Návod na rozchod s partnerem bezbolestně a ihned

· Doba ke čtení 3 minut
pošli přátelům

Návod na rozchod s partnerem je určen všem lidičkám, kteří si neví rady chtějí začít znova. Abyste mohli začít budovat nový vztah, je třeba se toho starého pokud možno co nejelegantněji zbavit. Mělo být jít o promyšlené a logické rozhodnutí s přesným harmonogramem.

Cílem by neměla být bouřlivá hádka ale umírněný rozchod pokud možno s nádechem dlouhodobého přátelství. Při promýšlení rozchodu vždy pamatujte na to, že hůře je na tom ta strana, která o rozchodu netuší.

Pro ni to bude doslova jako blesk z čistého nebe. Překonejte tedy pocit sebelítosti a snažte se jednat o to empatičtěji. Na krokodýlí slzy nebo pařbu s kamarády bude čas později.

Návod na rozchod s partnerem

Začněte tím, že si na velký bílý papír vypíšete všechny body, která vám v současném soužití vadí. Návod na rozchod s partnerem hlavní pravidlo nespěchejte a seznam sestavujte postupně, klidně během několika dnů.

Pokud si myslíte, že by se ještě na některých bodech dalo zapracovat, seznam zatím nikomu neukazujte a otevřete diskuzi.Někdy stačí zlepšit jen pár maličkostí a máte vyhráno.

Pokud ani otevřená diskuze k ničemu nevede, nebo jste svému protějšku dali šancí už nejmíň milión, pokračujte dál. Vytvořte další seznam, tentokrát všech svých věcí (bydlíte-li spolu).

Nejednejte naslepo

Než se s konečným rozhodnutím vytasíte, neuškodí zavolat nejlepším přátelům a požádat je, jestli by se u nich nenašla volná postel. Pod podmínkou stoprocentní mlčenlivosti, samozřejmě. Je-li na obzoru riziko agresivní reakce na rozchod, zařiďte si i osobní ochranku (třeba nenápadně sedící v sousedním baru).

Udělejte si čas

Zvolte čas a místo, které bude vyhovovat vám oběma. Takto vážné záležitosti se jen těžko řeší v časovém pressu během obědové pauzy. Připravte se na závěrečný dialog a obrňte se argumenty ze svého seznamu.

Neuchylujte se k zobecňování typu: „Nikdy jsi nic neudělal dobře.“

Na svém rozhodnutí trvejte a nenechte se obměkčit. Zvláště muži mají tendenci přijít s prosíkem a to i několik týdnů po sobě. Ale pokud se nic nezlepšilo do této chvíli i přes rozumně vedenou diskuzi, lepší to už asi nebude.

Můžete sice doufat v zázrak, ale mnohem pravděpodobnější je, že se  dostanete do role partnera „který jen neví, co chce.“

Jestliže už se na obzoru rýsuje nový objev, nenechávejte si to pro sebe. Stejně by se to nakonec provalilo. Opět argumentujte body na svém seznamu a pamatujte na to, že lidé žijící ve spokojeném vztahu v neznámých vodách neloví.

Krize po rozchodu

Objeví se nejpozději do týdne. Přemíra volného času spolu s neustálými prosbami zhrzeného milence umí s psychikou pořádně zatočit. Začnete se nad bývalým vztahem zamýšlet a možná budete chtít nakonec všechno vrátit zpět.

Ještě než učiníte obrat o 180°C, prostudujte znovu svůj seznam a připomeňte si i zavržená negativa.

Deprese pomůže zahnat i čas strávený s přáteli případně pokecat s přáteli na Facebooku a ještě lépe na  Facebook stránce o seznámení

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..