Jak budovat zdravé hranice v nových vztazích

· Doba ke čtení 4 minut
pošli přátelům

Všechny vztahy mají hranice. O některých hranicích se diskutuje, o jiných se předpokládá, že fungují tak nějako samovolně a některé jsou objeveny pouze tehdy, když byly překročeny.

Hranice jsou způsob, jak zajistit, aby byly vaše potřeby ve vztahu splněny. Jsou také způsobem, jak zajistit, aby vaše hodnoty a očekávání nebyly porušeny. Hranice mohou zachovat vaše soukromí a nezávislost. Hranice vám mohou pomoci budovat zdravější a lepší vztahy . 

Jak identifikovat vaše hranice ve vztazích

Každý má hranice, ale málokdo má stejné hranice, a proto je důležité nastavit hranice ve vašem vztahu. Mít jasné pochopení vzájemných hranic ve vztazích je ve skutečnosti jedna z báječných věcí, které můžete udělat pro sebe a váš vztah! 

Zvažte své hranice v následujících oblastech. Neexistují žádné správné nebo nesprávné odpovědi, pokud se obě strany shodnou.

zdravé hranice ve vztazích
Upřimnost a oboustranná diskuze je základem úspěšného vztahu

Finanční hranice 

Kdo za co zaplatí? Kolik utratíte za narozeniny a Vánoce? Kolik je příliš? Mělo by být vše rozděleno 50:50? Platí muž jídlo? Přenáší se na osobu s větším platem většina nákladů?

To jsou všechny důležité otázky, které je třeba pokrýt, aby se v budoucnu nedocházelo k nedorozumění a zranění ve vztahu

Hranice práce

Má práce vždy přednost? Měl by být kariérně orientovaný partner ochoten omezit pracovní večery, aby strávil čas s druhou osobou?

Pro některé lidi je práce zbytečným zlem, které financuje zbytek jejich života. Pro ostatní je to jejich život. Důležitou součástí vztahů u dospělých je zjistit váš závazek a ambice na pracovišti. 

Intimní hranice 

Někteří lidé to rádi udržují konzervativní, zatímco jiní dávají přednost oblékání jako Marťan a houpání na lustru. Každý má limit a je vzácné když dva lidé mají stejné limity.

Mnoha dramatickým situacím se dá vyhnout pochopením toho, co váš partner bude a nebude dělat, co chce a co nechce dělat v ložnici.

Minulé vztahy

Někteří lidé trvají na rozebírání minulosti svého partnera. Jiní věří, že minulost je irelevantní a měla by zůstat v minulosti. Co jste ochotni odhalit? Co chceš vědět?

Promluvte si k sobě čestně a otevřeně o tom, jak si stojíte na minulých vztazích.

Rodinné závazky

Chcete, aby jste společně navštěvovali rodinná grilování? Nebo chcete, aby jste si udrželi odstup? Je v pořádku, aby váš přítel zavolal vaší matce nebo sestře o radu ohledně vašeho vztahu?

Pokud máte děti z předchozího vztahu, jak chcete zahrnout děti do nového vztahu ?

Rodina se může stát žhavým tématem. Nejlepší je mluvit o tom, abychom si navzájem porozuměli a dostali se na stejnou stranu..

Společní přátelé

Chcete, aby vaše nová přítelkyně trávila čas se svými přáteli, nebo by měla zůstat od nich pryč prvních šest měsíců? Jsou vaši přátelé nyní i přátelé Vašeho partnera.

Přátelství může do nového vztahu přidat komplikovanou dynamiku a měli byste otevřeně diskutovat o tom, s kým se cítíte dobře a kdo Vám leze nervy.

Společně čas a zábavný čas

Kolik času strávíte společně? Těšíte se na páteční noc? Je nepřijatelné spolu nekomunikovat týden? Kolik času být spolu je příliš mnoho? Možná chcete svého přítele vidět jen jednou týdně.

Je pobyt pro vás příliš domácí? Měli by být víkendy vyhrazeny jeden druhému? Chodíte na akce svými přáteli bez vašeho nového romantického partnera, nebo vezmete s sebou?

Pro spokojený vztah rozhodující zjistit obě vaše očekávání času ve vztahu. 

Komunikovat! Komunikovat! Komunikovat!

Nejdůležitější věc, kterou můžete udělat, je otevřeně diskutovat o svých hranicích ve vztazích se svým partnerem. Je nespravedlivé očekávat, že někdo bude dodržovat hranici, kterou držíte v tajnosti. Vztahy vyžadují komunikaci. Proč něco nechat náhodě? Dejte vědět jiné osobě, co očekáváte.

Buďte připraveni prosadit své hranice. Pokud tolerujete překročení svých hranic, můžete bezpečně předpokládat, že se to stane znovu. Když někdo pravidelně nerespektuje vaše hranice, je to znamení, že byste mohli později mít problémy ve vztahu.

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..