Jak úspěšně budovat vztah od prvního poblouznění láskou

· Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Je to skvělý pocit užívejte si ho a plný pecky, konečně jste potkali někoho z koho jste nadšeni a chcete se více seznámit. Trochu jste chodili po venku a zatím vše jde správným směrem. Máte pocit, že by to mohlo být opravdu něco a jde to opravdu dobře. Pak máte ty myšlenky, které se plíží, ty myšlenky, které přicházejí. Když osoba, se kterou začínáte chodit, neodpovídá na Vaše dotazy tak, jak by měla, nebo pokud si myslíte, že není tak vnímavá k vašim potřebám. Tyto myšlenky mohou být tou samou věcí, která sabotuje to co by mohlo být dobrým vztahem.

Níže budeme identifikovat nejčastější “sabotovací” myšlenkové pochody, které mají za následek negativní reakce, které obvykle kvůli uděláme. Také vám poskytneme lepší náhradní myšlenku a akční plán, který vám pomůže být chytřejší v randění.

Proč mi hned neodpovídá na mé SMS

Proč mi hned neodpovídá na mé SMS

Když poprvé začnete chodit s někým novým jedna SMS střídá druhou přejete si krásné ráno hezkou dobrou noc a SMS mezi Vámi lítají jak fotbalový míč při zápase fotbalové ligy. Poté, za pár týdnů nebo měsíců si již tak často SMS neposíláte je to přirozený vývoj vztahu. Možná začnete posílat další texty, znáte je, ty, které posíláte asi hodinu po odeslání prvního textu, protože osoba, se kterou chodíte nereaguje tak jako dříve neodepíše ihned a vy znervózníte. Zkusíte to znovu za dalších patnáct minut. Tato forma nadměrné komunikace může způsobit že se osoba na druhém konci může cítit obtěžována. Uvědomte si, že je možná zaneprázdněna. Možná je tu úplně jiný důvod. 

Až příště budete mít impuls k nadměrné komunikaci, místo toho se zaneprázdněte něčím jiným. Na konci dne je nadměrné zasílání textů více o problému kontroly ve vás a pokusu o kontrolu situace, než o reakci druhé osoby. Takže buďte v pohodě, poslouchejte své oblíbené písničky, relaxujte běžte do fitka a počkejte až se Váš partner ozve.

Ve vztahu je přirozené, že nebudete vždy spokojen

Bojujeme pořád s chováním svého partnera nic není ideální. Zdravé argumenty ve vztahu jsou dobré. Pomáhají vám naučit se řešit problémy společně, aby byl vztah lepší. Problém je naučit se, jak mít zdravé argumenty nebo diskuse. Diskuse o stejné otázce znovu a znovu otázku nevyřeší. Muži a ženy komunikují odlišně, ženy řeší problémy jejich vyslovením, většina mužů řeší problémy akcí. Takže když má žena problém s mužem, chce o tom mluvit a diskutovat, zatímco muž to možná jen chce “opravit”. 

Pokud se objeví stejné problémy a nejsou vyřešeny nebo právě diskutované, nebudete se cítit ve vztahu. Jedna věc, která situaci nikdy nezlepší, je, pokud budete neustále bojovat a bojovat o stejný problém znovu a znovu, bez řešení. Negativní zážitky ve vztazích mohou tento vztah zabít pokud nebudete schopni toho druhého pochopit a důvěřovat jeho názorům nebudete také schopni vybudovat ty pozitivní zkušenosti, které tvoří šťastný vztah.

Pokud tedy neustále zápasíte s myšlenkou dát si pauzu, zkuste se na chvilku zastavit a bavit se vztahem, zapomeňte na aktuální problémy a uvidíte, co se stane. Ženy, pokud potřebujete prodiskutovat, najděte si důvěryhodného přítele, který vám pomůže s dostat ze sebe negativní myšlenky. Jen zkuste stavět na pozitivních zkušenostech se svým partnerem když se přestaneme soustředit na problém a prostě ho necháme vyšumět, problém skončí tím, že se vyřeší.

Nikdo nechce ztrácet čas ve vztahu, který nefunguje

Kam směřuje tento vztah Nikdo nechce ztrácet čas ve vztahu a otázka, kam tento vztah směřuje, je dobrá konverzace, ale musí být provedena ve správný čas. Každý má jiné časové období, kdy se chce rozhodnout, zda je vztah vážný. To může záviset na mnoha faktorech včetně toho, kdo je někdo, na jejich minulých zkušenostech, kulturních zkušenostech, kde vyrostli atd. Měli byste dostatek času, aby si oba z vás udělali názor na vztah fit. Neměli byste samozřejmě zůstat ve vztahu, který se necítíte příliš dlouho v bezpečí, ale také musíte zhodnotit zkušenosti, které máte, když trávíte čas s osobou, a umožnit, aby se vztah organicky rozvíjel.

Během prvních několika měsíců vztahu si užijte první poblouznění, bavte se a užívejte si. Pak se můžete sami sebe zeptat, kam to směřuje. Pokud se na to zeptáte příliš brzy, můžete riskovat sabotování něčeho, co by mohlo být skvělé, protože druhá osoba ještě není připravena. Pokud se vůbec nezeptáte, nemusíte se ve vztahu cítit bezpečně. Proto věnujte čas potřebný k řádnému vyhodnocení vztahu.

Vztahy by měly být založeny na vzájemném pochopení a toleranci. To znamená, že by měly zahrnovat práci dvou lidí, aby fungovaly.  Aby však vztah fungoval správně, musí se dva lidé navzájem k sobě hodit. Chtít od života stejné věci a být spokojeni s tím, jak vztah pokračuje. Chcete-li získat přístup k těmto věcem, musíte dát vztahu čas. Takže namísto sžírání se myšlenkami, jaký by mohl být vztah skvělý, dejte mu čas na dýchání, který potřebuje, aby se rozvinul sám, a pokuste se jej neovládat, ale nechte ho stát se tím, čím má být.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..