Emoce důležitá součást člověka vztah manželství a potřeba emocí

· Doba ke čtení 4 minut
pošli přátelům

Někdo ve vašem životě vám pravděpodobně řekl, když jste byli velmi mladí, že byste měli být vždy schopni stát na vlastních nohou. Pravděpodobně více než jeden člověk, který vás miloval, vám připomněl důležitost emoční nezávislosti. Je to dobrá rada, kterou je třeba brát velmi vážně. Je však možné, že ženy tuto radu nevyužívají příliš často?

Ženy se musí cítit potřebné. Chtějí věřit, že vyplňují zvláštní místo v životě jejich manžela, které nikdo jiný zaplnit nemůže. Chtějí být očekávány, když jsou pryč, a oslavovány, když se vrátí. Ženy však nějak zapomínají, že manželé zažívají mnoho stejných potřeb jako oni. I když své potřeby vyjadrují odlišně. Ženy uvědomte si, že u mužů Vašich manželů existují stejné potřeby jako cítíte Vy.

Emoce důležitá součást manželských vztahů

emoce v manželství

Jak tedy ženy splňují tyto dvě zdánlivě protichůdné potřeby. Je možné zajistit, aby váš manžel věděl, že ho potřebujete, a ví, že se na něj spolehnete, aniž by to ohrozilo vaši potřebu být připravena na nezávislou budoucnost, která, jak doufáte, nikdy nepřijde? To je možné. Jakmile definujete rozdíl mezi emoční nezávislostí a praktickou nezávislostí, je zřejmé, že vaše potřeby a potřeby vašeho manžela nejsou v rozporu.

Praktická nezávislost je nutností života pro každého, kdo má zdravé obavy o stabilitu a bezpečnost. Musí existovat, aby se zabránilo chaosu v nešťastné události například rozvod, nebo smrt. Praktická nezávislost je schopnost udržovat vhodný životní styl pro vás a pro ty, kteří na vás závisejí. Vzdělávání, kariérní možnosti, investice a úspory hrají roli při vytváření schopnosti udržovat praktickou nezávislost. To jsou důležité otázky, které by měly všechny ženy řešit a využívat ve svůj prospěch.

Emoční nezávislost nezaměnujte se zranitelností

Emoční nezávislost nezaměnujte se zranitelností

Avšak emoční nezávislost nemá nic společného s praktickou stránku života. Emocionální potřeba je ochota a schopnost být zranitelnou vůči jiné osobě. Manželé i manželky často zaměňují zranitelnosti se slabostí. Ve skutečnosti pouze jedinci se skutečnou odvahou a silou mohou být skutečně zranitelní.

Emoční potřeba je nutností v každém dlouhodobém vztahu. To platí zejména o manželstvé. Manželství bez emocí povede přinejlepším k velmi povrchnímu vztahu. Potřeba emocí nám dává touhu se plahočit vpřed za okolností, které touha sama o sobě neposkytne. Chtít, milovat, respektovat a užívat si svého manžela i v těžkých dobách Vašeho vztahu a věřte, že taková doby přijde.

Emoce a koncept potřeby financí v manželství

Zvažte tento koncept „ potřeby “ i z hlediska financí. Mezi vaše základní potřeby patří pouze jídlo, oblečení a přístřeší. Bez ohledu na to, jak vzácné peníze mohou být, tyto věci stále potřebujete. Avšak materiální věci, po nichž toužíme a milujeme, se vzdalují, pokud v našich životech vytvoří příliš velkou zátěž. Bez ohledu na to, jak důležité pro vás může být nakupování, jídlo ve vaší oblíbené restauraci nebo relaxace během týdenní pedikúry, tyto věci budete muset někdy obětovat, pokud se stanou příliš zatěžujícími. Jak ukazuje tento příklad, potřeby nejsou obchodovatelné. Naše instinkty vyžadují, abychom se drželi toho, co potřebujeme, bez ohledu na to, jaké potíže to způsobuje. Potřeba nám dává sílu pokračovat, i když bychom se jinak vzdali.

Všechna manželství mají potíže . To, zda Vás Vaše potíže přežijí, závisí do značné míry na tom, jak emocionálně jste vy a váš manžel ochotni být spolu navzájem. Investujte do sebe emocionálně. Nechte se být zranitelní. Pokud tyto věci uděláte, pravděpodobně zjistíte, že budete tvrději pracovat, než jste si kdy mysleli, že je možné, aby vaše manželství vydrželo všechny výzvy, které život přináší.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..