Jak zachránit vztah praktické rady pro ty co vztah chtějí zachránit

· Doba ke čtení 6 minut
pošli přátelům

Jak zachránit vztah chcete přijít na to, jak zachránit Váš současný vztah, ale nevíte jak? Pokud vám někdo řekne, že mít spokojený a fungující vztah je snadné, je pravděpodobné, že jeho vztah je buď nový, nebo že dotyčný člověk něco zanedbává. Vztahy nemusí být vždy těžké, nebo by neměly být neustále. Ale jsou komplikované a budou vždy komplikované.

Vztahy nastávají, když se dva nebo více lidí rozhodne být spolu. A být spolu zahrnuje kompromis a komunikaci, o nichž je snadněji řečeno než hotovo. Bez ohledu na to, jak podobný je váš partner nebo jak se navzájem doplňujete, vždycky budou chvíle, kdy se střetnete v rozdílných názorech. 

Když se začnete střetávat více, než jste shodnete, vztah začal jít mimo trať a musíte se aktivně rozhodnout, že ho vrátíte na požadovanou cestu. Postupujte podle těchto kroků a vraťte Váš vztah na plynulejší cestu. 

Jak zachránit vztah

Jak zachránit vztah
Pokud o partnera stojíte stojí i za to zachránit Váš vztah

Rozhodněte se, zda vztah chcete zachránit

Je důležité, abychom začali tímto krokem jako první. Protože musíte pochopit, že při rozhodování o tom, že vztah již nestojí za záchranu, není žádná ostuda. I když jste byli spolu 30 let. Lidé se mění a vztahy se logicky také musí měnit. Někdy se změníme natolik, že si již navzájem nesedneme. 

Je v pořádku rozloučit se a není žádná ostuda se tak rozhodnout. Pokud ve svém vztahu nejste šťastní a již nevidíte budoucnost, ve které jste byli šťastní, je v pořádku přestat vztah zachránit a vztah ukončit jak poznáte, že se rozejít .

Musíte se postarat o své vlastní potřeby a váš partner už nemusí být tím, co potřebujete, zejména pokud zjistíte, že je to nezdravý vztah. Pokud si někdy myslíte, že váš partner pro vás není již ten pravý, musíte vědět, že je v pořádku odejít.

Jak zachránit vztah – Promluvte si v klidu a otevřeně

Vztahy se spoléhají na komunikaci. Komunikace však někdy může být jednostranná. Musíte se svým partnerem promluvit o tom, co od svého vztahu potřebujete, ale ujistěte se, že to děláte tak, aby se také mohl vyjádřit, takže žádné scény.

Udělejte to tváří v tvář a na místě, kde se oba cítíte dobře. Pokud bydlíte společně udělejte to tam. Pokud domov nesdílíte, nedělejte to na místě, které patří jednomu z vás. Ten druhý se bude cítit, jako by měl v dané situaci menší moc. 

Udělejte to na bezpečném a neutrálním místě pro vás oba. Možná se vydejte na procházku do parku nebo na výlet. Najděte si místo, kde se oba cítíte pohodlně a je to tam soukromé.

Jak zachránit vztah – Empatie a lítost nemusí být děsivá

Někdy se bojíme říkat, že je nám něco líto. Je to přiznání, že jsme možná neměli pravdu, když jsme něco udělali. Může to vypadat, jako by lítost znamenala ztrátu síly. Ale to není správné myšlení, do kterého byste měli jít, když budete hovořit se svým partnerem o problému se vztahem. 

Pochopte, že se nejedná o otázku správného nebo nesprávného. Je to otázka emocí a empatie. Možná jste svému partnerovi řekli něco, o čem jste si mysleli, že je to opravdu dobrá rada, ale vašeho partnera to naštvalo. A stále si myslíte, že to, co jste řekli, je správné. Nezáleží na tom, zda to, co jste řekli, je správné. Stále to bolelo Vašeho partnera a nutilo ho to cítit se znegovaně.

Pochopte, že říci upřímně promiň není přiznáním špatnosti. Znamená to, že chápete, že něco rozruší vašeho partnera, uznáváte to a chcete se snažit, aby se váš partner v budoucnu tak necítil.

Dávejte pozor na to, co říkáte ostatním lidem

Když se ve vztahu něco pokazí, často hledáme pomoc venku. Obvykle to znamená přátele a rodinu. Je důležité pochopit, že vás vaši přátelé a rodina milují a že se mohou projevit v určité zaujatosti vůči Vašemu partnerovi.

Vaši přátelé vás milovali po dlouhou dobu, mnohem déle, než když jste je představili svému partnerovi. Pravděpodobně s vámi mají spojení, které se liší od spojení s ním. Takže pokud k nim přijdete a řeknete: „Můj partner to udělal,“ budou pravděpodobně reagovat tím, že potvrdí vaše emoce a případně je posílí.

Není neobvyklé, že mluvíme s našimi přáteli a oni nám říkají, že máme pravdu a že náš partner se mýlí. Tato zpětná vazba posílí vaši reakci a najednou si myslíte, že váš partner je naprosto špatný partner.

Tato zpětná vazba se potom veze domů s vámi a vy se svým partnerem jednáte tak, Jako, že totálně k ničemu. Už ke svému partnerovi přestanete být empatičtí, protože nyní věříte, že jeho strana argumentu nemá žádnou hodnotu. Uvědomte si, co říkáte ostatním, a jejich zaujatost k Vám je to důležité pro Váš objektivní názor ten si můžete totiž udělat pouze vy sami.

Vždy pamatujte, že pokud chcete zachránit vztah hrát hru čí je to vina je špatná volba.

Neřešte tuto věc na sílu domluvte si předem kdy zadiskutujete

Zůstaňte vzhůru diskuzemi celou noc a nevyřešíte problém vztahu tak, jak jako třeba vidíte v TV romantika atd. Je pravděpodobné, že pokud váš vztah zažívá krizové období, jedna opravdu dlouhá relace, kdy mluvíte o vašich problémech, nevyřeší všechno. 

Ve skutečnosti zůstanete celou noc vzhůru, budete vyčerpaní a s větší pravděpodobností řeknete něco, co nemyslíte zcela Vážně. Je v pořádku dát si časový limit. Pokud už jste mluvili už celé hodiny a jste prostě naštvaní, udělejte krok zpět a pochopte, že možná není ten pravý čas na rozhovor.

Možná jeden z vás měl v práci příšerný den nebo se necítíte ve prostě v pohodě, abyste mluvili o něčem tak vážném, jako problémy, které máte ve svém vztahu.

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..