Je flirt podvádění? Kdy je to v pořádku a kdy je flirtování podvádění

· Doba ke čtení 6 minut
pošli přátelům

Je flirt podvádění nebo je to neškodné? Je to otázka, která trápí mnoho vztahů. Žárlivost, nejistota a naprostý hněv, to vše může zapříčinit rozpory, pokud jde o flirtování mimo vztah. A najednou se začne rozpadat i stabilně zdánlivý vztah.  Mělo by tedy mít flirtování opravdu tak velký dopad na vztah? Je flirt vlastně podvádění ? Pojďme se podívat, kdy je a kdy není a co s tím dělat, když flirtování začne ovlivňovat váš vztah.

Je flirt podvádění ano pokud:  

Z flirtování dostáváte emocionální naplnění

Když přemýšlíme o flirtování, přemýšlíme o zapojení do škádlivého vztahu, který může naznačovat sexuální spojení, ale nikdy nepřekročí hranici sexuálního zapojení. Jak již bylo řečeno, flirtování může někdy překonat hranici mezi emocionálním spojením a emocionálním zapojením, což je situace, kdy se flirtování se může změnit v podvádění.

Když dotyčnou osobu začínáte vyhledávat kvůli emocionální podpoře a spojení, místo svého partnera, překročil jste hranici od flirtování k emočnímu podvádění. Je v pořádku mít přítele, se kterým flirtujete, se kterým také hovoříte, a svěřit se mu. Pokud ví víc o tom, co se děje ve vašem životě, než váš partner, emocionálně podvádíte. Tento problém se obzvláště zhoršuje, pokud se této osobě také svěřujete o svých vztazích s partnerem.

Když jste se svým partnerem, myslíte na něj

Pokud ležíte v noci se svým partnerem v posteli a vaše mysl se neustále vrací k tomu člověku v práci, se kterou neustále flirtujete, pravděpodobně emocionálně podvádíte. Tato osoba nemusí být fyzicky mezi vámi a vaším partnerem, ale když zaměstnává vaši mysl, je emocionálně mezi vámi dvěma. 

Mít pocity přitažlivosti k jiné osobě je velmi běžné, zvláště pokud jste ve Vašem vztahu již dlouho. Mít tyto pocity není problém. Problém je v tom, když se necháte těmito pocity pohltit, než se s nimi snažíte vyrovnat a rozhodnout se, co s nimi chcete dělat. 

Nechcete svému partnerovi říci o osobě, se kterou flirtujete

Pokud vynecháváte část práce, o nichž by jste chtěli hovořit se svým manželem jen proto, že nechcete, aby se váš manžel setkal s novým člověkem v práci, s nímž flirtujete. Překročili jste hranici. Skrytí této osoby před partnerem znamená, že někde ve vás máte pocit, že jste udělali něco špatně a máte co skrývat. 

Opravdu jsme našimi vlastními rozhodčími, abychom zjistili, zda se náš flirt stal podváděním. Pokud se cítíte nervózní z vyhlídky, že se váš partner setká s předmětem vašich koketních náklonností, je to proto, že víte, že jste udělali něco, o čem si nemyslíte, že by váš partner chtěl.

Je flirt podvádění ne pokud:

Váš partner zná osobu, se kterou flirtujete, a ví že s ní flirtujete

Mnoho lidí se věnuje neškodnému flirtování a mnoho lidí ví, že to dělají i jejich partneři. Pokud s někým dlouhodobě flirtujete, například s někým, koho každý den vídáte v kanceláři. Zeptáte se svého partnera zda m to vadí. 

Flirtuje se, a pokud jste v dlouhodobém vztahu, potřebujete tři dospělé, kteří s tím souhlasí: vy, osoba, se kterou flirtujete, a váš partner. K získání tohoto souhlasu musí váš partner vědět, že k němu dochází. Nemohou souhlasit, pokud jim to zamlčíte..

Spojení mezi vámi a osobou, se kterou flirtujete, není hluboké

Získání emocionálního naplnění z flirtování je podvádění, ale účastnit se některých škádlivých a lehkých rozhovorů není. Flirtovat a konverzovat (pokud je to všem stranám příjemné) je neškodné, a proto je příjemné si užít, když se někdo pobaví a zasměje se. Problém spočívá v tom, že tyto konverzace budou těžší a emotivnější, a začnete otevírat dveře pro hlubší spojení.

Mít s přítelem hluboké důvěrné rozhovory je v pořádku, ale je nejlepší s danou osobou neflirtovat, protože tato osoba může velmi rychle udělat to, že převezme roli partnera. S tím váš partner s největší pravděpodobností nebude nadšený. 

Objekt vašich flirtů ví, že existují hranice

Pokud s někým flirtujete, stejně jako váš partner ví, že flirtujete, musí osoba, s níž flirtujete, vědět, že máte partnera. Pokud ne, mohou si myslet, že necháváte otevřené dveře. Aby jednoho dne vaše flirtování s nimi stalo emocionálnější nebo dokonce fyzické. Buďte si jisti, že ten s kým flirtujete, ví, že existují hranice, které nelze překročit.

Pokud si nejsou vědomi hranic a pokusí se je jednou překročit, je to na vás a ne na nich, protože od nich nelze očekávat, že vědí něco, co jste se rozhodli jim neřeknout. 

Co dělat, když si myslíte, emocionálně podvádíte

Prvním krokem je přiznat si, že emocionálně podvádíte, ale druhým krokem je analýza proč. Představte si, že by flirtování pokračovalo, a představte si, kdyby neexistovaly žádné hranice. Co by se stalo? Chtěli byste to, co by se stalo? Je vůbec možné navázat vztah s touto osobou a stálo by za to obětovat váš současný vztah, abyste to zkusili?

Jakmile zjistíte, kde je vaše hlava a srdce, obraťte se na svého partnera a promluvte si o tom, proč se to stalo a co můžete udělat společně, abyste tomu v budoucnu zabránili. Poslechněte si, co váš partner musí říci také o svých vlastních pocitech v této věci, a vezměte si to k srdci, abyste v budoucnu změnili své vlastní chování.

Co dělat, když si myslíte, že je váš partner citově podveden

Je těžké vědět, kdy partner emocionálně podvádí a způsoby, kterými byste se mohli „odhalit“, pokud by byli, porušením důvěry a soukromí. Prvním krokem, když si myslíte, že váš partner emocionálně podváděl, by nikdy nemělo být „čmuchat“ hrabat se mu v mobilu atd. . 

Pokud máte pocit, že váš partner může emocionálně podvádět, nekonfrontujte jej s obviněním, ale se zvědavostí. Flirtování se může stát podváděním, aniž by si toho někdo skutečně byl plně vědom a možná nikdy neměl v úmyslu, aby vám jeho činy ublížily.


SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.


close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..