Netolerantní vztah 4 tipy jak poznat že Vás partner zneužívá

· Doba ke čtení 4 minut
pošli přátelům

Abychom pochopili netolerantní vztah, měli bychom nejprve pochopit, jak vypadá zdravý vztah. Zdravé vztahy jsou takové kde oba partneři “spolupracují”. Poskytují si navzájem podporu, povzbuzení a soucit v době životních výzev, smutku nebo problémů.

Ve zdravém vztahu dvojice žije mezi vzájemnou podporou a poskytuje přirozenou reakci na velké i malé problémy v jejich společném životě. 

V některých případech, když má jeden partner problémy se závislostí nebo když je narcista , to ve vztahu velmi rychle končí.. Narkoman nebo narcista se stává ústřední postavou, přičemž druhý partner byl odsouzen k poskytování stále podpory.

Vztah již není vyrovnaný a není také citově ani duševně zdravý pro partnera, na kterém leží veškerá odpovědnost za fungování vztahu. 

Slovo zamaskované je definováno jako zapletení se do něčeho nebo zapojení do problematické situace, kdy je únik komplikovaný. V zapletených vztazích se jeden jedinec vzdá své identity, pocitu sebe sama a dokonce i štěstí, aby se pokusil uspokojit náročného partnera. 

Čím více pozornosti a podpory poskytují, tím více závislí narcisté vyžadují. Tento cyklus pokračuje se schopností ustoupit od vztahu a snižuje se tím, čím déle pár zůstane pohromadě. 

Netolerantní vztah a život v něm

Netolerantní vztah
Pozor na narcisty a závislé osoby ve vztazích dokáží Vás utrápit “k smrti”

Jednotlivci, kteří jsou v netolerantních vztazích, si často neuvědomují, jak dysfunkční je jejich vztah. Narcista nebo narkoman je opatrný, aby byl okouzlující, pozorný a dokonce i nadřazený při poskytování podpory a okouzlující pozornost během počátečních fází vztahu. 

Potom se postupem času od partnera odtrhnou, emocionálně se distancují, což přiměje druhého partnera, aby se pokusil znovu oživit vztah a bludný kruh začíná.

Netolerantní vztah klíčové zkušenosti

Skrýváte své pocity

Lidé v uzavřených vztazích se učí skrývat své emoce a pocity, aby zabránili negativní reakci u svého partnera. To může zahrnovat předstírání, že vše je v pořádku, i když jste citově zraněni. 

Nesete břemeno odpovědnosti

Být zapojen znamená převzít odpovědnost za péči o partnera a usnadnit mu život na vaše časové a emocionální náklady. To může zahrnovat stát se více rodičem nebo pečovatelem než partnerem. Děláte i ty nejsvětější úkoly, aby jste zabránilo partenrovu hněvu nebo výbuchu. 

Zároveň se možná nebudete cítit schopni požádat o pomoc, což může rychle vést depresi a úzkostným stavům ohrozit Vaše duševní zdraví. Partner ignoruje Vaše potřeby a zdá se, že dokáže pouze více brát a požadovat více času a pozornosti. 

Partner postupně likviduje Vaše přátelé rodinu

Zatímco emocionální zapojení může nastat pomalu a v průběhu času. Ve vztahu jsou fyzické intimnosti klíčovým faktorem od začátku. Narkoman nebo narcisista pilně pracuje, aby se stal králem celého světa a byl tak vnímán svým partnerem. Postupně potichoučku vytlačuje ze života partnera přátele a rodinu. Oni jsou pro něho nepřátelé mohou poukazovat na jeho činy a na nerovnováhu a dysfunkci ve vztahu.

V těchto vztazích může jedinec chycený v síti zpočátku ocenit veškerou soudržnost a pozornost. Bohužel rychle si vytváří pocit izolace a závislosti na narcistovi nebo závislém na základní lidské interakci.  

Snažíte se o dokonalost na svůj úkor

Mnoho lidí, kteří se ocitají ve vztazích s narkomani nebo narcisty, usiluje o dokonalost. Často trpí tím, jak udělat vše pro to aby nerozrušili svého partnera. Toto je někdy popisováno jako chůze po skořápce vajec. Často to vede k posedlé potřebě řídit všechny aspekty situace, aby bylo možné zvládnout ideální úroveň dokonalosti. 

Pokud tyto zkušenosti rezonují s vámi a emocionálními problémy ve vašem vztahu, můžete být zapleteni v netolerantním vztahu. Mluvit s terapeutem vám může pomoci .emocionálně, mentálně a fyzicky.

Od narcistů nebo narkomanů distancovat (čtěte tipy jak se rozejít s narcistou) a začít se soustředit na vaše uzdravení a nový vztah.

.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..