Láska sex hormony, které ovlivňují naši chemii vztahu

· Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Zažili jste někdy s někým okamžitou chemii? Může to vypadat jako nedefinovatelný pocit – okamžik, kdy jste zaplaveni přitažlivostí vůči člověku, kterého jste právě potkali. Je to ten pocit, který vede lidi k tomu, aby řekli: „Když víte, víte,“ nebo „Byla to láska na první pohled“, nebo jiné běžné prohlášení o tom, jak láska funguje tajemným způsobem.

Láska může být záhadná, ale přitažlivost není!

Roste množství vědeckého výzkumu přitažlivosti a toho, jak to ovlivňuje naše těla a mozky. Při pokusu popsat, proč jsme někým přitahováni, jsou samozřejmě věci na něž myslíme nejdříve. Jejich osobnost, jejich dobrý vzhled nebo smysl pro humor. Ale pod tím vším se děje mnohem víc, až na chemické molekulární úrovni a to doslova.

Vůně je důležitější než si myslíte to jako vážně

Mnoho toho, co pociťujeme, když cítíme potenciálního partnera, je podvědomě sděleno do systémů našeho těla. Už jste někdy slyšeli o feromonech? Tajemství feromonů v různých situacích. Příklady když máme strach, hlad a ano … pocit, že Vás někoho přitahuje.

Existuje mnoho způsobů, jak čich řídí naši úroveň přitažlivosti. Existují důkazy, které naznačují, že vůně podvědomě signalizuje, že náš partner je zdravý nebo že bychom mohli být geneticky kompatibilní. Muži mohou cítit, když je žena plodná, a ženy mohou cítit, jak symetrický je muž (symetrie je velkým faktorem přitažlivosti).

Existuje také studie, která zjistila, že ženy dávaly přednost vůni mužů, kteří měli skupinu genů známých jako hlavní komplex histokompatibility, který se lišil od jejich vlastních. Představa je, že ženy voní muži, kteří jim mohou pomoci reprodukovat nejzdravější děti. Je to evoluce, která takto funguje od nepaměti..

Přitažlivost vás může stresovat je to přirozený jev

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.


Pokud jste někdy zažili, že jste byli tak rozpálení při pohledu na člověka, který Vás přitahuje, že jste jako nemocný a udělalo se Vám špatně nemýlíte se. Kortizol se uvolní, když Vám pomáhá zvládat stresové situace Je to stresová reakce, která vás může donutit i zvracet.

To, co vidíte, je to, co dostanete

Existují studie, které ukazují, že ženy jsou schopny vyprávět hodně o muži, jen když se na něj podívají. Ženám byly ukázány fotografie mužů, kteří měli narušený imunitní systém po očkování. Ženy účastnící se studie zjistily, že muži, kteří měli nejsilnější reakci imunitního systému, jsou nejvíce vizuálně atraktivní. Zní to divně, ale zřejmě mnohem více informací cítíme podvědomě, když se na někoho podíváme, než si o něm myslíme.

Pokud jde o fyzickou přitažlivost, síla vizuální jde oběma způsoby. Ukázalo se, že muži považují ženu přitažlivější, když je v nejplodnějším okamžiku menstruačního cyklu. Další zajímavé zjištění ženy, které žijí v prostředí s nízkými příjmy jsou silněji přitahovány k tradičně mužským typům ( obráncům ohně v jeskyni..), ale ženy ve vyšších ekonomických sférách jsou vizuálně přitahovány k mužům, kteří vypadají více žensky

Přitahuje nás i zvuk a tony hlasu

Vědci objevili, že když je žena plodná, její hlas zní pro muže svůdněji. A ženy silněji reagují na muže s hlubším hlasem

Hormony, které ovlivňují naši sex chemii

Láska sex hormony
Možná znáte dopamin jako hormon

Když se s někým sexuálně spojíte, vaše tělo začne produkovat složité chemické sloučeniny určené k tomu, aby vás udržovalo závislé na tomto pocitu. Možná znáte dopamin jako hormon, který Vás dělá šťastným. Zajímavé jsou názory vědců, kteří tvrdí, že dopamin má na tělo hodně podobný účinek jako kokain, a vy se na něm snadno můžete stát závislými.

Noerpinefrin je další hormon, který přichází do hry. Je to jako adrenalin, ale pro lásku. Pomáhá vám říkat správné věci a věnovat pozornost tomu abyste dosáhli svého konečného cíle a to vzájemné přitažlivosti.

Pokud se vaše ruce začnou potit a vaše kolena se trochu třesou, je to noerpinefrin, který zasáhne váš systém. Serotonin je také důležitý v atraktivním chemickém složení. Může ovlivnit vaše nálady, spánek a chuť k jídlu. Je to skvělé v počátečních fázích přitažlivosti, ale pokud je přerušeno náhlým odmítnutím, jeho nedostatek vás může zmást. Zde si přečtěte článek panická porucha ve vztahu původem neurotickych poruch je právě nedostatek zmíněného Serotinu.

A nezapomeňte na oxytocin ten vám dává ten pocit tání srdce.

Přitažlivost vás může udělat “hlupáka”

Vědci zjistili, že některé části vašeho mozku se zapínají nebo vypínají, když jste zamilovaní a po někom toužíte.. Amygdala, část vašeho mozku, která řídí reakce strachu, vykazuje menší aktivitu, když jste zamilovaní. Přední kůra mozku je zodpovědná za úsudek a předpovídání budoucích výsledků…

Takže až příště při pohledu na svůj protějšek budete mít žaludku motýli, nezapomeňte, že za to může pravděpodobně kortizol.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..