Jak péče o sebe vede k pevnějším vztahům #Téma NASTARTUJTE SE!

· Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Většina z nás v určitém okamžiku svého života zažila pocit vyhoření ten pocit, že jsme jednoduše na dně a nevíme co dál. Možná z příliš mnoho termínů, příliš mnoho hodin v kanceláři nebo příliš tlaku. Syndrom vyhoření může negativně ovlivnit nejen to, jak se cítíte, ale i vaše vztahy se všemi kolem vás.  

Jedním z nejúčinnějších a nejužitečnějších způsobů, jak zlepšit nejen svoji pohodu, ale i vztahy s ostatními, je pravidelné procvičování péče o sebe. Péče o sebe je popsána jako úmyslné přijetí opatření ke zlepšení fyzické, emoční a duševní pohody. Investuje do sebe. Péče o sebe může u různých lidí vypadat mnoha různými způsoby. Všechno však záleží na péči o vás.

Jak péče o sebe posiluje vztahy

První věcí, kterou je třeba pochopit, je uznat, že pečovat o sebe je neustálé úsilí, do kterého neustále investujete Váš čas. Tímto způsobem pěstujete dobré návyky, které zasahují do dalších životních cest, včetně vašich vztahů. 

Je důležité brát péči o sebe vážně.  Péče o sebe nám umožňuje být odpočinutější, trpělivější, chápavější a dostupnější pro ostatní. Být ve vyváženém prostoru má sílu posílit jednotu ve vztahu.  

Co vás může naučit sebeobsluha

Přináší mnoho lekcí. Nejdůležitější je, že jste hodni lásky. A nejen láskou od někoho jiného, ​​ale především od sebe. Pochopení toho otevírá další cesty, ve kterých se můžete naučit vážit si svých potřeb, objevovat a stanovovat očekávání a hranice.

Rozvíjet sebe soucit a budovat pozitivní vztah se svým tělem. Učí vás dávat sobě, abyste mohli dávat ostatním. Pokud se dozvíte, co je pro vás nejdůležitější, co vás uvnitř naplňuje, můžete se vyhnout zbytečným zážitkům ze seznamování a místo toho rozhodovat o tom, co a koho do vašeho života vstoupí. Péče o sebe má sílu pozitivně ovlivnit nejen kvalitu vašeho života, ale také kvalitu času a zkušeností, které sdílíte s ostatními.  

Pět způsobů, jak můžete dnes začít cvičit sebeobsluhu

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Meditace

Trénink mysli je hodně podobný jako trénink těla pomocí fitness. A i když existuje mnoho způsobů meditace, jde o to, abyste své vědomí odtáhli ven od stresů a požadavků dne. Meditace vám může pomoci odpočívat, relaxovat a uzdravovat se. 

Deník

Smyslem deníku je získat lepší a jasnější porozumění vašich myšlenek a pocitů. Možná, že díky určitým jídlům nebo určitým činnostem se budete nevědomky cítit rozladěni. Když si uvědomíte určité vzorce, můžete najít způsoby, jak zvýšit a obnovit energetické hladiny. Tuto nově nalezenou energii lze poté obrátit k důležitým věcem nebo k důležitému vztahu.  

Rozhýbejte se cvičte

Cvičení je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zlepšit své fyzické a duševní zdraví. Známa a prestižní universita a lékařská škola silně podporuje cvičení jako způsob, jak odvrátit depresi, zvýšit libido, zvýšit schopnost myšlení, zlepšit spánek a chránit celkovou pohodu.

Užívejte si perličkové koupele

Perličkové koupele jsou vynikajícím způsobem, jak si oddechnout od požadavků světa. Může poskytnout příležitost k odpočinku, relaxaci a pocitu omlazení. Smytím stresu dne obnovíte energetické hladiny a budete se cítit více v klidu. 

A ještě lépe, pokud jste právě absolvovali 20 minut jízdy na kole, můžete mít chuť přidat nějaké vonné bomby do koupele, svíčky a pozvat partnera, aby se k vám přidal na nějaký romantický společný čas.

Stýkejte se s přáteli

Bez ohledu na to, jak se můžeme cítit zaneprázdněni nebo vyčerpaní, je důležité mít společenskou prioritu. Všichni potřebujeme přátele, na které se můžeme spolehnout, se kterými se můžeme smát, a na které se můžeme obrátit v těžkých dobách. 

Díky pozitivním kontaktům s ostatními jsme šťastnější jednotlivci. A konečně, být aktivním účastníkem vašich vztahů vám může pomoci cítit se, jako byste žili svůj život plnohodnotněji.  


Jak na první rande velký průvodce


close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..