Jak vypadá zdravý vztah? Zde jsou základní indicie zdravého vztahu

· Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Jak vypadá zdravý vztah je základní otázkou, kterou si pokládáte když hledáte lásku a chcete být ve zdravém hodnotném partnerství s jasnou budoucností . Ale jak vypadá zdravý vztah? Každý vztah je jiný, ale existují některé klíčové věci, které mají všechny zdravé vztahy společné.

Zdravý vztah je nakonec takový, kde se váš partner chce a bere jako samozřejmost se v názorech a společných aktivitách synchronizovat. Žádní dva lidé nejsou si nejsou ve všech směrech podobní. Měli by se však navzájem doplňovat. 

Jak vypadá zdravý vztah
Jak vypadá zdravý vztah odpovědí je otevřená a čestná komunikace

Jak by měl vypadá zdravý vztah

Zde jsou známky toho, že jste (nebo jste na cestě k budování) zdravého vztahu se svým partnerem.

Vzájemná důvěra je u Vás samozřejmostí

Pokud vás zajímá, jak vypadá zdravý vztah? Začněte u vzájemné důvěry. Když jí u Vás v partnerství máte, cítíte se neporazitelní, jako byste mohli dělat se svým partnerem vše co se Vám zachce. Bez vzájemné důvěry není možné společně budovat Vás vztah.

Ve vážném vztahu důvěra znamená být upřímný, zranitelný a udělat vždy to, co slíbíte. Mít problémy s důvěrou ve vztahu neznamená, že jste odsouzeni k rozchodu, ale znamená to, že je třeba na vztahu pracovat.

Budování důvěry trvá nějakou dobu, ale pokud jste oba odhodláni a ochotni se do do toho opřít budete odměněni šťastným a zdravým vztahem.

Komunikace ve vašem vztahu funguje perfektně

Zeptejte se jakéhokoli odborníka na vztahy nebo odborníka z partnerské poradny, co pár potřebuje, aby ve vztahu uspěl, a každý Vám řekne otevřenou a čestnou komunikaci. Ta je klíčem k prosperujícímu vztahu .

Ve zdravém vztahu musíte být vy i váš partner schopni vysvětlit vaše přání, potřeby a pocity + vyslechnout, respektovat a vyhovět vzájemným potřebám a pocitům. 

Musíte být schopni komunikovat o všem, od toho, co vařit na večeři, až po to, jak přistupujete ke společným financím. 

Pokud se pravidelně pouštíte do hádek o malých každodenních věcech, nevěstí to nic dobrého pro to, až budete v budoucnu komunikovat o důležitějších tématech. 

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Když nesouhlasíte bojujete oba dva o svůj názor férově

Zní to divně, ale bojovat je dobrá věc, pokud to děláte férově. Pomůže vám čelit problémům a najít lepší způsoby, jak věci řešit. A spravedlivý boj znamená, že i když k tématu můžete zaujmout protichůdné postoje, jste stále na stejné straně. Na straně snahy, aby váš vztah fungoval. 

Jak vypadá zdravý vztah znamená to přeskočit obviňování, ječení a divadelní hádky a místo toho se zaměřit na převzetí odpovědnosti, vzájemnou spolupráci a hledání řešení problémů

Hranice ve vztahu fungují bezvadně

Stanovení hranic ve vztahu s partnerem může znít jako známka potíží, ale není na tom nic negativního ani znepokojujícího. Je to prostě způsob, jak zajistit, aby vaše potřeby byly ve vztahu uspokojeny. Takže se necítíte provinile za to, že je máte!

Stále si udržujete silný pocit sebe sama

Všichni známe někoho, kdo mění své koníčky a zájmy, osobnost tak, aby odpovídali osobě, se kterou chodí.  To není nejlepší signál.

I když je přirozené přijmout některé z oblíbených věcí vašeho partnera a chtít je sním sdílet, je stále důležité mít silný pocit sebe sama. 

Užívání si svých vlastních koníčků, mít své vlastní přátele a trávit čas osamoceně posiluje váš pocit sebe sama, což přispívá k celkově zdravějšímu vztahu.

Náklady a příjmy dělíte vyváženě ne a sílu na polovinu

Pokud se váš vztah necítí rovnocenný, znamená to, že není zdravý. Ve zdravém vztahu přispívají oba partneři stejně a mají pocit, že je vztah vyvážený. 

Skutečné příspěvky se budou lišit v závislosti na pracovních místech, příjmech a časových plánech. Měl by však existovat pocit, že obě strany přispívají svým spravedlivým dílem. 

Kromě rovnoměrného přispívání k fyzickým povinnostem a výdajům musí partneři přispívat stejně, pokud jde o komunikaci, emoce a náklonnost.

 Jak vypadá zdravý vztah? 

Klíčové jsou výše uvedené charakteristiky. Pokud některá z nich ve vašem vztahu chybí, nemusí to nutně znamenat, že jste v nezdravém vztahu

Může to ale být varovný signál, takže si se svým partnerem promluvte o tom, jak věci posunout v před tím správným směrem. 

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..