Manipulace ve vztahu manipulační taktika, kterou musíte vědět

· Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Manipulace ve vztahu, manipulaci často cítíte jako nátlak nebo nucení chovat se určitým způsobem. Někdy však může být obtížné určit, zda někdo proti vám používá manipulační taktiku. Cítíte se pod kontrolou svého partnera? Možná vás nutí, abyste se cítili úzkostně nebo se hádali o svých rozhodnutích? 

Mohly by to být varovné signály, že jste ve vztahu s manipulátorem. Být v toxickém stavu je nebezpečné. Chcete-li pochopit, zda jste ve vztahu s manipulátorem, pozor na následující chování …

Průvodce metodami manipulace ve vztahu

Manipulace ve vztahu
Manipulace ve vztahu je častá a dá se ji dobře bránit

Manipulátor si vždy cíleně hraje na oběť

I když způsobují potíže sami, manipulátor často vytváří scénář, kde on je obětí. Hraje tím směrem, že jste to Vy kdo za to může. Takže se cítíte špatně nebo se chováte způsobem jakým nechcete. Má velmi podobné chování jak když jste ve vztahu s narcisem.

Všimli jste si, že se cítíte provinile za to, že jste chtěli nějaký čas je pro sebe? Zmatení vaší reality, neustále obviňování a připomínání Vašich minulých vztahů je znamením, že vás váš partner cíleně manipuluje . 

Pravda je, že vás a vaši pozornost chce jen pro sebe. Je důležité dávat si pozor na toto chování, abyste neriskovali, že se budete cítit izolovaně, nejistě a budete žít ve strachu co přijde příště..

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Neustále vás negují a vyvolávají pocit viny

Jednou z nejjednodušších manipulačních taktik na místě je šikana. Používají strach nebo agrese, aby se někdo jiný choval nebo cítil určitým způsobem. Nemusí to být vždy agresivní, někdy to může být více pasivní obtěžování. Možná váš partner kritizuje vaši práci nebo rozhodnutí? Nebo si z vás dělají legraci před vašimi přáteli?

Šikana není nikdy přijatelná. A může to být zvlášť bolestivé, když pochází od někoho, koho milujete. Váš partner by vás měl přijmout za to, kým jste.

Pokud si všimnete, že se vždy snaží, abyste se cítili méněcenní namísto oceněni, je pravděpodobné, že je tento vztah toxický . Naše rada? Ukončete vztah a jděte ku předu obklopte se lidmi, kteří vás za vás oceňují. 

Jejich cílem je Vaše nejistota, kterou využívají

Manipulátoři často zjišťují vaše nejistoty a poté je využívají ve svůj prospěch. To může být zvláště škodlivé, pokud máte minulost, díky které se cítíte zranitelní. Mohli by se chovat určitým způsobem, kdy vědí, že ve vás spustí pocit nejistoty nebo Vás rozruší.

Tím Vás pomalu přimějí věřit, že bez nich nemůžete přežít, jednáním, jako byste je potřebovali pro ochranu. V životě máme maxima a minima a překonávání obtížných časů by mělo být něco, na co jsme hrdí, a ne aby jsem se cítili špatně. 

Pokud váš partner způsobuje, že se cítíte jinak nebo tě využívá když jste v zranitelném stavu, nestarají se o vás.  Manipulují s Vámi a zneužívají Vás. Pokud takový vztah nebude rázně řešit může vést až k tomu, že u Vás propukne některá duševní porucha jednejte ihned a rázně a chraňte si své duševní zdraví.

Používají manipulaci, aby vás tlačili tam kde Vás chtějí mít

Manipulátoři často staví lidi pod vysoký psychický tlak, aby mohli situaci zvládnout. Používají vinu, strach a dokonce i rozpaky, aby vás dostali pod jejich kontrolu. Díky tomu se budete cítit bezmocní.

Pokud máte pocit, že váš partner je manipulátor a cíleně dělá věci aby jste se cítili nepříjemně, nebo měli strach. Jak bude na Vás reagovat v některých situacích, není to dobré znamení. Vztahy jsou o kompromisu a porozumění. Váš partner by za žádných okolností neměl vyvolávat pocit, že jste ničím jiným než Vámi. 

Manipulátoři jsou velmi kvalifikovaní v tom, co dělají. Rozpoznání toho, zda se cítíte pod kontrolou partnera nebo pod tlakem, může být náročné a nepříjemné ale je to první krok vpřed.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..