Koronavirus domácí karanténa a izolace jak předcházet napětí ve vztahu

· Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Během pandemie Covid-19 jsou lidé žádáni, aby se izolovali, distancovali se sociálně. Někteří z nás jsou v povinné 14 denní karanténě. To znamená, že páry stráví spoustu času společně ve stísněném prostoru. U některých párů je karanténa a nepřetržité mazlení :) slavnostním splněním snu.

Na druhé straně pro ty, kteří jsou společensky založeni může společné trávení času s partnerem v době vypadat spíše jako noční můra. Ať tak či onak, může být náročné být najednou doma spolu nepřetržitě 10 dnů.. 

Jak tedy můžete udržet lásku naživu uprostřed tohoto chaosu Koronaviru? Pokračujte ve čtení a zjistíte několik užitečných rad o lásce od odborníků a využijte je co nejlépe jako pár!

Koronavirus izolace vztah
Společnou karanténu s partnerem využijte pro sebe jako dovolenou

Zvyšte svou fyzickou intimitu

Bylo prokázáno, že oxytocin uvolněný během fyzické intimity zvyšuje důvěru mezi partnery. Během těchto zkušebních časů se tak budete cítit lépe.Tento hormon je také známý tím, že podporuje pocity lásky, a snižuje hladinu kortizolu a snižuje stres .

Během pandemie Covid-19 neexistuje lepší způsob, jak udržet svou lásku naživu a omezit úzkost, než tím, že sex a jiné formy fyzické intimity budou ve vašich vztazích prioritou.

Je čas na mazlení! HURÁ

Izolace Koronavirus mluvte spolu

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Komunikace je nezbytná pro šťastný vztah v každý den a tím spíše v době tísně. Povídat si o životě a současných podmínkách ve světě je skvělý způsob, jak se zbavit stresu a více se sblížit se svým partnerem. 

Během povídání se bezpochyby budete cítit potěšeni jeho láskou a podporou. Dokonce i WHO navrhuje otevřenou komunikaci se svým blízkým o tom, jak se cítíte.

Jen si pamatujte, že povídání si o negativních tématech může snížit morálku a způsobit vašemu partnerovi zbytečný stres, takže nezapomeňte také komunikovat o pozitivech ve vašem životě.

 A když mluvíte, uvědomte si, že poslech je stejně důležitý. Udělejte si čas, abyste se naučili, jak si navzájem naslouchat.  

Najděte nové věci, které můžete dělat společně

Jedním z největších napětí ve vašem vztahu bude nuda a to bez debat, přijde časem. Pokud jste v karanténě, pravděpodobně vidíte mnohem více svého partnera než kdykoli předtím – je proto důležité najít nové věci, které můžete udělat společně. 

Stáhněte si třeba jazykovou aplikaci, začněte kreslit, cvičte nebo společně vytvořte skvělý příběh o Covid-19 a Vašem vztahu. Za pár let se k němu můžete Vrátit a zavzpomínat jaké to bylo při pandemii v roce 2020.

Existuje spousta lekcí online, díky nimž se budete vy i váš partner cítit produktivně a šťastně při společenském distancování. Snažte se tedy hledat nové aktivity, které budete dělat společně. 

Aktivně přijměte opatření ke snížení stresu

Tento virus a opatření, která vlády přijímají k jeho kontrole, se denně mění. Nikdy nevíme, co se stane od jednoho dne do druhého. Možná jste přemýšleli:

  • Ztratím práci?
  • Jak budu platit své účty?
  • Onemocním já nebo někdo z mých blízkých?
  • Kdy budeme moci znovu cestovat?

Nelze to popřít – život v době koronaviru je extrémně stresující a tento stres může poškodit váš vztah. Jsme si dobře vědomi, že „musíte najít způsoby, jak se zbavit stresu. 

Je snadněji řečeno než uděláno, ale nezapomeňte, že vaše duševní zdraví je stejně důležité jako vaše fyzické zdraví.

Zde je několik tipů, jak snížit stres a úzkost během Covid-19:

  1. Přestaňte být posedlý. Je těžké nezachytit zprávy o koronaviru, ale omezte emoční příjem špatných nebo stresujících zpráv. Přečtěte si článek Koronavirus psychika a duševní zdraví pomůže Vám se zorientovat.
  2. Procvičujte si vlastní péči. Jezte zdravé jídlo, meditujte, cvičte, osprchujte se a dělejte věci, které vás uvolní.

Pamatujte, že to skončí

Pokud jste někdo kdo trpí úzkostí (nebo, možná úzkost je ve vašem životě nová od Covid-19), pak pravděpodobně zažíváte určité stavy strachu nebo stresu.

Pamatujte si, že současná krize nebude do konce Vašeho života. Pandemie Covid-19 skončí, takže do té doby pracujte na posílení vašeho vztahu, namísto toho, abyste si ho navzájem znechutili. . 

Najděte způsob, jak spolu trávit čas, pokud žijete odděleně

Pokud nejste manželé nebo v současné době nebydlíte se svým partnerem, nebojte se. Během této doby stále existuje spousta způsobů, jak udržet lásku naživu.

Skype, video chat na seznamce Amatéři cz nebo Google hangout. Nebo sledujte stejné pořady společně na Netflixu, sdílejte jídlo při posezení na chatu nebo si spolu bavte hraním online her.

Izolace Koronavirus napětí ve vztahu

Součástí zdravého vztahu je možnost trávit čas sami. Páry nemusí být spolu 24/7 – ani v izolaci. Uvědomujeme si, že by to mohlo vyžadovat trochu kreativního řešení, protože většina z nás není v tuto chvíli blázen aby chodil ven.

Udělejte si čas na to, co chcete dělat. Procvičujte si své vlastní koníčky, udržujte kontakt s přáteli a rodinou, pište si deník, cvičte a pečujte o sebe.

Je důležité se během Covid-19 neustále milovat, komunikovat se svým partnerem a hledat způsoby, jak snížit stres. 

Nezáleží na tom, jak dlouho tato kapitola našeho života vydrží, pamatujte, že stav paniky není trvalý. 

To přejde, takže nyní podnikněte pozitivní kroky, abyste se ujistili, že váš vztah je šťastný a zdravý!

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..