Fáze smutku po rozvodu a uzdravení nechat lásku odejít je těžké

· Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Fáze smutku rozvod uzdravení věčné téma a strasti, které nás provázejí od nepaměti. Když lidé pociťují ztrátu, je přirozené procházet různými fázemi zármutku. Tento přírodní a přirozený proces může vyvolat truchlící náladu jako každé jiné trauma.

Pochopení těchto fází zármutku může být úžasnou podporou po celou dobu vašeho odloučení. Proč? Protože slouží jako připomínka, že nejste sami.

Procházet si rozvodem je u citlivých lidí hodně podobné jako smutek když někdo z přátel, z rodiny zemřel. Přemýšlejte o tom. Strávili jste tolik času s tou osobou. Budovali jste Váš společný život a budoucnost navzájem. 

Možná máte děti, dokonce i vnoučata. Společně jste vyrostli a sdíleli tolik životních zkušenost, radostí a ztrát. A teď z čista jasna je váš vztah najednou pryč. Nic neexistuje. Je po všem

Rozvod se u každého páru a jednotlivce liší. Existuje však pět fází, kterými bude většina lidí procházet. Zde je vysvětlení fází zármutku se jménem rozvod. 

Fáze smutku po rozvodu a uzdravení
Miliony lidí prošly rozvodem a nejen přežily, ale také jim to prospělo. 

Čím procházíte pro rozvodu 5 základních etap připravte se

Pokud jste nebyli tím, kdo zahájil akci rozvod, můžete si myslet a velmi často se tak děje, že váš partner změní názor. Nebo doufat, že mají právě krizi středního věku, od které se odrazí. To je nesmysl, ale přirozená psychické reakce.

A pokud byl váš rozchod vaším nápadem, možná byste si sami snažili plně přiznat, že vztah skončil. Nebo je těžké přijmout, že není cesty zpět? Bez ohledu na to, na jaké straně jste, nechat lásku odejít je vždy těžké.

Odmítnutí viny

Odmítnutí pomáhá zmírnit počáteční šok a bolest z rozpadu vašeho vztahu. Je to způsob, jakým vás vaše tělo dočasně chrání, zatímco se vyrovnáváte se svou novou realitou. Ale nakonec musíte projít fází popření, abyste se mohli začít léčit.

Hněv

Při rozvodu mohou obě strany zažít vztek vůči sobě a sobě navzájem. Je zde mnoho možných důvodů pro tento “způsob” hněvu.

Možná byl váš partner nevěrný. Nebo obviňujete partnera z lítosti nebo nenaplněných ambicí. Možná se jen cítíte naštvaní, že věci nefungovaly tak, jak jste doufali. Váš partner je tou první osobou na ráně, kterou lze vinit.  

Navíc se můžete setkat s hněvem kvůli úřednímu procesu rozvodu. Podání a vyřízení rozvodu může být zdlouhavé a stresující utrpení. I když se v dnešní moderní době u nás v rámci rozvodů hodně k lepšímu změnilo – ze strany úřadů.

V době pandemie nového coronaviru (článek publikován 24.9. 2020) může být vlivem nařízených opatření situace obzvláště složitá. Takže i když zvládáte věci kolem rozvodu relativně dobře, pravděpodobně v určité fázi zažijete chvíle frustrace. 

Nenechte tyto frustrace převzít první housle ve vašem vědomí. Místo toho se zhluboka nadechněte a vydechněte. Vybrat si jet po dálnici jak Americký tahač, který jen tak nezabrzdí když je rozjetý může být náročné, ale nakonec budete rádi, že jste to udělali.

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Vyjednávání

Vyjednávání se může projevovat různými způsoby ve fázích smutku po rozvodu. Může to být pokus o záchranu vztahu slibováním, že uděláte cokoli druhá osoba chce jen aby jste se nerozvedli. To je velmi špatná volba. 

Vyjednávání je jednoduše způsob, jak mohou lidé znovu získat určitou kontrolu nad situací, která se jim divoce vymyká z rukou. Připomeňte si, že se jedná o přirozenou reakci na vaši situaci. Nevyjednávejte.

Deprese

To může být jedna z nejnáročnějších fází rozvodu. Realita všeho se nyní pravděpodobně propadá. Vaše manželství skončilo. Možná budete cítit trochu hanby nad tím, že jste nyní bez manželství a bez partnera. Nebo se možná cítíte ztraceni, nejste si jisti, co máte dělat jak znova začít.

Prožívání těchto pocitů může být ohromující. Je však důležité si uvědomit, že vzhledem k vaší situaci jsou naprosto normální. Připomeňte si, že to všechno je součástí procesu hojení.

Lidé zvládají tento smutek různými způsoby. Někteří se vrhnou do své práce. Ostatní se odrazí a znovu se seznámí a jsou šťastní. Někteří lidé mohou začít pít.

Naše rada? Obklopte se dobrými lidmi, které milujete a kteří milují vás. Udělejte si čas, abyste se znovu zapojili do reálného života. Bolest by se měla časem zmírnit. 

Přijmutí situace

Nyní jste dosáhli konečné fáze. Cesta každého po rozvodu je jiná. Přijetí znamená, že se cítíte v klidu v nové realitě. Už se nesnažíte utíkat nebo skrývat. Jste připraveni tomu čelit. A co je důležitější, překonat to. Fáze smutnění po rozvodu mohou být náročné a vyčerpávající. Ale pamatujte, že to přejde. 

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..