Citově chladný partner jak ho poznat a co s tím dělat. Známe odpovědi. Čtěte.

· Doba ke čtení 5 minut
pošli přátelům

Citově chladný partner je dnes ve vztahu stále častějším jevem. Ten druhý trpí. Podíváme se na to co se s tím dá dělat. Máme řešení. Někteří lidé se nedokáží emocionálně spojit s jinou osobou nebo se cítit zranitelní. 

A to je v pořádku! Všichni máme nějaké to emocionální zavazadlo. Udržování šťastného vztahu však může být obtížné. 

Muži i ženy mohou být emočně nedostupným partnerem. Dochází k tomu z mnoha důvodů. Často to souvisí s minulým vztahem nebo zkušeností. Pro ostatní může být emoční nedostupnost situačním faktorem, jako jsou kariérní problémy, finanční stres nebo jejich zdraví.

Ať už to způsobuje cokoli, je důležité znát známky emoční nedostupnosti, abyste se mohli se svým partnerem emocionálně sblížit a zvládnout svá společná očekávání. 

Citově chladný partner
Citově chladný partner Vám nechce ublížit. Má možná vážný problém. Řešte to.

Jak poznat citově chladného partnera

Pozorování příznaků emoční nedostupnosti na počátku vztahů může být opravdu užitečné. I když je každý člověk jiný, tyto problémy, které se objevují, mohou být vážnými příznaky ve vztahu, na které je třeba dávat pozor. 

Citově chladný partner musí mít vše pod kontrolu  

Váš partner chce mít vztah pod kontrolou. Neohrožují ani neukazují žádnou flexibilitu při přizpůsobování se vašemu plánu nebo vašim prioritám. Příkladem může být společný rozhovor kde požádáte a svůj osobní prostor neboli vztahovou čáru. Váš partner Vás vyslechne, ale vůbec ho to nezajímá a Váš požadavek s přehledem ignoruje.

Zřídka vás požádají o informace, když plánují skupinovou večeři nebo romantickou dovolenou, a znegují Vás tak, že budete mít pocit, že vše pokazíte když řeknete svůj názor.

Absence soucitu s ostatními je varovný signál

Nedostatek soucitu s ostatními lidmi může být nebezpečným znamením. Možná používá škádlení a šikanu nebo se stává náročným při interakci s ostatními, které považuje za podřadné jedince. Nebo si možná všimnete, že se snaží ukázat empatii

Je tajemný jak hrad v Karpatech

Je tajnůstkářský o své minulosti a předešlých vztazích. To je rozhodně důvodem k Vašim obavám. Jistě, vyslechnout celý životní příběh někoho jiného asi není vysněné rande. Ale pokud máte po několika schůzkách pocit, že Vám vlastně partner o sobě nic neřekl, pak možná něco skrývá. 

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Jak přistupovat citově chladnému partnerovi

V případech situační emoční nedostupnosti, jako je zdravotní problém nebo problém v práci, je klíčová komunikace se svým partnerem. 

Dejte mu vědět, že se cítíte znepokojeni a chtěli by jste dozvědět co partnera trápí. Udělejte to klidně, aby se partner necítil, že ho napadáte. Nacvičení si předem toho, co chcete říct, může být užitečné, když jste nervózní. 

Pokud rozhovor s danou osobou nespustí změnu nebo ochotu vést upřímnou diskusi, může být jeho emoční nedostupnost známkou hlubšího problému. V těchto situacích možná doporučujeme vyhledat odbornou pomoc. 

Pamatujte, že pro většinu lidí není strach ze zranitelnosti něco, co dělají úmyslně, aby ublížili lidem kolem sebe. Obvykle je to mechanismus zvládání situací, kterým se naučili “přežít”. 

Poradit jim, aby navštívili psychiatra, je dobrou volbou. Netřeba se stydět je to zcela přirozené jako jít k zubaři. Také to od vás a vašeho vztahu odvádí tlak což bude úleva pro vás oba. 

Partneři v těchto situacích si často neuvědomují nepohodlí a emocionální bolest, kterou způsobují. Pamatujte, že cílem je poskytnout perspektivu a dát jim najevo, jak se cítíte.

Ujistěte se, že vědí, že jim nevyčítáte, že prošli něčím obtížným, ale spíše jim nabídnete pomocnou ruku. Trpělivost je důležitá. 

A pokud nebude reagovat na vaše úsilí dát vše do pořádku?

Pokud váš emocionálně nedostupný partner v průběhu času odmítne přijmout problém a odmítá se změnit nebo vyhledat pomoc, může být ve Vašem zájmu tento vztah přehodnotit.  

Samozřejmě je přirozené chtít svého partnera podporovat, pokud prochází něčím těžkým. Ale jejich zlepšení není vaší odpovědností. 

Poté, co sdělíte své starosti a doporučení navštívit odbornou pomoc v případu, že Vaše obavy a doporučení neberou vážně, může být čas se rozloučit. Čtěte článek jak se rozejít ohleduplně k partnerovi mohl by Vám vše ojasnit. Je důležité brát v úvahu vaše vlastní duševní zdraví a pohodu

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..