25 problémů ve vztazích. Rozsáhlé shrnutí 20 minut čtení

· Doba ke čtení 21 minut
pošli přátelům

25 problémů ve vztazích vztahy jsou často smíšeným pytlem vzestupů a pádů. Pokud existují růžová kouzla, existují také hrubé skvrny. Vědět, jaké jsou nejčastější problémy ve vztazích, vám může pomoci připravit se na zvládnutí bouří, velkých i malých. To zase vašemu vztahu pomůže přežít bouřlivé časy, aniž byste udělali zásadní zásah.

Například když víte, že život může být někdy zdrcující a díky kterému se mohou partneři zdát vzdálení, neděláte si starosti, co taková fáze znamená pro budoucnost vašeho vztahu. Místo toho si navzájem poskytnete prostor, počkáte na něj nebo se pokusíte spojit navzdory všem předkupním povinnostem.

Počáteční problémy se vztahem se výrazně liší od výzev vztahu v pozdějším věku. Proto porozumění problémům ve vztazích může zabránit tomu, aby se sněhové koule dostaly do nesmiřitelných rozdílů.

Nejčastější problémy ve vztazích, kterým páry čelí, jsou do jisté míry podobné všem. Jejich znalost vám pomůže vyřešit konflikty, když bojujete a hádáte se v raných fázích vztahu. Podívejme se na problémy ve vztazích, se kterými se většina lidí musí setkat.

Jaké jsou nejčastější problémy ve vztazích

Překážky ve vztazích jsou nevyhnutelné. Například. Pracovní tlak vybírá daň na intimitě. Jiskření vyprchává. Děti způsobují chaos ve vašem sexuálním životě. Služební cesty, které vás zavedou na různá dobrodružství… Život na vás může vrhat nejrůznější zvraty.

Když jste spolu na delší dobu, tyto životní komplikace začnou ovlivňovat dynamiku vašeho vztahu. Tak začínají některé z nejčastějších dlouhodobých partnerských problémů. To, co ještě včera vypadalo jako vztah štěstí a lásky, dnes může vypadat jako rozbitý nábytek a zablokované účty sociálních médií. Běžné problémy ve vztazích, i když jsou snadno opravitelné, mohou stačit na to, aby způsobily velké roztržky mezi milenci.

Ve všech věcech se mohou ty nejmenší problémy cítit jako největší problémy ve vztazích. Jako by zcela odůvodňovaly zvýšené hlasy a verbální urážky, které na sebe partneři házejí. Jakmile se však prach usadí, partneři si možná uvědomí, že škoda, kterou jejich drsná slova způsobila, nebyla oprávněnou reakcí.

Seznámení se s běžnými problémy ve vztazích zajistí, že budete oba lépe vybaveni pro zvládání těchto zcela přirozených vztahových záležitostí. Je pravda, že orientace ve vztahových výzvách není tak snadná jako výroba limonády, ale nemusí to být nic závažného.

Pokud se snažíte porozumět tomu, jak své problémy vyřešit a obnovit pouto na původní sílu, může vám pomoci seznámení se s těmito 25 nejčastějšími problémy ve vztazích.

1. Být přemožen životem

Ano, někdy se život sám stává jednou z nejdominantnějších překážek ve vztazích. Možná jeden z vás má před sebou důležitou obchodní schůzku a veškerá energie se soustředí na uzavření dohody. Musíte se starat o nemocného rodiče a tato odpovědnost se stane vaší prioritou.

Existuje mnoho okolností, kdy váš vztah ustupuje, aniž byste si to vůbec uvědomovali. Přemýšlejte o tom, když nemůžete najít motivaci k tomu, abyste se mohli vhodně vypořádat se svými vlastními problémy, jak budete moci být tam pro svého partnera v jeho hodině nouze? Zaplavení vlastním životem může nakonec vést k tomu, že váš partner bude mít pocit, že o něho již nestojíte, i když je to to poslední, co byste chtěli.

Největší problémy ve vztazích se netočí kolem toho, jak vy dva společně fungujete, mohou to být problémy, s nimiž se jednotlivě potýkáte. Vědomé úsilí o vzájemné spojení, bez ohledu na situaci, vám může pomoci překonat tento běžný problém ve vztazích.

2. Nedostatek zdravé komunikace

Ten mokrý ručník na posteli tě pořádně přetáhne přes záda. Něco tak bezvýznamného se brzy stane důvodem pro neustálé hašteření mezi vámi a vaším partnerem. Každé ráno dochází k rvačce. Takové běžné vztahové argumenty mohou způsobit, že se stanete odtažitými a vzdálenými. Boje, frustrace a nedorozumění se prosadí a vy se začnete potýkat se životními výzvami.

Neříct to co cítíte ve strachu z vyvolání ošklivého boje je příliš častým příkladem špatné komunikace ve vztahu. Téměř všechny problémy ve vztazích lze rychle vyřešit nebo alespoň zlepšit poctivou komunikací bez úsudku.

Naučit se otevřeně vyjadřovat své obavy a poslouchat s otevřenou myslí může mít velký vliv na dynamiku vašich vztahů.

Vzájemný respekt a pochopení

3. Respektovat jeden druhého

Když toho máte na talíři hodně, snadno se dostanete do pasti, že se navzájem berete jako samozřejmost. Než si to vůbec uvědomíte, budete diskutovat pouze o všedních základech každodenního života nebo budete jíst svá jídla a zírat do svých telefonů. To je jeden z hlavních problémů ve vztazích, které mohou partnery dovézt k rozchodu.

Zapletení do vlastního života může ovlivnit dobu, kterou můžete strávit se svým partnerem, a dříve než později se tyto poutavé rozhovory, které jste měli těsně před spaním stanou minulostí a budete v posteli koukat partnerovi do zad.

Páry mohou svého partnera považovat za samozřejmost, když předpokládají, že vztah vydrží bez ohledu na vynaložené úsilí, jako by čas od času nepotřeboval omlazení. Problémy ve vztazích se ještě zhorší, když prostě očekáváte, že váš partner tu pro vás bude napořád, protože nic neříká a vy si myslíte, že mu nic nechybí.

Můžete tomu čelit tím, že se budete každý den snažit vyhradit si nějaký kvalitní společný čas. Naplánujte pravidelné rande. Den SMSek tam a zpět po celý den. Nebo zavést pravidlo hraní člověče nezlob se před spaním každý den.

Problémy s penězi mohou nakonec způsobit nenapravitelnou škodu

4. Finanční problémy

Pokud se svým partnerem neprovedete řádné finanční plánování hned na začátku vztahu, mohou se peníze stát jednou z výzev vztahu. Ať už bojujete s nedostatkem peněz nebo nesouhlasíte se stylem utrácení, problémy s penězi se mohou rychle stupňovat.

Přístup „vaše peníze jsou moje peníze“, pro který jste se možná rozhodli, když jste byli oba ve fázi líbánek, opravdu nefunguje, jak byste si brzy mohli uvědomit. Možná se to nezdá, ale jeden z největších problémů ve vztazích často zahrnuje peníze a má potenciál zničit dobrý vztah.

Nastavení krátkodobých a dlouhodobých rozpočtů, diskuse o úsporách a investičních plánech vám mohou pomoci tento problém vyvrátit. Kromě toho vám pomůže společně vybudovat bezpečnou finanční budoucnost.

5. Válka domácích prací

Když přemýšlíte o odpovědi na „Jaké jsou nejčastější problémy ve vztahu?“ opravdu nečekáte, že hromada špinavých talířů bude jedním z nich. Ukázalo se, že domácí práce, na, kterých se musíte domluvit a rozdělit si je, by mohly jen pomoci udržet harmonii ve vašem vztahu.

Kdo převezme odpovědnost za mytí nádobí? Kdo vynáší odpadky? Jak často se bude trávník sekat? A kdo to udělá? Jakkoli to může znít bezvýznamně, neshody ohledně domácích prací patří mezi nejčastější dlouhodobé problémy ve vztazích.

Uzavření dohody o rozdělení povinností v domácnosti a její dodržování je chytrý a jednoduchý způsob, jak z rovnice vytěžit neustálé hašteření. Je to dobrý způsob, jak na začátku vyřešit problémy se vztahy.

6. Nedůvěra

Nedostatek vzájemné důvěry je také jedním z běžných problémů ve vztazích. Nedostatek důvěry není vždy vyvolán podváděním nebo nevěrou. Možná jeden nebo oba z vás mají základní problémy s důvěrou . Možná vám váš partner v minulosti lhal a je pro vás těžké přijmout jeho slovo v nominální hodnotě.

Když ve vztahu chybí důvěra, stane se živnou půdou pro řadu dalších problémů. „Přátelé“, se kterými se váš partner potlouká, se nyní zdají být hrozbou pro váš vztah a nevinný kolega, který volá ve 21 hodin, už nevypadá příliš nevinně.

Největší problémy ve vztazích často ohrožují samotný základ vaší rovnice. Udělejte proto maximum, abyste byli transparentní a důvěryhodní.

Od lhaní o tom, kde jste, až po to, abyste se ukázali, když jste to slíbili – každé malé úsilí má za následek obnovení důvěry ve vztah.

Posun životních cílů je jedním z největších problémů ve vztazích

7. Posun v životních cílech

Naše životní zkušenosti nás mění. Řekněme, že jste byli oba ambiciózní a vedeni jako mladý pár. Těžké těhotenství pak způsobilo, že jeden z partnerů upřednostnil mateřství před kariérou. Nebo zážitek ze smrti blízké osoby proměnil druhého partnera v chlapa „žijte v okamžiku“.

Když pár není na stejné stránce o svých životních cílů, může přijít vzájemné odtržení rychle. Pokud procházíte takovou transformační zkušeností, ujistěte se, že je váš partner je informován a souhlasí s vašimi měnícími se prioritami.

Pokud se partner rozhodne opustit své dosavadní priority ve snaze věnovat se plnějšímu životu, může se jeho partner obávat o dohodnutý finanční rozpočet, který teď půjde dolů.

 Je pravda, že většina změn v životě nemusí být tak závažná, ale změna náboženského přesvědčení a hodnot může být dostačující ke spuštění problémů s kompatibilitou vztahu.

8. Nedostatek ocenění

Kdy jste naposledy pochválili svého partnera? Nebo mu za něco poděkovali? Zdá se, že si nevzpomínáte? Nejste sami. Nedostatek ocenění je považován za jeden z nejběžnějších problémů ve vztazích.

Jednoduché „moc vám děkuji, že to pro mě děláš, vážím si toho“ dokáže s vaším vztahem zázraky. Kdo ví, možná by se ti, kteří se často hádali kvůli domácím pracím, daly dát rychle do pořádku, kdyby prohodili pár povzbudivých slov. Mnoho problémů se vztahem, kterým čelíte, by bylo možné vymýtit prostým nabídnutím ověření pomocí laskavých slov.

Je snadné začít považovat své silné stránky a dobré vlastnosti za samozřejmost, když jste v dlouhodobém vztahu. Pamatujte na to, že kompliment a vděčné gesto mohou váš vztah udržet svěží a plný jisker.

Související čtení: Seznámení se ženou na ulici 100% perfektní návod

Radí Seznamky.com

9. Nesourodé sexuální touhy

Další z běžných a normálních vztahových problémů. Jak naše těla procházejí nesčetnými změnami, se všemi stresy, hormony a věkem, naše libida se stávají nepředvídatelnými. V takovém případě může být problémem sexuální kompatibilita .

Nedostatek intimity může způsobit, že jsou si páry vzdálené a nespokojené. Snažte se vydobýt si čas na intimní vztah se svým partnerem. Prozkoumejte další formy intimity, pokud vaše sexuální touha zeslábla. Vyhledejte lékařskou pomoc, pokud si tato situace ve vašem vztahu vybírá svou daň.

10. Přístup k rodičovství

Společné vychovávání dětí může být jedním z největších požehnání a také lakmusovým papírkem pro vztah. Za prvé, tito malí lidé:) děti, mohou ve vašem životě a mysli zabrat tolik místa, že vaše pouto s vaším parterem ustoupí do pozadí. Navíc, pokud se neshodnete na rodičovských stylech a na tom, jaké hodnoty vštěpovat svým dětem, může to být recept na katastrofu.

Nakonec uděláte rodičovské chyby a budete si to navzájem vyčítat. Diskutujte o těchto věcech, než se vrhnete do rodičovství, a můžete se vyhnout velké kulce přímo mezi oči.

Partner dostává od někoho příliš mnoho pozornosti..

11. Žárlivost je jedním z běžných problémů ve vztazích

Letmý záchvat žárlivosti, pokud váš partner věnuje nebo získává příliš mnoho pozornosti od jiné osoby, je přijatelný. Stejně tak cítíte uzel v žaludku, pokud uspějí v něčem, co jste nedokázali.

Pokud ale žárlivost přejde v chorobnou, může to váš vztah zneškodnit. Neustálé sledování místa pobytu vašeho partnera, sledování jeho sociálních médií, šmírování po telefonu a hádání se o každý malý problém jsou výstražnými vlajkami, že se žárlivost vymyká z rukou. 

Ze všech problémů ve vztazích je žárlivost ten, který můžete vidět téměř v každém vztahu. Naučit se, jak se s tím efektivně vypořádat, vám ušetří spoustu ošklivých hádek.

12. Být partnerem pana(í) já vím všechno

Určitě jste slyšeli o rodičích typu “děláte to špatně takhle se to nedělá”. Věděli jste ale, že je možné být také partnerem chytračení? Ti dva se od sebe příliš neliší, kromě toho, že jste příliš připoutaní a zapojeni do romantického partnerského života.

I když je vaše srdce na správném místě, může se stát jednou z hlavních překážek ve vztazích. Přestaňte se vznášet nad svým partnerem a prudit ho “takhle se to nedělá atp. a odrazujte je od toho, aby dělali to samé Vám. Chovejte se, jako byste byli siamská dvojčata.

To je jeden z hlavních problémů se vztahy, kterým lidé čelí. Procvičujte si oceňování osobního prostoru, aby se ani jeden z partnerů necítil udušený nebo se nestal vztahovým ovládacím podivínem .

Související čtení:  Často kladené otázky o nevěře

Seznamky.com

13. Rozdíly v základních hodnotách

I když žádní dva lidé nemohou být naprosto stejní, sdílené základní rodinné hodnoty a přesvědčení jsou nedílnou součástí úspěchu vztahu. Pokud jsou vaše názory na některé z nejzásadnějších problémů, jako je náboženství, politika, životní cíle, vzdálené od sebe, může to vést k raným problémům ve vztahu.

Diskutujte o těchto aspektech, než se do někoho příliš emocionálně investujete. Pokud nevidíte z očí do očí většinu základních hodnot, ale přesto chcete vztah posunout dál, souhlaste, že nesouhlasíte. A dodržujte tuto zásadu v průběhu vašeho vztahu.

14. Nerealistická očekávání

Pokud jste ve vztahu, je přirozené očekávat od partnera určité věci. A naopak. Jakmile však laťku svých očekávání nastavíte nerealisticky vysoko, změníte z normální lidské tendence jednu z výzev vztahu.

Abyste tomu zabránili, vyjádřete v první řadě svá očekávání výslovně. Nečekejte, že váš partner uhádne a splní vaše touhy. Za druhé, pokud jednou za čas nesplní vaše očekávání, nedělejte z toho větší problém, než by měl. I oni jsou lidé a mají svá omezení.

15. Závislost může být jednou z výzev vztahu

Závislost na alkoholu, drogách nebo jiných kontrolovaných látkách je nekontrolovatelná, než si většina lidí myslí. Být v lásce s narkomanem není procházka v parku. Když se váš partner točí kolem závislosti. Může to být jedna z nejvíce ochromujících výzev vztahu.

Zjistěte, co můžete v takové situaci dělat. S pomocí správných zdrojů můžete vy a váš partner začít znovu.

16. Vzájemná podpora

Toto je jeden z běžnějších problémů ve vztazích, ale může mít oslabující účinek na vaše pouto lásky. Když vám život hodí klacky pod nohy, chcete a potřebujete svého partnera po svém boku. Očekáváte, že budou vaším největším zdrojem podpory prostřednictvím všech maxim a pádů.

Pokud to chybí, může to ovlivnit celý základ vašeho vztahu. Pocity úzkosti, samoty, zášti mohou při absenci vzájemné podpory začít nahlodávat váš vztah.

Jasná komunikace je jediným způsobem, jak tuto překážku překonat.

Související čtení:  Jak poznat, kdy se rozejít?

Trápíte se ve vztahu? Začněte nový život!
Zamilované dny jsou pryč? Jak dál udržet vztah

17. Už to není to jako dřív

Jednoho dne jste šťastným párem, který je jeden s druhým spojen silným poutem lásky. Pak se stane, že mrknutím oka uběhne deset let. Díváte se jeden na druhého a nemůžete toho druhého ani poznat. 

A zajímalo by vás, co se stalo? Jak jsme se sem dostali? Důvod nemůžete určit, ale víte, že jste se rozešli. Toto je jeden z běžných problémů ve vztazích, které jsou spouštěny všemi ostatními nekontrolovanými problémy, jako je nedostatek komunikace, vzájemné vnímání se jako samozřejmosti, nepodporování partnera a podobně. Odstraněním takových problémů, které nastanou, můžete této děsivé možnosti zabránit.

18. Pohled na budoucnost vztahu

Nesouladný pohled na budoucnost vztahu nebo posun vpřed různými rychlostmi může být jedním z prvních problémů se vztahem. Řekněme, že spolu chodíte šest měsíců, zatímco jeden z partnerů už přemýšlí o tom, že by se k sobě přestěhovali, druhý si stále říká, jestli není příliš brzy na to, říct „miluji tě“ .

Ne-synchronizace toho, kde jste ve svém vztahu, může vést k nejistotě, problémům se závazky a samozřejmě k hádkám. Pokud si oba partneři navzájem trpělivě nevysvětlí svůj vztah a tempo vztahu, může se to stát bolestivým bodem.

19. Nadměrná kontrola

Řízení chování lze popsat tak, že jeden partner vezme na sebe rozhodnutí, jak by se ten druhý měl ve vztahu chovat. A nejen to, považují svá rozhodnutí za závazná pro druhou osobu. To je také jeden z klíčových znaků toxicity ve vztahu. I když to nelze nazvat jedním z běžných problémů ve vztazích, je to rozhodně běžné.

Související čtení:  Je flirt podvádění?

Kdy je to v pořádku a kdy je flirtování podvádění

20. Nedostatek odpovědnosti ze strany jednoho partnera

Od domácích prací přes finance až po snahu tolerance ve vztahu, pokud celá odpovědnost připadne na jednoho partnera, ukazuje to na oboustrannou dynamiku. Přirozeně pak bude tento partner unavený nést celou váhu vztahu na svých bedrech.

I když to patří mezi běžné problémy ve vztazích, může to způsobit vážné poškození manželského svazku, pokud není ponecháno bez kontroly. Nedělejte z lásky víc, než je váš podíl. Přijde okamžik, kdy prasknete jak mýdlová bublina.

Pokud máte pocit, že váš partner nevyvíjí příležitost k tomu, aby byl váš vztah funkční a zdravý, vyjádřete své obavy.

Zavázané monogamní vztahy je těžké udržet

21. Přitažlivost mimo vztah

Setkat se s „jedním“ a žít šťastně až do smrti je ideálním ztvárněním romantiky, která patří do romcomů a románů.

V reálném životě jsou romantičtí partneři často náchylní k přitahování k jiným lidem . Riziko je vysoké, zvláště když se váš vztah usazuje v monotónním rytmu. Páry, které otevřeně hovoří o těchto prchavých nájezdech nebo chvílích sexuální přitažlivosti, s větší pravděpodobností přežijí tento nevyhnutelný problém, než ti, kteří ho tají.

22. Mít stejné boje znovu a znovu

Jednou z překážek při překonávání partnerských problémů je, že většina párů vede stále stejné boje pořád dokola. Po chvíli můžete začít mít pocit, že se pohybují v kruzích. A jejich vztah stagnoval.

To může vést k podrážděnosti a nespokojenosti. Stejný argument se stává trochu volatilnějším pokaždé, když se kvůli tomu pohádáte. Chcete -li se vymanit z tohoto vzorce, zkuste nasměrovat argumenty k řešení. Když k něčemu přijdete, rozhodněte se podle toho žít.

23. Nuda je také jedním z hlavních problémů ve vztazích

Někdy se váš vztah může zdát jako prostor, ve kterém jste v kleci, i když se na kontrolním seznamu toho, jak by měl život vypadat, zdá být vše dokonalé. V takových případech je často na vině nuda. Dodržujete stejnou rutinu, den za dnem, týden za týdnem.

Probudíš se, ranní spěch do práce, vracíš se domů unavený, sníš večeři, koukneš na televizi a spát. Pomáhat vám může vynechání rutiny, aby se to trochu promíchalo zkoušením nových aktivit, jako je oslava něčeho nebo přehodnocení vašich oblíbených věcí, které byste měli dělat společně.

Související čtení:  Mám zkusit online seznámení?

Důvody proč ano

24. Udržování skóre je pro vztah špatné

Výsledkové listiny jsou ve vztazích zlověstné. Pokud sledujete každou chybu, přešlap nebo vadu svého partnera a využíváte ji v bojích kvůli jednorázovému chování nebo naopak. Váš vztah může být plný vážných problémů.

Tato tendence ukazuje na dvě možnosti. Buď budete chcete partnera provokovat, nebo si chcete vytvořit nadvládu tím, že nabouráte jeho sebevědomí. Ani jeden není správný.

Vypořádejte se s každým problémem, každou chybou, každým bojem jako samostatnou událostí. Jakmile to vyřešíte, nechte to v minulosti a pokračujte dál.

25. Nevěra je také častým problémem ve vztahu

Nevěra je jediným největším důvodem neúspěšných vztahů

Toto je jeden z nejškodlivějších, ale běžných partnerských problémů v poslední době. Statistiky naznačují, že nejméně jeden incident nevěry je zaznamenán u 40 procent nesezdaných a 25 procent manželských párů v ČR (dle výzkumu Seznamky.com). To je také příčinou až 40 procent všech rozvodů.

Nejenže jsou moderní vztahy náchylné k riziku nevěry, ale tyto prohřešky mohou také způsobit nenapravitelné škody.

Práce na vašem vztahu každý den, snaha udržet toto spojení naživu, je jedním ze způsobů, jak toto riziko vyvrátit. Pokud k tomu dojde, budete si muset vybrat mezi odchodem nebo odpuštěním. Ani jedno není snadné. Ale se správným vedením a úsilím můžete obnovit důvěru a následky podvádění a zachránit svůj vztah.SEZNAMENI
Seznamujte se chytře!

Velká výhoda

Seznamka amateri cz má obrovskou výhodu a tou je možnost pozvat vybraný protějšek na video chat. Pohovořit tváří v tvář a samozřejmě si ho i důkladně prohlédnout a zjistit zda se nejedná a falešný seznamovací profil.

close

Chcete aktuální tipy na seznámení?

Přihlašte se k týdennímu zpravodaji

Každý Čtvrtek očekávávejte žhavé novinky!

pošli přátelům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..