Nejčastější problémy ve vztahu a jak je 100% překonat

· Doba ke čtení 6 minut
pošli přátelům

Nejčastější problémy ve vztahu jsou ve většině případů problémy, které čekají každý vztah po nějaké době a jsou tedy běžnými partnerskými problémy a dají se snadno řešit. V tomto článku se na to podíváme zblízka a snad Vám můžeme pomoci vyřešit Váš vztah. Jaké jsou nejčastější problémy ve vztazích? Všichni jsme slyšeli, jak někdo říká „nikdy nebojujeme“, když mluvil o svém vztahu. A realita je taková, že je to lež. 

Všechny páry mají problémy a neshody, a je to přirozené, protože jste oba úplně jiní lidé s různými potřebami, kteří se snaží orientovat v životě jako tým. To je náročné a každý, kdo říká, že tomu tak není, je buď v vztahový ignorant, nebo snílek. Pro ty z Vás, kteří partnera teprve hledají doporučujeme vyzkoušet seznamku BezvaFlirt.cz zdarma k vyzkoušení

Zábavné je, že většina nejčastějších problémů ve vztahu páru pramení ze stejné hrstky problémů. Dobrou zprávou je, že jakmile problém identifikujete a rozhodnete se na něm společně pracovat, je možné jej překonat. Vše opravdu záleží na tom, jak moc oba chcete zachránit svůj vztah. 

Nejčastější problémy ve vztahu

Zde jsou některé z nejčastějších vztahových problémů a způsob, jak je překonat, než se zhorší. 

1. Zase ty peníze

Nejčastější problémy ve vztahu = peníze bývají jedním z nejčastějších problémů ve vztazích a obvykle jsou na prvním místě. Není jich dost, nebo máte oba odlišné stravovací a spořicí návyky. Jeden z vás vydělává mnohem více než ten druhý, což vytváří nerovnováhu sil. Možná jste přestali pracovat, abyste měli dítě, a nyní se snažíte znovu najít práci a možná váš partner nyní cítí finanční tlak více než kdy jindy.  

Nejlepší věc, kterou musíte udělat, je posadit se uklidnit se a zjistit, jaký máte každý vztah k penězům. Mluvte o tom, jaký je váš vztah k penězům. Znovu se vraťte zpátky ke zkušenostem, které jste se naučili a které jste měli s penězi v dětství. Váš vztah k penězům je obvykle stejný jako u jednoho nebo obou Vašich rodičů. 

Pokud jsou peníze ve vašem vztahu neustálým stresem, vymyslete společně způsob, jak snížit výdaje nebo zvýšit svůj příjem, ale dělejte to oba dva.  

Komunikace 

Téměř všechny problémy ve vztazích lze připsat jednomu většímu problému, a to je komunikace nebo obvykle její nedostatek. 

Obecně platí, že ženy mají tendenci být lepšími komunikátory než muži, jednoduše proto, že se muži učí skrývat své pocity za každou cenu, ze strachu, že vypadají slabí . Problém je v tom, že máte ve vztahu jednu osobu, která chce věci mluvit, a druhou, která se úplně vypne nebo se tomu vyhne. 

To vede k tomu, že se jedna osoba cítí nepochopena nebo jako by ji nikdo neposlouchal. Zatímco druhá osoba se topí ve své vlastní frustraci.

Kromě toho, když se pokusíme vyjádřit, jak se cítíme, může dojít k překročení vztahové hranice a my bychom mohli nakonec ublížit partnerovi nebo neúmyslně uvalit vinu na něj. A to všechno jen zhoršuje.

Nejlepším řešením je zjistit, jaké jsou vaše komunikační problémy a styly, a pracovat s nimi. Posaďte se a povězte si o věcech v klidu u skleničky vína, až se prach usadí, a oba jste měli čas vychladnout a věci zpracovat. Vyhnete se tak tomu, aby bylo řečeno cokoli v hněvu. 

Vždy se soustřeďte na to, abyste k sobě navzájem mluvili s láskou a úctou, i když se cítíte zraněni. Zkuste zjistit, odkud problém druhé osoba pochází. A pokud diskutujete o problému, zkuste použít slovo „já“ místo „My“. 

Intimnosti

Nejčastější problémy ve vztahu sex je skvělý, když s někým poprvé začnete chodit. Jste v té líbánkové fázi, které se nemůžete držet navždy. V průběhu času se sex může stát méně častým kvůli jiným závazkům a může se stát méně spontánním a vzrušujícím, než tomu bylo dříve.

V takovém případě může obvykle problém vyřešit opětovné zapálení plamene. Věnujte více času sexu, prolomte svou obvyklou rutinu, flirtujte mezi sebou a znovu si dávejte rande jako předtím. 

Kromě toho můžete zjistit, že oba máte různé sexuální zájmy a snažíte se od partnera získat to, co potřebujete, nebo máte pocit, že musíte dělat věci, které opravdu nechcete. 

Zde vstupuje do hry komunikace a respekt. Posaďte se a promluvte si o tom, co od partnera v posteli potřebujete a co se Vám nelíbí. Pokud vás milují a respektují, pak to nebude problém, protože bude chtít aby jste se cítily pohodlně..

Budoucnost

Tolika z nás se obává budoucnosti, ať už jsme svobodní nebo ve vztahu.  Bude ten člověk chtít se mnou být i za deset let? Budu si i nadále užívat společnost tohoto člověka a rád budu s ním, když se spolu nastěhujeme do jednoho bytu? Mohu mít s ním děti? Chce se tato osoba vůbec vdát a mít děti? Co když věci nefungují a já jsem celou tu dobu investoval energii do našeho vztahu?

A tyto problémy se nevyhnutelně objeví v průběhu času, zvláště když do vztahu investujete více času. Nenechte se tedy těmito tématy odradit, jsou to opravdu nejčastější problémy ve vztazích, s nimiž se většina párů někdy setkává. 


Příprava na první rande

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..