Facebook může škodit dbejte na ochranu soukromí!

· Doba ke čtení 3 minut
pošli přátelům

Facebook může škodit je to vůbec možné? Pokud bychom se před pár lety bavili o sociálních sítích, málokdo by vůbec věděl, o čem je řeč. Přesto doba je velmi rychlá a technika se vyvíjí mílovými kroky. Dnes má již každý člověk, který aktivně využívá internet a komunikuje pomocí internetu, vlastní profil na nějaké ze sociálních sítí.

Ta nejrozšířenější mezi uživateli je stále Facebook.

Otázka je vlastně proč, se lidé do sociálních sítí přidávají, registrují a co je láká být jejich součástí. Člověk je tvor sociální, tedy potřebuje komunikaci. A potřebuje kolem sebe lidi. Již na samotných počátcích internetu vznikaly seznamky, různé weby věnující se sdružení lidí se společnými zájmy a tedy je zde vidět samotná potřeba se družit. Sociální sítě právě toto lidem umožňují.

Jako takový příklad sociálních sítí použijeme Facebook, který je právě nejrozšířenější a mezi lidmi nejpopulárnější.

Facebook zažil opravdu obrovský boom. Jeho nástup samozřejmě změnil i celý internet. Pod každým příspěvkem ve světě virtuální reality naleznete tlačítko sdílet. A Facebook zde samozřejmě nikdy nechybí a je nejčastěji na prvním místě, jedná-li se o samotné sdílení příspěvku v sociálních sítí.

Právě tak obrovský vliv a právě tak obrovskou změnu Facebook dokázal jako jediný web v historii, protože během tak krátké chvíle nedokázal nikdo předtím přilákat na své stránky tolik lidí a „poslat“ odkaz na sebe na každou stránku internetu. Toto se podařilo Facebooku jako prvnímu.

Facebook může škodit, protože nabízí obrovské možnosti

Především jde o to, že si přidáváte přátele. Tím, jak si přátele přidáváte, dostáváte se do jednoho velkého kolotoče a jednoho velkého sdílení. Protože na Facebooku sdílí každý všechno s každým. Je to jednoduché. Přečtete si článek, shlédnete video, nebo vás cokoliv na internetu zaujme.

Sdílíte to na svém profilu. Nebo označíte a uděláte tzv. lajk. Tedy z anglického „like“, označíte něco, co se vám líbí. Můžete „lajkovat“ fotky přátel na jejich profilech, fotky, obrázky nebo videa. Dále můžete na zeď přidávat jakékoliv své příspěvky a myšlenky. Tedy statusy.

Facebook ale může škodit.

Dbejte na ochranu svého soukromí! Nesdílejte vše s každým. Nepřidávejte si někoho, koho neznáte nebo ho znáte málo. Při používání každé sociální sítě dbejte selského rozumu a nenechte se ovládnout.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..