Konec vztahu zármutek nebo posedlost? Pochopte vaší reakci na konec vztahu

· Doba ke čtení 4 minut
pošli přátelům

Zažíváte konec vztahu je běžné cítit ztrátu. To se děje jak dlouhodobými vztahy a sňatky, ale také s krátkodobými známostmi.Účinek rozpadu závisí na mnoha věcech: kdo se rozešel, stav vztahu předem, jak dobrá komunikace byla atd.

Bez ohledu na to, jak se věci mají, obvykle obě strany truchlí. Většina lidí má podpůrnou síť přátel a rodiny, která jim pomůže s břemenem pokud jí máte i vy je důležité jí používat.

Lidé, kteří toto nastavení podpory nemají, obvykle po rozchodu bojují více a déle se zármutkem. Pokud máte problémy se závislostí na lásce, bude to ještě horší. Je důležité se ujistit, že truchlíte bez nezdravých návyků. Deprese a úzkost vás nikam nedostanou. 

Zdravé reakce na konec vztahu

Konec vztahu
Vše přejde pocity, které zažíváte jsou přirozené

Zdravou odpovědí na konec vztahu je zažít smutek, smutek nebo lítost, jak to přijde. Může to trvat několik týdnů nebo mnoho měsíců. Smutek se může projevit mnoha způsoby, ale většina lidí prochází nějakou formou pěti fází:

  1. popření
  2. hněv
  3. vyjednávání
  4. deprese
  5. přijetí

Je v pořádku cítit vaše emoce. Je dokonce v pořádku být ochromen, ale vždy se můžete pokusit pokračovat. Najděte si čas na věci, které vás baví. Podívejte se na přátele a rodinu. A až bude čas, dejte nové rande. Je vhodné si přečíst článek rady na první rande určitě Vám pomůže přijít na nové myšlenky pokud truchlíte a navíc získáte nějaké ty nápady jak na první rande.

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Konec vztahu nezdravé posedlosti

Konec vztahu cítíte zármutek a nostalgii, která přebírá celý váš život, pak vaše city překročí hranici posedlosti a závislosti. Po rozpadu je běžné být naštvaný a dokonce depresivní, ale je důležité si uvědomit, kdy rozchod brání Vašemu každodennímu fungování a dokonce i práci.

Pokud zjistíte, že spirálovitě zapadáváte do negativních vzorců posedlosti, vyzkoušejte některé z těchto strategií, jak se dostat ze slepé koleje.

Zapisujte si Vaše vzpomínky na vztah

Zapište si všechny myšlenky o vztahu. Uznávejte, že vaše pocity jsou skutečné, i když nechcete, aby přetrvávaly. Prožijte pocity znovu zapisováním, uzavřete mír a nechte je jít. 

Promluvte si s přáteli a rodinou

Oslovte své přátele a rodinu. Požádejte je, aby poslouchali. Mluvení je jednou z nejlepších terapií. Je to nezbytné v procesu hojení a vždy vám pomůže dostat pocity ze srdce.

Udělejte si něco, co vás baví

Zavazujte se dělat alespoň jednu věc denně pro sebe. To vám pomůže znovu vybudovat pocit sebe sama. Jsi víc než byl tvůj vztah. Byl jsi před rozchodem a teď budeš taky. Naštvěte se na to!

Konec vztahu začněte udržovat rutinu

Jděte do práce. Cvičte pravidelně. Setkávaje se se svými přáteli. Stanovení konzistentní rutiny je skvělý způsob, jak si vybudovat sebevědomí a uvědomit si znova pocit spokojenosti a štěstí. Dokonce i v hodně špatných dnech udržujte rutinu. Je v pořádku uklouznout, ale kdykoli se můžete ujistit, že se budete držet a zvládnete to. Můžete dělat věci na vlastní pěst a to je důkaz.

Navštivte psychiatra nestyďte se k zubaři také chodíte ne?

Profesionální odborníci vám mohou poskytnout více technik, jak se vypořádat se svým chováním. Každý občas potřebuje pomoc. Jít k psychiatrovi je naprosto normální věc a uvidíte, že Vám pomůže. V USA se předhánějí kdo byl u svého psychiatra vícekrát.)

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..