Kam na rande podzim zima, když počasí nepřeje

· Doba ke čtení 3 minut
pošli přátelům

Kam na rande podzim zima Když člověk shání radu kam na rande, zpravidla se dočte o kouzlech romantických procházek, pikniků na rozkvetlé louce nebo návštěvě zoo.

Návrhům jako takovým v zásadě není co vytknout, ale bohužel kromě prosluněných letních dnů jsou tu ještě podzim a zima.

A dost dobře se nedá v listopadu schovat do kina a čekat tam než roztaje sníh. Co tedy za nepřízně počasí podniknout?

Kam na rande podzim zima
Randění v zimě a na podzim má mnoho možností

Kam na rande podzim zima

Otřepanou kavárnu nahraďte vůní orientu

Nevšední atmosféru nabízejí čajovny, kde se hned překročení prahu octnete v úplně jiném světě.  Orientální hudba, vůně vonných tyčinek a mnoha případech sezení na zemi sice nesedne úplně každému, ale pokud je to váš šálek kávy, může být posezení s čajem (a třeba i vodní dýmkou) velmi uvolňující a umožní vám se nejen rozpovídat, ale i zapomenout na každodenní starosti.

A pokud by hovor vázl, mnoho čajoven také nabízí k zapůjčení například různé stolní hry. (čajovnu si dnes musíte nechat až po zrušení nouzového stavu aktualizováno 15.10.2020 v době pandemie COVID-19)

I v dešti se dá sportovat (bez rizika zápalu plic)

Špatné počasí sice značně zužuje výběr sportů, ale i tak se dají najít možnosti, jak si protáhnout tělo a nabít se endorfiny. Například můžete vyzkoušet squash, (někdy se píše česky skvoš), který se hraje v krytých sálech.

Jde o hru pro dva až čtyři hráče se speciálními raketami a míčkem, připomínající třeba tenis. Na uzavřeném hřišti se snažíte hrát míček o zeď tak, aby ho soupeř nezvládl odehrát dřív, než se dvakrát odrazí od země. Počítejte ale, že to vůbec není tak jednoduché, jak to zní, a že se pěkně zapotíte.

S sebou stačí pohodlné boty a sportovní oblečení, raketu a míček vám půjčí v každém centru.

Z klasičtějších sportů se pak nabízí třeba návštěva plaveckého bazénu, dobrodružnější povahy se mohou odvázat v akvaparku. A v zimě pak můžete oslnit protějšek piruetami na zimním stadionu.

Nechoďte nikam! Náš tip

Další možností je nikam nechodit. To ovšem neznamená nic nedělat. V restauraci jste už na jídle jistě byli nesčetněkrát. Pro změnu můžete zkusit spojit síly, najít recept (klidně něco jednoduchého) a o přípravu se postarat společně. Příjemná atmosféra zaručena. (A pokud by se náhodou dílo nezadařilo, situaci vždycky může zachránit lahev vína).

Doma se ale dají najít i další možnosti jak se spolu zabavit a vyhnout tomu, aby každý jen zíral do obrazovky svého telefonu.

Můžete koupit popkorn a udělat si filmovou noc nebo oprášit stolní hry z dětství a utkat se třeba v monopolech.

Přečtěte si tipy na randění v době pandemie COVI-19

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..