Líbání pod třešní láska nebo svátek práce inspirace

· Doba ke čtení 2 minut
pošli přátelům

Polibek pod rozkvetlou třešní naše tradice na 1. Května. První den května je celosvětově oslavován jako Mezinárodní den pracujících nebo Den práce v připomenutí různých historických úspěchů pracovního hnutí. Vznik Oslavy svátku práce se datuje do 4. května 1886, kdy američtí dělníci vyšli v Chicagu do ulic a požadovali 8 hodinovou pracovní dobu.

Láska nebo práce ohlédnutí do komunistické minulosti

Zapomíná se a dnešní generace teenagerů neví, jak se slavil první máj před revolucí v ČR. Občané byli nuceni účastnit se masivních přehlídek socialistického Květnového dne nazývaného svátek práce, který svoji tradici v řadách komunistů pokračuje i do dnešní doby.

V současnosti i v minulosti většina obyvatel dává přednost tomu, aby se tento den slavil jako oslava lásky. Květen jako měsíc lásky má v českých dějinách dlouhou tradici delší než komunismus.
V Praze se tento den líbají páry pod kvetoucími třešněmi Petřínského kopce. Po celé ČR pak pod rozkvetlými třešněmi.

Vznik tradice Karel Hynek Mácha – Máj

Původ májového líbání souvisí s básní Karla Hynka Máchy, který je považován za básníka všech milovníků. Máchova plastika je umístěna na pražském Petříně, kde v květnu milenci tráví příjemné chvíle nad hlavním městem.

Nezapomeňte i Vy vzít svého partnera, partnerku v tento den pod rozkvetlou třešni společně při líbání si zažijete kousek svobodné české historie.

Galerie rozkvetlých třešní pro Vaši inspiraci

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..