Jak se rozejít s narcistou. Narcistní porucha osobnosti ve vztahu

· Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Jak se rozejít s narcistou, Narcistní porucha osobnosti je pro partnera vysilující. Řešte to hned po přečtení článku. Seznamování může být někdy obtížné. Často je zde velký tlak a může být těžké získat přesné informace o vašem partnerovi. To platí zejména, pokud náhodou chodíte s narcisem. Narcisté jsou známí svou temperamentní osobností. Dokáží změnit svůj vliv, zájmy a dokonce i náladu, aby vyhovovaly situaci. Jsou také schopni být velmi povrchně okouzlující. Díky tomu je snadné být podveden narcisem, protože velmi často začíná vztah tím, že vám ukazuje přesně to, co chcete vidět.

Pokud se ocitnete ve vztahu s narcisem, může to nějakou dobu trvat, než se maska ​​opadne a pravda vyjde najevo. Možná si uvědomíte, že chcete vztah ukončit, ale může být děsivé pokusit se vymanit se z vlivu někoho, kdo je rafinovaně manipulativní a úlisný. Zde je několik tipů, jak se rozejít s narcisem, aniž byste jim dali podlehli.

Co potřebujete vědět při rozchodu s narcisty

Jak se rozejít s narcistou buďte připraveni na to, že se budete cítit špatně

Lidé s narcistickou poruchou osobnosti si užívají kontroly a pokud zahájíte rozchod, pokusí se chytit zpět situaci za pačesy. Pokusí se vás přesvědčit, abyste se cítili provinile a udělají cokoli, aby vám zabránili v uplatňování vaší vůle. 

Buďte připraveni na to, nebudou váhat a využijí jakoukoli zranitelnost, kterou na Vás uvidí. Pokud je Vám líto, když kuli Vám pláčou, budou plakat. Pokud vám láme srdce, když je slyšíte prosit, budou prosit. Připravte se na emocionální smršť, abyste se proti ní mohli obrnit, jak nejlépe umíte.

Jak se rozejít s narcistou
Rozchod s narcistou bude tvrdý. Připravte se a jděte do toho.

Narcis bude pravděpodobně slibovat, že se změní, ale podle psychologů, i když změna  může být možná, nemůže se tomu stát přirozenou cestou tak, že oni to slíbí. Pokud nepodstoupí profesionální terapii a nebudou s psychologem tvrdě pracovat na skutečném zastavení zneužívání. Je jakákoli změna dočasná. Uvědomte si předem, že bez ohledu na to, co Vám slibují je účelové a nehodlají to dodržet.

Rozchod s narcistou potvrďte si, že Vás zneužíval

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Narcisté jsou mistry manipulátorů, a proto jsou vůči svým partnerům často emocionálně urážliví. Mohou vás vyzdvihovat jak jste úžasní nebo naznačit, že všechno, co děláte je podřadné. Narcisté se rozhodli poškodit vaši sebevědomí a nafouknout své vlastní, protože díky tomu se cítí masochisticky mocní.

Emoční zneužívání může být jemné, ale je nesmírně důležité uvědomit si to, abyste mohli cyklus manipulace přerušit. Narcisové často přesvědčují svého partnera, že jakákoli emoční škoda je jejich vinou a že si to zaslouží. 

Narcistní porucha osobnosti vystřihněte je úplně ze svého života

Nejjednodušší způsob, jak se vyhnout manipulaci, je úplné vyřazení narcistů z vašeho života. Ve svém mobilu si dejte svého narcistu na black list. Nezvedejte telefon, když volají, neodpovídejte na jejich SMS naprosto je ignorujte. Pokud žijete s narcisem a potřebujete čas na naplánování dalšího tahu, mějte vše předem připravené, abyste mohli rychle odejít. 

Čím déle osobě s narcistickou poruchu osobnosti dovolíte, aby s vámi komunikoval, tím více příležitostí a pokusů bude mít aby Vás zmanipuloval, abyste zůstali. Řekněte přátelům nebo rodinným příslušníkům o vašich plánech vykopnout tuto osobu z vašeho života, abyste zvýšili svoji odpovědnost k sami sobě a měli připraven systém podpory.

Jak se rozejít s narcistou musíte být k sobě laskaví 

Jen proto, že narcisté mají problémy s empatií, neznamená to, že musíte být smutní. Pokud se rozcházíte s narcisem, je v pořádku cítit se smutně. Rozchody jsou obtížné. Udělejte si čas na truchlení a k sobě buďte laskavý.

Důvod, proč jste chtěli být s narcisistou? Pravděpodobně se zpočátku projevoval jako velmi vzrušující a okouzlující. Takže se nemusíte z ničeho obviňovat. Máte povolení cítit své pocity a být smutní. Jen si pamatujte, že váš partner se nemůže změnit a není osobou, o které jste si mysleli, že ve skutečnosti je. 

Být s narcisistou je jako emocionální horská dráha. Oni mají schopnost vzbuzovat ve Vás pocity, pomocí lichocení a šarmu. Mohou vás také přimět, abyste se cítili neschopní a pod psa víc než jste se kdy cítili při urážkách, výsměchu. 

Když procházíte drsným a náročným procesem rozchodu s narcisem, nezapomeňte se chovat s laskavostí, které váš partner nebyl ze srdce schopen. Jakmile se osvobodíte od svého toxického partnera, budete se moci ohlédnout a vidět všechno trochu jasněji.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..