Chybí Vám sebeláska naučíme Vás ji najít a pěstovat

· Doba ke čtení 4 minut
pošli přátelům

Mnozí z nás hledají romantickou lásku a při tom máme sklon zanedbávat koncept lásky k sobě. Co je však sebe-láska a proč je tak důležitá? 

Praxe sebelásky vám umožní poznat lásku a co je ještě důležitější, vnese lásku do Vašeho života. Všichni dobře známe sebekritiku a negativní uvažování a sebe povídání si. Kolikrát jste si byli vědomi svého kritického hlasu ovládajícího vaše myšlenky?

Mnohem méně jsme obeznámeni s péčí o sebe, sebepojetí, sebepochopením, sebepotvrzením, sebepotvrzováním a nakonec se sebevědomím.

Co je to sebeláska

Chybí Vám sebeláska
Chybí Vám sebeláska? Naučte se mít se rádi

Existují různé součásti sebelásky. Tyto složky jsou fyzické i emoční. Fyzické aspekty sebe lásky se týkají péče o fyzické potřeby, jako je dobré stravování, dobré spaní a péče o vaše duševní zdraví. Dobrá péče o sebe je zásadní pro péči o sebeobsluhu. 

Udržet si zdraví a kondici a zajistit, aby vaše tělo bylo v pořádku. Péče o sebe je však mnohem víc než ta zřejmá fyzická. Znamená to také být dobrý pro sebe .

Chybí Vám sebeláska občas se rozmazlujte

Dopřejte si čas od času. To znamená, že pro sebe děláte nějaké pěkné věci, například vydáte se na kávu a zákusek do oblíbené kavárny. Nebo si uděláte jídlo se stejnou láskou, jakou byste jste jídlo připravovali pro někoho, koho milujete.

Jděte do kina, dopřejte si masáž, vydejte se na exotický výlet, kupte si něco pěkného na sebe. Naučte se jednat se sebou, starat se o sebe a milovat se, jako byste se starali o někoho, koho milujete

SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

Naučte se tolerovat sami sebe a Vaše pocity

Sebeláska začíná přijetím a tolerancí pro vaše pocity, život, ale i chyby. To znamená, že nejste sami sebou hyperkritičtí. Dejte si potvrzení, když děláte něco dobře, i když se potýkáte s obtížemi. 

Buďte podporující a tolerantní k sobě. Negativní sebevyjádření a tvrdá kritika nezlepší vaše potíže, ale laskavá odpovědnost a soucit usnadní tento proces. Mějte soucit a porozumění pro sebe, stejně jako pro ostatní.

Chybí Vám sebeláska stanovte si své hranice

Ujistěte se, že víte, jaké jsou vaše hranice a stanovte si ty správné odpovídající hranice s ostatními. Vyjasněte si, co je pro vás v přijatelné a co ne. Řekněte lidem, co chcete a co nechcete. 

Například, pokud máte přítele, který zradí vaši důvěru, promluvte si sním a řekněte mu to. Nedovolte lidem, aby s vámi zacházeli špatně. Staňte se svým vlastním zastáncem. Pokud je někdo neuctivý nebo vám ublíží, ozvěte a to rázně. Pomůže Vám to v mnoha oblastech Vašeho života a určitě i v partnerských vztazích.

Pokud by někdo byl laskavý, nepřátelský nebo slovně urážlivý vůči někomu, koho milujete, je pravděpodobné, že se za něj postavíte. Chraňte se, vážíte si přeci sebe a starejte se o sebe stejným způsobem jako o Vaše přátelé.

Věřte v sebe a své schopnosti

Uvědomte si svého vnitřního kritika a naučte se ho držet pod kontrolou. Vlastní láska znamená, že máte schopnost rozpoznat svou jedinečnost, stavět na svých silných stránkách a povzbuzovat se.

Buďte soucitní a laskaví k sobě

.Mějte soucit s vaší lidskostí. To zahrnuje i vaše nedostatky. Jste člověk a je nevyhnutelné, že stejně jako všichni ostatní budete dělat chyby. 

Uvědomte si svůj vnitřní dialog, zkraťte množství času, který strávíte trestáním nebo kritizováním sebe sama. Uklidněte se a včas se naučte bezpodmínečně přijímat sebe sama.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..