Nenechte se přemluvit k návratu do bývalého špatného vztahu

· Doba ke čtení 4 minut
pošli přátelům

Pandemie COVID-19 vytvořila svět, ve kterém sociální distancování a sebepojetí nejsou jen volitelné, ale vyžadované. V těchto dobách je pro samotného člověka velmi snadné cítit potřebu být spojen s jinými lidmi. 

Vzhledem k tomu, že osobní seznamování je v tuto chvíli obtížné a určitě jde o bezpečnost a zdraví, jsou singly žijící samy obzvláště náchylní k návratu k bývalým vztahům a přemýšlení o nich. 

Pokušení vrátit se k ex

Pokud jste svobodní a cítíte potřebu znovu se spojit s někým, s kým jste měli vztah , i když to nebyl vztah, který jste chtěli, zažíváte to z právě z tohoto důvodu. 

Studie neurovědy o spojeních s ostatními ukázaly, že lidský mozek je pevně zapojen do hledání těchto typů spojení. Specialisté na neurovědu o lidských souvislostech v sociálních situacích nabízí teorii, že schopnost propojit a udržovat sociální souvislosti je nejdůležitějším prediktorem štěstí, emočního zdraví a pohody pro lidi jakéhokoli věku a pohlaví. 

Nenechte se přemluvit k návratu
Nenechte se jděte dál

Zatímco cílem je být s partnery, kteří poskytují pozitivní, povznášející a podpůrné pocity, v době stresu nebo když se cítíme izolovaní nebo zranitelní je potřeba jakéhokoli typu spojení zakořeněna na podvědomé úrovni. 

Bohužel to může vést lidi k tomu, aby oslovili destruktivní nebo emočně škodlivé partnery. Ve velmi nejlepším scénáři to znamená riskovat další rozpad a nenaplňující vztah v době, kdy jste již zranitelní a citově křehcí. 

Změna vašeho myšlení při návratu do ex

Sociální souvislosti v seznamovacích souvislostech poskytují příležitost ke sdílení, empatii a podpoře navzájem. V této nejisté a náročné době je klíčové, abyste se vyhnuli špatným vztahům z minulosti. Budování sociální podpůrné sítě, která poskytuje tuto neurologickou potřebu a pomáhá vám cítit se emocionálně silná a odolná. 

Chcete-li si vytvořit odolnost a cítit spojení s pozitivními lidmi, vyzkoušejte tyto strategie

Buďte k sobě upřímní

Pokud se cítíte osamělí, odrazující, stresovaní, nervózní nebo nešťastní, buďte k sobě otevřený a čestný. Jakmile se přestanete snažit přesvědčit sami sebe, že jste v pořádku, můžete začít hledat pozitivní lidi, se kterými se můžete spojit. 

Mluvte s přáteli a rodinou

I když se možná nebudete moci setkat osobně, sociální média a online video platformy poskytují volný způsob, jak se spojit s ostatními. Zvažte spojení skupiny přátel na Facebooku, Zoomu, FaceTime, Skype nebo na doporučené seznamce nový amatéři cz kde naleznete vestavěný videochat a můžete tam dovádět na plný pecky.

Procvičujte si vděčnost

Najděte něco hezkého ve svém světě každý den a buďte za to vděční. 

výhod slunce
Stačí být všímavý a užívat si třeba krásný východ nebo západ slunce. 

Najděte něco, co vás baví a udělejte to

Dalším způsobem, jak posílit citlivé chemikálie v mozku, je udržet si duševně a fyzicky věci, které vás baví. Přečtěte si oblíbenou knihu, založte nový koníček nebo se zdarma obraťte na online cvičení, které můžete dělat doma. 

Cvičení 

Už můžete chodit ven bez roušky jděte na procházku, je to skvělý způsob, jak zvýšit vaši duševní a fyzickou energii. Je to také způsob, jak vidět a hovořit s ostatními a venkovní prostory povolují 2 metry sociální vzdálenosti. 

Nenegujte se neustálému sledování zpráv 

Zprávy v televizi ze zpravodajských středisek mohou být ohromující. To může zvýšit pocity úzkosti, stresu a deprese. Omezte čas sledováním zpráv. Doporučujeme sledovat zprávy v ranních hodinách a večer si je již nepouštět. Nic Vám neuteče, vše důležité se dozvíte ráno a bude se Vám lépe spát.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..