Co je toxický vztah? Varovné signály ve vztahu a negování

· Doba ke čtení 4 minut
pošli přátelům

Co je to toxický vztah? Porozumění varovným signálům nezdravého vztahu vám může pomoci chránit se před fyzickým a emočním poškozením. Varovné signály zahrnují nadměrnou žárlivost, trvalou kritiku a neúctu k vašim osobním hranicím. 

I když může být obtížné rozejít se s partnerem, je to snazší, jakmile víte, jaké varovné signály jsou. Zde jsou červené příznaky toxického vztahu a jak si všimnout zda v takovém vztahu jste se svým partnerem..

Co je toxický vztah?
Co je toxický vztah poznáte jednoduše, neváhejte a zahajte akci

Co je to toxický vztah?

Kontrola toho, jak se cítíte, je nejsnadnějším způsobem, jak odpovědět na otázku co je toxický vztah? Pokud se neustále cítíte vyčerpaní, nejistí a v nebezpečí, možná je na čase přehodnotit svůj závazek vůči vašemu partnerovi. 

Žádný vztah není dokonalý. Pokud se však kolem svého partnera často cítíte nepříjemně, musíte si udělat čas, abyste zjistili, proč se tomu tak je.

Nadměrná žárlivost je příznak toxického stavu

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Přestože je žárlivost přirozenou součástí vztahu, je důležité, jak váš partner reaguje na pocit žárlivosti. Pokud se vás pokusí obviňovat za jeho nepohodlí nebo se stane agresivní, pak je to známka toho, že jste v nezdravém vztahu. 

Chce vědět, kde jste každý okamžik dne, čte vaše soukromé zprávy v telefonu a trvat na tom aby jste trávili veškerý čas společně je jasné, že je žárlivý..

Co je toxický vztah je to Izolace od přátel a rodiny

Randění je vzrušující a je přirozené chtít trávit čas mazlení se svým milovaným. V důsledku toho se může stát, že vidíte svou rodinu a přátele méně než vy, když jste byli svobodní.

Pokud si však všimnete, že jste odříznuti od všech lidí, kteří vás podporují, můžete být v toxickém vztahu.  Žárlivý partneři jsou často ohroženi vnějšími vlivy na váš vztah. V reakci na to pravděpodobně kritizují vaše přátele a vyhýbají se účasti na společenských aktivitách.

Trvalá kritika v toxickém vztahu

Pocity nejistoty přirozeně vznikají ve vztazích, zejména když jste začali chodit s někým novým. Pokud však neustále cítíte, že je něco ve vzduchu a připadá vám, že to není ono, je čas přehodnotit váš vztah

Pokud vás váš partner neustále kritizuje a ponižuje, je to důvod k obavám. Zasloužíte si někoho, kdo slaví vaše úspěchy a nabídne vám podporu, než aby vás jen omezoval.

Nerespektování vašich hranic

Ve zdravém vztahu byste se měli cítit pohodlně při určování svých hranic vyslovením slova „ne“. Toxičtí partneři ignorují vaše hranice a neustále posouvají vaše limity směrem dolů. Toto bezohledné chování může způsobit, že se budete cítit nejistě, frustrovaní a ochromeni. 

Pocit, že ve vašeho vztahu neexistuje způsob k diskuzi, je důvodem k obavám. I když se můžete cítit smutní z myšlenky rozpadu vztahu se svým partnerem, škodlivý vztah vám v dlouhodobém horizontu způsobí větší bolest. Pokud máte pocit, že nemůžete uniknout, rozhodněte se, co opravdu chcete.

Nedostatek péče o sebe

Další varovný signál před, kterým je třeba mít se na pozoru je, pokud kladete potřeby svého partnera na první místo. Vztahy zahrnují dávat a brát tak, aby byly splněny potřeby obou partnerů. Pokud nemáte čas na to, abyste si udělali čas pro sebe, je to náznak většího problému. 

Myšlení, že se váš partner změní

Pokud jsou varovné signály přítomny, ale vy se stále držíte vztahu, protože si myslíte, že se váš partner změní, je to náznak škodlivé dynamiky. I když si stále můžete užít spoustu zábavných okamžiků dohromady, nenahrazuje to dlouhodobé škody způsobené toxickým vztahem v průběhu času. Doufat, že se váš partner změní, pravděpodobně povede ke zklamání.

Pokud přemýšlíte, co je toxický vztah, a všimnete si těchto červených vlajek, možná je čas na změnu. Ve vztahu, ve kterém se cítíte bezpečně, abyste se vyjádřil, můžete zvážit komunikaci se svým partnerem o tom, jak se jejich chování cítí. 

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..