Jak se rozejít ohleduplně k partnerovi návod na ukončení vztahu

· Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Jak se rozejít ohleduplně když jste si uvědomili, že to, co se děje ve Vašem vztahu prostě nefunguje. Partner si to neuvědomuje a Vy nejste šťastní. Prodlužovat trápení je nevhodné. Žít se má se pocitem štěstí. Rozchod je nepříjemný a vy Váháte na jednu stranu chcete jít dál. Na druhé straně je Vám líto Vašeho partnera. Lítost musí stranou starejte se o sebe. Zní to přísně, ale je to pravda. Rozchod může být i ohleduplný. Podívejme se na to jak jak se rozejít ohleduplně.

Trápením ve vztahu, který nefunguje si nepomáháte. Odejít od partnera je nutnost dlužíte to sobě i partnerovi. Buďte upřímní a neústupní ukončete vztah laskavým způsobem.

Zde je návod, jak se s někým pěkně rozejít ohleduplně. A ano, je to možné. 

jak se rozejít ohleduplně
Laskavé a upřimné takové by mělo být Vaše chování při rozchodu

Jak se rozejít ohleduplně – Nenatahujte to

Je pochopitelné vyhnout se rozchodu, protože nechcete vést složitý rozhovor nebo potenciálně poškozovat něčí pocity. Pokud okamžik kdy pravdu sdělíte svému partnerovi budete rozebírat a časově tak prodloužíte, situace bude pro vás oba ještě horší. Začne diskuze proč(?) já se změním, výčitky atd. 

Podívej se na to jako když si strháváte náplast je jasně lepší lépe udělat rychle to víme všichni. Čím dříve je to hotové, tím rychleji se nejen Vy, ale i Váš partner posunete v životě dál

Dejte mu to vědět dříve, než to udělají Vaši přátelé

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Většina lidí bude mluvit o svých starostech, když uvažuje o rozchodu se svým partnerem. Je dobré podělit se o své pocity a požádat o radu lidi, které dobře znáte.

Není to však skvělý nápad říkat to všem, koho znáte zejména svým přátelům, protože to zvyšuje šance že se Váš úmysl dozví partner dříve, než budete mít šanci na přímý rozhovor s ním.

Jak byste se cítili, kdybyste zjistili od přítele nebo cizího člověk, že váš partner se s vámi chce rozejít?

Přemýšlejte o tom tímto způsobem

Buďte ohleduplní a nejdříve to sdělte svému partnerovi, než pravdu řeknete ostatním.

Ukončení vztahu udělejte to osobně (ale ne na veřejnosti)

Pokud jste s někým chodili jen na pár týdnů, pak to ve skutečnosti není vztah, takže bych řekl, že je dobré to udělat pomocí SMS a je to vyřízená věc.

Ale jakýkoliv delší vztah myslím, že je správná konverzace tváří v tvář. Ukazuje to laskavost a respekt k Vašemu partnerovi a odstraňuje zbytečné zmatení nebo citové zranění zranění typu “ani jsem mu nestála za to aby mi řekl do očí”. 

Velmi důležité je neukončovat vztah na veřejnosti například v kavárně. To samozřejmě neplatí v případu, že máte strach z partnerovi prudké reakce z předchozích zkušeností a máte obavu o svou bezpečnost.

Ale ve všech ostatních situacích se bude váš partner cítit pohodlněji. Umožníte mu, aby byli upřimní ve své reakci, a mohl Vám položit jakékoli dotazy, pokud to potřebuje. 

Protože vy jste ten, kdo se aktivně rozchází, je nejlepší to udělat pokud je to možné u něho doma. To znamená, že po skončení konverzace se zvednete a odejdete a váš partner nebude muset v rozhozeném emocionálním stavu nikam chodit.

Zaměřte se na to, proč pro vás tento vztah není vhodný

Zaměřte se na to, proč tento vztah pro vás nefunguje, a snažte se soustředit co nejvíce na sebe.

Například, místo toho, abych řekl: „Nemůžu být s tebou, protože se nechceš oženit a mít děti,“ můžete říci: „Uvědomil jsem si, že si svůj život nemůžu představit bez manželství nebo dětí. . Je v pořádku, že tyhle věci nechceš, ale pro mě je to podstatná věc a proto od Tebe odcházím.“

Ukončení vztahu Buďte upřímní (ale ne brutálně upřímní)

I když je důležité být upřímný, Nebuďte tak upřímní, že ublížíte partnerovým pocitům. Není třeba být krutý. Je jednoduché být jasný a přímý, aniž by to bylo osobní.

Pokud byli nevěrní, je v pořádku nevěra je jasný důvod, proč chcete věci ukončit. 

Vyhněte se však zmínkám o fyzickém vzhledu, sexuálním výkonu, financích nebo jakémkoli emocionálním “zavazadle”. Není třeba to hrotit je tam zasáhnout kde víte, že to bude bolet. 

Jak se rozejít ohleduplně – Buďte citliví na jejich pocity

Pamatujte, že nevíte, jak bude druhá osoba reagovat. Mohou být k vám mnohem více připoutaní a mohou v šoku, naprosto překvapit tím, že se chcete rozejít.

Možná se budete cítit skvěle, když budete moci konečně opustit nenaplňující vztah, ale musíte mít na paměti své pocity.  

Zeptejte se na jejich myšlenky

To neznamená, že požádáte svého partnera o povolení se s nimi rozejít nebo nechat ovlivnit váš názor. To znamená, že jim dáte šanci vyjádřit své myšlenky a nebo obavy. 

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..