Emoční inteligence v lásce a partnerských vztazích

· Doba ke čtení 8 minut
pošli přátelům

Emoční inteligence v lásce, zjistěte, proč emoční inteligence (EQ) záleží na romantických vztazích a jak ji můžete použít k posílení vašeho partnerství, zvýšení intimity, zůstat ve spojení a vybudovat lásku, která trvá.

Jak emoční inteligence v lásce ovlivňuje vztahy

Emoční inteligence (EQ) je tajemstvím trvalých intimních vztahů, a to hlavně proto, že nás velmi dobře upozorňuje na změny. Velké i malé, které se neustále objevují v nás a u jiných lidí. Díky aktivnímu vědomí a empatii budete automaticky cítit malé posuny v dynamice vaší romantiky, které signalizují potřebu akce.

Máme potenciál dosáhnout druhu lásky, o které všichni sníme, vzájemná laskavost, skutečná angažovanost, oduševnělá péče jednoduše kvůli empatii. Naší vrozené schopnosti sdílet emoční zážitek. Abychom dosáhli vrcholu romantiky, potřebujeme všechny dovednosti vysokého EQ. Ostré emoční uvědomění, abychom se vyhnuli mylnému pobouření nebo touze po trvalé lásce. Přijetí a prožívání emocí, které by mohly poškodit vztah.

Emoční inteligence v lásce
Emoční inteligence v lásce je součástí úspěšného vztahu

Budování emocionálně inteligentních romantických vztahů

Nemusíme si vybírat špatné partnery, skončit v několika rozvodových tahanicích nebo nechat romantiku prosakovat z našich dlouhodobých vztahů. Nemusíme nechat konfliktní potřeby a chceme přijít do vztahu mezi dvěma lidmi, kteří se milují. V našem milostném životě nemusíme rezignovat na nudu nebo hašteření.

Máme potenciál dosáhnout toho druhu lásky, o kterém všichni sníme je to vzájemná laskavost, skutečné odhodlání, oduševnělá péče. Jednoduše kvůli empatii a naší vrozené schopnosti sdílet emoční zážitek. K dosažení těchto cílů však potřebujeme všechny dovednosti vysokého EQ:

 • povzbuzovat emoční vědomí, aby nedocházelo k záměně nebo pobouření po trvalé lásce
 • přijetí zkušenosti s emocemi, které by mohly poškodit vztah
 • ostražité aktivní povědomí, aby nás informovalo o tom, co funguje a co ne.

Naštěstí vaše EQ nemusí být na vrcholu, než se pustíte do lásky. Ve skutečnosti, pro mnoho lidí, zamilování slouží jako motivace. Zjistí, že dvě vysoké EQ přidají romantiku, která nikdy nepřestane růst, nikdy neztratí vzrušení a vždy je posiluje, jednotlivě i společně.

Aktivně hledejte změnu ve vašem vztahu

Vztahy jsou samotné organismy a ze své podstaty se musí změnit. Jakékoli vztahy, které nejsou zasaženy směrem k požadovanému růstu, se změní na jiný druh možná ten, který nechcete. Vaše schopnost přijmout změnu se vyplatí s odvahou a optimismem. Zeptejte se sami sebe, potřebuje váš partner něco nového? Potřebujete naplánovat nějaký čas na společné přehodnocení? Vyžadují vnější vlivy změnu vašich příslušných rolí? Jste tak šťastní, jak jste bývali? Bez EQ jsou takové otázky často příliš strašidelné, takže mnoho partnerů ignoruje signály změny, dokud není příliš pozdě.

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Emoční inteligence v lásce – Prohlédněte si výzvy

Vaše odvaha a optimismus vám umožňují vidět dilema nejen jako problémy, ale jako náročné příležitosti. Jak kreativní mohou být dva z vás? Když se nemusíte obviňovat za své emoce, nejste ovládáni negativními emocionálními vzpomínkami a dáváte pozor, abyste neopakovali stejnou starou chybu. Když máte vysoké EQ, jste osvobozeni od kolejí a rezignace a můžete se pustit do vynalézavého řešení problémů. Můžete se setkat s rozdíly mezi vámi a nevyhnutelnými krizemi, protože výzvy k nalezení sebe navzájem, výzvy k přiblížení a objevení jsou individuálně i kolektivně silnější.

Respektujte všechny pocity, které pro sebe máte

Ne vždy nás těší objevy, které děláme o člověku, kterého milujeme, ale pokud jde o emoce, je nutné je všechny přijmout . Být zamilovaný neznamená nikdy se necítit naštvaný, zklamaný, zraněný nebo žárlivý. Jak na své emoce reagujete, je jen na vás; důležité je, že je skutečně cítíte.

Udržujte smích ve svém milostném životě

Abyste se vyhnuli intelektualizaci emocí, potřebujete přijetí a velká část vašeho přijetí pochází ze smíchu. Možná nebudou schopni tolerovat své jedinečné nedostatky a nevyhnutelné zakopnutí o nic víc, než si dokážou poradit se svými vlastními problémy. Je také méně pravděpodobné, že budou otevřeni nejpříjemnějším překvapením vztahu. Naproti tomu vaše vysoké EQ znamená, že můžete neustále zlepšovat svůj vztah.

Věnujte pozornost tomu, jak se cítíte, když váš partner není poblíž

Naštěstí máte bezchybný způsob, jak přesně sledovat, jak váš vztah probíhá. Použijte tři měření pohody, abyste zjistili, jak Vám to jde. Cítíte se obecně neklidně nebo podrážděně?  Láska nikdy nevyužívá tunelového vidění.

Když k tomu dojde, všechny informace o vás, vašem partnerovi a vašem vztahu, které vaše emoce a váš intelekt shromáždily, vás dovedou k nejlepšímu řešení.

Emoční inteligence v lásce – Jak milovat partnera inteligentně

 • Nechte tři měřidla pohody informovat o vašich romantických volbách . Pokud se cítíte pod napětím, duševně čistí a milující obecně, jste ve vztahu s budoucností.
 • Dejte svému partnerovi vědět, co cítíte. Pokud chcete něco sdělit, vyjádřete, co cítíte. Pokud předstíráte, že jste někdo nebo něco, čím nejste, nikdy se nebudete cítit milovaní.
 • Poslouchejte emocionální zážitek . Přiléhejte na pocity svého partnera, když posloucháte jeho slova.
 • Ukažte podporu a lásku, kterou váš partner potřebuje. Jedna osoba může považovat návrh nebo pomocnou ruku za užitečný nebo utěšující. Jiná osoba může považovat stejnou akci za rušivou.
 • V případě pochybností se zeptejte. Láska nezaručí, že budete vědět všechno. Pokud se neptáte, jak se váš partner cítí, nikdy to nebudete vědět.
 • Buďte připraveni pracovat ve vztahu. Proč tolik lidí věří, že jejich práce je hotová, jakmile najdou pravou lásku? Vztahy rostou a prosperují s pozorností, nebo chřadnou a umírají na zanedbávání.
 • Učte se od svého partnera. Aktivní povědomí vám brání spoléhat se na minulé předpoklady.
 • Dejte si pozor na emoční vzpomínky. Emocionální zbytky minulých zranění jsou nejnebezpečnější s těmi, které dnes milujeme.
 • Pamatujte, že jediným problémem s chybami je nepřiznání. Složitost vztahů zaručuje chyby, ale i chyby jsou příležitostí pro růst.
 • Použijte změnu jako příležitost k rozvoji vašeho vztahu. Jakákoli změna je stresující, ale je to také příležitost obnovit a oživit váš vztah.

Emoční inteligence v lásce – Hledání „jednoho“

Když se poprvé zamilujete, jak můžete zjistit, zda je tato osoba „tou pravou“ ? Jak víte, zda jste zamilovaní do skutečné osoby nebo jen do lásky? Pokud jste už dříve byli ve vztahu spáleni, jak se můžete vyhnout opakování svých chyb?

Poslouchejte své tělo, ne svou mysl

Vybíráme si partnera z důvodů, které mají co do činění s tím, co si myslíme, než jak se cítíme. Vedeme naše vztahy na základě toho, jak by to mělo být nebo mělo být. Právě tam se mýlíme. Neztrácíme se z lásky, protože necháme naše emoce utéct s námi, ale protože necháme naše hlavy utéct s námi.

Lidé si myslí, že jsou zamilovaní z mnoha důvodů. Myslí si, že našli pravou lásku, protože současná vyhlídka naplňuje nějaký obraz nebo očekávání. Ale pokud nevědí, jak se cítí, je jejich volba určena k tomu, aby byla špatná.

Kdykoli se vaše sny o potenciálním partnerovi projeví formou mentálních debat, které odůvodňují váš výběr. Pokud pocit, že něco není v pořádku, přetrvává nebo roste, je pravděpodobné, že je vaše volba pravděpodobně špatná. Pokud vás nechají vést mentální obrazy versus fyzický pocit, nikdy nebudete vědět, co opravdu chcete.

Pokud odpovědi, které dostanete od svého těla, nejsou to, co jste chtěli slyšet, zkuste prosadit přirozený strach ze ztráty, který všichni zažíváme. Zjistíte-li nyní, že jste nenašli pravou lásku, může vám ušetřit bolest hromady negativních emocionálních vzpomínek.

Využijte šanci na oslovení

Často jsme na stráži s někým novým a automaticky vytváříme bariéry, abychom se navzájem poznali. Nechat se v této fázi otevřený a zranitelný může být děsivé, přesto je to jediný způsob, jak zjistit, zda je mezi vámi možná skutečná láska.

Reakce na romantického partnera s nízkým EQ

Ne všichni rosteme emocionálně stejným tempem. Pokud jste přesahuje Vašeho partnera emocemi, které máte rádi, zde je několik způsobů, jak reagovat na chování nízkých EQ a špatné posluchače.

 • Udělejte si čas na zvážení pocitů a slov, která chcete, aby váš partner slyšel. Pokud si nejste jisti, co potřebujete a proč to potřebujete, může být vaše řeč smíšená a nepochopena.
 • Vyberte čas, kdy vy a váš partner nebudete spěchat. Udělejte si procházku nebo si objednejte večeři.
 • Pokud váš partner reaguje defenzivně na pocit, který jste vyjádřili, zopakujte své obavy: „Obávám se, že pokud vezmu tuto práci, budete vy a děti zanedbáváni.“
 • Zopakujte svou zprávu „Cítím se“, pak znovu poslouchejte a pokračujte v procesu, dokud nebudete spokojeni, že jste byli vyslechnuti.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..