Co je otevřený vztah je pro vás? Jak zvládnout volný vztah

· Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Co je otevřený vztah otázka? Neexistuje ten správný způsob, který by definoval jaký mít vztah. Pro některé lidi může vztah znamenat být jen s jednou osobou být věrný a stárnout společně.

Pro někoho jiného to může znamenat otevřený vztah a kontakt s více partnery. Co je to však otevřený vztah a je to pro vás? 

Vztahy se liší od páru k páru a mohou se časem měnit. Začátek otevřeného vztahu by nemělo být bráno na lehkou váhu, ale může to být nezbytný krok k nalezení štěstí.

Co je otevřený vztah
Otevřený vztah není řešením neshod v současném vztahu

Je důležité správně pochopit, co přesně znamená otevřený vztah. 

Co je otevřený vztah?

Otevřený vztah je jakýmsi zastřešujícím výrazem. V zásadě to znamená jakoukoli formu vztahu, ve kterém se vy a váš partner rozhodnete otevřít svůj současný vztah jiným lidem. Ale není to Polyamorie ? No.. ne úplně a v tom je háček.

Polyamorie znamená, že jste otevřeni kontaktu s více lidmi, emocionálně i intimně. Otevřené vztahy nemusí nutně zahrnovat romantickou nebo emocionální stránku.

Ve skutečnosti ji častěji nezahrnují. A to je naprosto v pořádku! Důležité je, že jste oba shodli o tom, co vaše dohoda o otevřeném vztahu zahrnuje a co ne. 

Mám vstoupit do otevřeného vztahu?

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Před uzavřením otevřeného vztahu je třeba zvážit několik věcí. Stejně jako monogamie není otevřený vztah pro každého. A udržet takový vztah není vždy snadné.

Kontrolní seznam věcí ke zvážení před zahájením otevřeného vztahu

Co je otevřený vztah máte oba jasno v tom, jaký druh otevřeného vztahu chcete?

Pravdou je, že odpověď na otázku co je to otevřený vztah? Je pro každý pár jiná. Chcete mít intimní vztah s jinými lidmi mimo vaše současné partnerství? Chcete navázat další přátelské vztahy? Jít na party, bavit se?

Je zásadní, abyste vy a váš partner pochopili, do jakých vztahů se chystáte zapojit. Udělejte to dříve, než začnete poznávat nové lidi. Pokud nekomunikujete o tom, co děláte nebo co chcete dělat, jste na rychlé cestě k pocitům zrady a ublížení. 

Je vám příjemné stanovovat hranice?

Je třeba stanovit hranice kam zajít při setkávání s novými lidmi, od začátku. Tímto způsobem se vyhnete jakýmkoli pocitům nejistoty a zmatku kam to vlastně ten Váš vztah směřuje.

Musíte však také stanovit zdravé hranice se svým současným partnerem. I poté, co jste zjistili, jaký typ otevřeného vztahu máte, musíte jít ještě dále.  Je v pořádku, když přivedou svého jiného partnera do vašeho společného bytu? Co řeknete členům rodiny nebo přátelům o své nové kapitole?

Tyto hranice jsou důležité, aby otevřený vztah fungoval. Lidé příliš často předpokládají, že části otevřeného vztahu jsou samozřejmé. Ale pokud vycházíte z předpokladů o tom, co bude váš partner dělat, a s kým a jak. Skončíte zklamáni a Váš vztah se se vší pravděpodobností rozpadne

Jste zvlášť žárlivý člověk?

Někteří věří, že žárlivost a otevřený vztah se nemají rádi. Realita je však taková, že žárlíme, ať už si to chceme připustit, nebo ne. Je to přirozená vlastnost.

Aby však otevřený vztah přežil, měli byste pracovat na dvou věcech. Mít kontrolu nad pocity žárlivosti a sdělovat tyto pocity svému partnerovi.

Když začnete trochu žárlit, promluvte si se svým partnerem o tom. Nedovolte, aby vás tyto pocity ovládly nebo vás přiměly jednat. Racionálně a pravidelně se navzájem kontrolujte.

Nesnažíte se „zachránit“ svůj vztah.

Není neobvyklé narazit na pár, který mají otevřený vztah, protože odmítají řešit svůj základní problém, který zní ve vztahu to neklape toto je velmi častý případ, který jen a pouze prodlužuje nenávratný konec vztahu. Na to si dejte pozor.

Možná Vám začal chybět intimní život a hledáte naplnění svých potřeb jinde, místo aby se snažili společně vyřešit problémy s kompatibilitou s partnerem. Jedná se běžný a častý jev, který přichází po několika letech společného soužití.

Pokud ve vašem vztahu panují neshody, pravděpodobně není ten správný čas. Úspěšný otevřený vztah znamená mít nejprve stabilitu ve svém vlastním vztahu. Hlavní věcí, která potopí otevřený vztah, je nedostatek komunikace a skutečnost, že to jeden z partnerů jednoduše řečeno nedá.

Takže nejlepší rada? Zeptejte se sami sebe, co nám přinese otevřený vztah? Budeme ochotní upřímně komunikovat a mluvit o všem? Než se jednomu z partnerů objeví ty malé sžíravé myšlenky a promění ve špatné pocity. 

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..