Úvod » Životní styl » Líbání pod třešní láska nebo svátek práce inspirace

Líbání pod třešní láska nebo svátek práce inspirace


Polibek pod rozkvetlou třešní naše tradice na 1. Května. První den května je celosvětově oslavován jako Mezinárodní den pracujících nebo Den práce v připomenutí různých historických úspěchů pracovního hnutí. Vznik Oslavy svátku práce se datuje do 4. května 1886, kdy američtí dělníci vyšli v Chicagu do ulic a požadovali 8 hodinovou pracovní dobu.

Láska nebo práce ohlédnutí do komunistické minulosti

Zapomíná se a dnešní generace teenagerů neví, jak se slavil první máj před revolucí v ČR. Občané byli nuceni účastnit se masivních přehlídek socialistického Květnového dne nazývaného svátek práce, který svoji tradici v řadách komunistů pokračuje i do dnešní doby.

V současnosti i v minulosti většina obyvatel dává přednost tomu, aby se tento den slavil jako oslava lásky. Květen jako měsíc lásky má v českých dějinách dlouhou tradici delší než komunismus.
V Praze se tento den líbají páry pod kvetoucími třešněmi Petřínského kopce. Po celé ČR pak pod rozkvetlými třešněmi.

Vznik tradice Karel Hynek Mácha – Máj

Původ májového líbání souvisí s básní Karla Hynka Máchy, který je považován za básníka všech milovníků. Máchova plastika je umístěna na pražském Petříně, kde v květnu milenci tráví příjemné chvíle nad hlavním městem.


Nezapomeňte i Vy vzít svého partnera, partnerku v tento den pod rozkvetlou třešni společně při líbání si zažijete kousek svobodné české historie.

Galerie rozkvetlých třešní pro Vaši inspiraci

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..