je ještě něco, co se může zdát trochu divné

Někdy může být tento strach dobrý…

Nejistota a neklid jsou způsoby, jak identifikujeme důležitá rozhodnutí. Když se bojíte a váháte, je to příležitost ustoupit a vyhodnotit, proč se tak cítíte. Podobně jako se můžete bát o nečekanou příležitosti postupu v práci nebo velké změny ve vašem životě.

Někdy, když máte strach, je to známka toho, že děje něco na čem Vám záleží. Neignorujte to!

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..